1%
  • 10/10

چگونه مشکل لگ وارزون موبایل را برطرف کنیم؟

بررسی تمامی متودهای موجود!!

چگونه مشکل لگ وارزون موبایل را برطرف کنیم؟ ۱۲۱ ۰۶ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
مشکل لگ وارزون موبایل

با اینکه هنوز یک هفته از عرضه نسخه جهانی نگذشته، اما مشکل لگ وارزون موبایل یکی از داغترین موضوعات بحث طرفداران بوده که خوشبختانه درست مثل هر مشکلی، متودهای مخصوص خود را دارد.

چند روزی است که نسخه جهانی بازی به‌شدت مورد انتظار وارزون موبایل عرضه شده و برخلاف تصور همه، عملکرد چندان خوبی نداشته است. متاسفانه این بازی از زمان عرضه مشکلات کوچک و بزرگ زیادی داشته که یکی از رایج‌ترین آنها افت فاحش فریم ریت و به طبع افزایش لگ است. شاید این موضوع اغلب ارتباط مستقیم با مشخصات فنی تلفن همراه داشته باشد، اما از آنجایی که نسخه اندروید بازی بهینه نیست و مشکلات زیادی دارد، قدرتمندترین گوشی‌های هوشمند نیز ممکن است دچار چنین مشکلاتی بشوند. در حال حاضر توسعه دهندگان سخت مشغول آماده سازی آپدیت‌های متعدد هستند، اما تا آن موقع می‌توانیم نگاهی به برخی از کارامدترین متودهای شناخته شده داشته باشیم.

تغییر دادن تنظیمات گرافیکی

اگر با مشکل لگ وارزون موبایل مواجه هستید، ابتدا باید به تنظیمات بازی بروید و گرافیک را تا حد امکان کاهش دهید. این کار باعث افزایش فریم ریت و همچنین کاهش گرمای بیش از حد و مصرف باتری دستگاه‌تان می‌شود. برای تغییر دادن تنظیمات گرافیکی مراحل زیر را دنبال کنید:

Visual Quality: از این گزینه‌ کمترین کیفیت گرافیکی موجود را انتخاب کنید. در دستگاه‌های قدرتمند، کمترین کیفیت گرافیکی معمولا “High” است، اما به احتمال زیاد می‌توانید آن را به “Min”، “Low” یا “Mid” تغییر دهید.

Performance Optimization: گزینه فریم ریت را به جای باتری انتخاب کنید.

Max Framerate/FPS: این گزینه را روی ۴۵ یا ۶۰ قرار دهید. البته می‌توانید آن را روی “Un-Capped” نیز تنظیم کنید، اما تفاوت‌های فریم ریت خیلی فاحش خواهد بود به طوری که به محض ورود به بازی آن را احساس خواهید کرد.

Field of View: درنهایت این گزینه را به حداقل برسانید. توجه داشته باشید که با این کار در طول بازی جزئیات بصری کمتری خواهید داشت، اما از آن طرف فشاری که روی پردازنده دستگاهتان هست کمتر می‌شود و به طبع لگ کاهش می‌یابد.

سبک کردن حافظه داخلی

اگر حداقل ۴ گیگابایت فضای خالی داشته باشید، بلافاصله متوجه خواهید شد که دستگاه بهتر کار می‌کند و گیم پلی نسبتا روان‌تر است. برای سبک کردن حافظه داخلی می‌توانید برخی از داده‌های وارزون موبایل را پاک کنید. فقط به تنظیمات بروید و تب دانلود را انتخاب کنید. در آنجا می‌توانید بسته‌های مختلف مانند زبان یا نقشه‌های غیر ضروری را حذف کنید. اگر این راهکار جواب نداد، باید یک سری از برنامه‌های خود را قربانی کنید تا به فریم ریت بالا برسید.

از گرم شدن بیش از حد دستگاه خود خودداری کنید

گاهی اوقات هنگام ورود به بازی، نرخ فریم ریت ثابت است، اما به مرور کند و کندتر می‌شود. این اتفاق معمولا به دلیل داغ شدن بیش از حد گوشی هوشمند شما رخ می‌دهد که خوشبختانه راه حل مخصوص خود را دارد. اول از همه، بازی را با درصد شارژ باتری بالا شروع کنید. گرمای بیش از حد اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که به شارژر متصل و همزمان در حال انجام یک بازی هستید، بنابراین بهتر است از این کار اجتناب کنید. همچنین گوشی‌ها معمولا زمانی که شارژ کمی دارند، عملکرد پردازنده را کاهش می‌دهند، بنابراین برای تجربه یک گیم پلی روان، باید دستگاه خود را از قبل شارژ کنید. علاوه‌بر این، می‌توانید از فن‌های مخصوص استفاده کنید یا حین اجرا کردن وارزون موبایل قاب گوشی خود را دربیاورید.

نظر شما در این رابطه چیست؟ اگر راه حل بهتری برای حل مشکل لگ وارزون موبایل دارید، حتما آنها را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

121 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments