هزینه ساخت بازی God of War Ragnarok چقدر بود؟

پنج برابر خدای جنگ ۳

هزینه ساخت بازی God of War Ragnarok چقدر بود؟ حمید توحیدلو ۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
هزینه ساخت God of War Ragnarok

با استناد بر گفته‌های مدیر پلی استیشن، هزینه ساخت بازی God of War Raganrok حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده است.

بدون هیچ شک و تردیدی، گاد آو وار رگناروک یکی از بزرگ‌ترین عناوین تاریخ پلی استیشن به شمار می‌رود؛ اثری که در اواخر سال گذشته میلادی روانه بازار شد و به لطف روایت داستان مهیج و گیم پلی جذاب تحسین منتقدها و هواداران را برانگیخت و با دریافت جوایز متعدد و ارزشمند در مراسم‌ها، موفقی بزرگی را برای استودیوی سانتا مونیکا و شرکت سونی رقم زد.

فارغ از این موفقیت‌ها، جدیدترین بازی سری خدای جنگ از نظر تجاری نیز عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشته است؛ به طوری که مجموه فروش آن در سه ماهه اول انتشار از مرز ۱۱ میلیون نسخه در سراسر جهان عبور کرده بود. در این میان، شاید برایتان سوال باشد که شرکت سونی و استودیوی سانتا مونیکا برای ساخت این عنوان تحسین‌شده چقدر هزینه کرده بودند؟

در همین راستا، مدتی قبل آقای شوهی یوشیدا، رئیس پلی استیشن، در گفت‌وگو با مجله گاردین اعلام کرد که هزینه ساخت بازی God of War Ragnarok بیش از ۲۰۰ میلیون دلار بوده است. بر اساس اظهارات او، توسعه دنباله مجموعه خدای جنگ همواره با افزایش بودجه ساخت روبه‌رو شده؛ چرا که سانتا مونیکا بازی God of War III را فقط با بودجه ۴۴ میلیون دلار توسعه داده بود.

از این رو، می‌توان گفت که هزینه تولید رگناروک تقریبا پنج برابر بازی خدای جنگ ۳ بوده که با توجه به افزایش صحنه‌های سینمایی و ضبط موشن کپچرها در این اثر، چنین افزایش قابل توجه در بودجه و هزینه تولید تا حدودی منطقی به نظر می‌رسد.

بازی خدای جنگ رگناروک در حال حاضر به صورت انحصاری برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 در دسترس قرار دارد. با توجه به رویکرد اخیر سونی، ممکن است که این عنوان در سال‌های آینده برای پلتفرم رایانه شخصی نیز عرضه شود. در صورتی که اطلاعات چندان زیادی در خصوص بازی ندارید و یا همچنان در خرید بازی مردد هستید، پیشنهاد می‌کنم نقد و بررسی بازی God of War Ragnarok در رسانه سرگرمی را مطالعه کنید.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با هزینه ساخت بازی God of War Ragnarok چیست؟ به نظر شما، آیا هزینه توسعه دنباله این مجموعه حتی از ۲۰۰ میلیون دلار نیز فراتر خواهد رفت؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

2.7 3 آراء
امتیاز مطلب


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا