بازیگر نقش اصلی Morbius از تفاوت‌های این فیلم با آثار دیگر آثار ابرقهرمانی می‌گوید

محصول سونی طی سه ماه آینده به سینماها خواهد آمد

بازیگر نقش اصلی Morbius

جرد لتو بازیگر نقش اصلی Morbius در مصاحبه‌ی اخیر خود با وب سایت Variety به مقایسه‌ی این فیلم با دیگر آثار ابرقهرمانی پرداخت.

Morbius، یکی از اولین فیلم‌های بلاک‌باستری است که در سال ۲۰۲۱ میلادی به سینماها می‌آید. محصول مشترک سونی پیکچرز رلیسینگ و مارول اینترتینمنت قرار بود جولای سال گذشته‌ی روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما این اتفاق به دلیل همه‌گیری کرونا به مدت سه هفته عقب افتاد. با ادامه یافتن شیوع کووید-۱۹، سامورایی‌ها مجبور شدند این اثر را برای اکران در مارس امسال برنامه‌ریزی کنند. مدت زیادی تا پخش جدیدترین اثر دنیل اسپینوزا (Daniel Espinosa) باقی نمانده اما جز یک تریلر و یک خلاصه‌ی داستان، محتوای تبلیغاتی چندانی منتشر نشده است.

جرد لتو (Jared Leto) نقش اصلی را در Morbius ایفا می‌کند. او طی چند وقت اخیر مصاحبه‌های مختلفی را انجام داده و به واسطه‌ی آن‌ها اطلاعات قابل‌توجهی را پیرامون این اثر به اشتراک گذاشته است. طبق گفته‌های لتو، اقتباس سینمایی موربیوس اولین اقدام سونی برای گسترش دنیای مشترک خود، یعنی Sony Pictures Universe of Marvel Characters خواهد بود. چنین ادعایی را می‌توان حکم تاییدی بر گمانه‌زنی‌های طرفداران پیرامون حضور ابرشرورهای معروف کمیک بوک‌های مرد عنکبوتی جلوی دوربین دانست.

بازیگر نقش اصلی Morbius چندی پیش در پادکست وب سایت Variety حاضر شد و مصاحبه‌ای را پیرامون موضوعات مختلف انجام داد. او در بخشی از گفتگو اعلام کرد اولین اقتباس سینمایی موربیوس رویکرد متفاوتی نسبت به اکثر فیلم‌های ابرقهرمانی دارد. سپس برای توصیف محصول مشترک سونی پیکچرز رلیسینگ و مارول اینترتینمنت از صفت‌های «بزرگ، سرگرم‌کننده و ترسناک» استفاده کرد. بزرگ و سرگرم‌کننده، ویژگی‌های مرسومی در دیگر آثار ابرقهرمانی هستند اما وجود المان‌های ترسناک چیز جدیدی محسوب می‌شوند:

Morbius، داستانی شبیه به Jekyll and Hyde است که به اثری بزرگ، سرگرم‌کننده و مقداری ترسناک تبدیل شد. فکر می‌کنم المان‌های ترسناک چیز جدید در ژانر ابرقهرمانی باشند.

Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde، رمانی کوتاه است که توسط رابرت لوئیس استیونسون (Robert Louis Stevenson) نوشته و در سال ۱۸۸۶ میلادی منتشر شد. داستان درباره‌ی یک دکتر است که به موضوع دوگانگی شخصیتی علاقه دارد. از همین رو، دارویی می‌سازد تا جنبه‌های خوب و بد انسان را از یگدیگر جدا کند. با گذشت مدتی از مصرف دارو، شخصیت جدیدی در دکتر جید به وجود می‌آید که هاید نام داشته و به اعمال جنایتکارانه از جمله قتل دست می‌زند. پروتاگونیست در ادامه سعی می‌کند جلوی هاید را بگیرد اما موفق نمی‌شود. در نتیجه، دست به خودکشی می‌زند.

Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde، یکی از تاثیرگذارترین آثار داستانی در زمینه‌ی دوگانگی شخصیتی به شمار می‌رود و طی دهه‌های گذشته، آثار مختلفی با اقتباس از آن ساخته شده‌اند. با در نظر گرفتن خلاصه‌ی داستانی که برای Morbius منتشر شده، نباید از الهام‌گیری نویسندگان غافل‌گیر شد؛ زیرا این فیلم ابرقهرمانی درباره‌ی یک خون‌آشام است که می‌خواهد کارهای خوبی انجام دهد اما به ‌خاطر ذاتش تمایل شدیدی به خون پیدا کرده است.

فیلم Morbius از تاریخ ۲۹ اسفند ماه سال جاری (مصادف با ۱۹ مارس سال ۲۰۲۱ میلادی)  در سینماهای ایالات متحده‌ی آمریکا اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا