ترسناک ترین مانگا

ترسناک ترین مانگا در تاریخ کدام است؟

دنیای مانگا و ترس

در این صنعت ژانرهای مختلفی وجود دارند که طرفداران زیادی را به خود جذب می‌کنند و ترسناک هم یکی از این ژانرهاست، اما ترسناک ترین مانگا در تاریخ کدام است؟

در حالی که ترس یک احساس مثبت نیست، هزاران نفر هنوز هم عاشق خواندن و دیدن رسانه‌های ترسناک هستند و به دنبال هیجانی ترسناک هستند بدون اینکه خود را در معرض خطر واقعی قرار دهند. مانگای ترسناک ژاپنی هم یک ژانر فرهنگی منحصر به فرد است که مدت ها پیش شروع شد.  مردم در سرتاسر جهان داستان‌های ترسناک ژاپنی را دوست دارند و بازی‌های ویدیویی ترسناک ژاپنی را تحسین می‌کنند. با این حال، متنوع ترین و مسلماً ترسناک ترین وحشت ها از رسانه مانگا بیرون می‌آیند. چشم انداز مانگای ترسناک، بی پایان متنوع و چند وجهی است، از وحشت جسمی (Body Horror) مضطرب کننده جونجی ایتو (Junji Ito) گرفته تا تریلرهای روانشناختی مشهور جهانی کیوکو اوکازاکی (Kyoko Okazaki). وقتی صحبت از ترس و وحشت به میان می آید، مانگا دست بالا را دارد. این ژانر دارای برخی از وحشتناک ترین و ترسناک ترین سریال های تاریخ است، اما طرفداران آنها را دوست دارند حتی اگر به کابوس ختم شوند.  این لیست بیست تایی به معرفی ترسناک ترین مانگاهای تاریخ می‌پردازد که تا الان منتشر شده‌اند؛ پس اگر به ژانر علاقه دارید و دوست دارید بدانید ترسناک ترین مانگا در تاریخ کدام است تا آخر این لیست با رسانه سرگرمی همراه باشید:

۲۰. The Drifting Classroom

۱۱ جلد،‌ ۴۴ فصل

کازوئو اومزو (Kazuo Umezu) یک اعجوبه در ژانر ترسناک است که داستان‌هایش هرگز در فرستادن لرز در بدن خوانندگانش ناامید کننده نبوده‌اند. در حالی که آثار او عظیم است، مانگای که او را در سراسر جهان به رسمیت شناخت، The Drifting Classroom است، یک معمای علمی تخیلی نگران کننده در مورد مبارزات بقا در شرایط سخت. در حالی که داستان مدرسه ای که به طور ناگهانی از راه دور به یک زمین بایر سورئال تبدیل می شود، فوق العاده به نظر می‌رسد، این مانگا به طرز دردناکی واقع گرایانه است و افراط‌هایی را که مردم در موقعیت‌های آخرالزمانی برای زنده ماندن به آن متوسل می‌شوند را با جزئیات وحشتناک بررسی می‌کند.

۱۹. Ijousha No Ai

۶ جلد،‌ ۷۴ فصل

زمانی که کازومی ایچینوسه (Kazumi Ichinose) بچه بود یکی از همکلاسی هایش به نام میدو ساکی (Midou Saki) بهترین دوستش را از روی حسادت کشت. از آن زمان، او از ترس یک قربانی جدید منزوی شد، تا اینکه با شینو یوتسویا (Shino Yotsuya)‌ آشنا شد. برای داشتن این دوستی او در برابر میدو می‌ایستد و این مانگا در مورد درگیری این دو برای به دست آوردن آزادی کازومی و شرارت خالص میدو است. اگرچه شامل رویدادهای ماوراء الطبیعه یا هیولا نمی‌شود، Ijousha no Ai یک مانگای فوق العاده ترسناک است، زیرا گفته می شود تمام اقدامات میدو از عشق ناشی می‌شود.

۱۸. Berserk

۴۱ جلد، ۳۶۴ فصل

این مانگای نوشته شده توسط Kentarou Miura بیشتر به خاطر تأثیرش بر ژانر دارک فانتزی مشهور است تا ژانر ترسناک؛ با این حال، ترسی که برسرک به خوانندگان خود ارائه می‌دهد بی نظیر است. سبک هنری پیچیده Miura و قلم روان‌شناختی ظریف در کنار هم کار می‌کنند تا ترسی از زندگی در دنیای نابخشودنی گاتس را به مخاطب القا کنند. برخی از موثرترین تصاویر از Berserk هنوز هم برای طرفداران کابوس می‌سازد، و کسانی که این سریال را حتی یک‌بار خوانده‌اند، هرگز تردیدی ندارند که آن را یکی از ترسناک‌ترین مانگای تمام دوران بدانند.

۱۷. Hideout

۱ جلد، ۹ فصل

اولین چیزی که برای هرکسی که Hideout را انتخاب می‌کند متمایز است، سبک هنری زیبا و در عین حال ترسناک سری است و در حالی که جلوه‌های بصری مانگا زیبا هستند، داستانی که روایت می‌کند به طرز اضطراب آوری وحشتناک است. سیچی کیریشیما و همسرش به دنبال خلوت کردن در جزیره ای دور هستند و تلاش می‌کنند به درد از دست دادن تنها پسر خود غلبه کنند. با این حال، تعطیلات انگیزه اصلی سیچی نیست – او قصد دارد همسرش را بکشد. با این حال، هنگامی که همسرش فرار می‌کند، چیزی بسیار وحشتناک تر از شکار سیچی در غارهای جزیره شروع می‌شود.

۱۶. Be Very Afraid of Kanako Inuki

۱ جلد، ۶ فصل

کاناکو اینوکی (Kanako Inuki) ملکه ژانر مانگاهای ترسناک است، بنابراین منطقی است که از Be Very Afraid of Kanako Inuki یکی از مانگاهای مورد علاقه طرفداران باشد. این مانگای گلچین شش داستان مختلف را روایت می‌کند که همه آنها با انواع مختلفی از تهدیدها مانند شیاطین، ارواح و حتی انسان‌های شیطانی سروکار دارند. تمام داستان های سری از Be Very Afraid of Kanako Inuki! حال و هوای افسانه ای ترسناک را دارد که برای گوشمالی دادن بچه‌های شیطان ساخته شده‌اند. این داستان‌ها به همراه هنر زیبای اینوکی، یکی از بهترین مانگای ترسناکی را که تا کنون نوشته شده است را می‌سازد.

۱۵. Mr. Arashi’s Amazing Freak Show

۱ جلد،‌ ۸ فصل

داستان سریال Mr. Arashi’s Amazing Freak Show یا همان میدوری که اقتباس معروف‌تر آن از انیمه نامیده می‌شود، به حق بدنام است. هر دو مانگا و انیمه حاوی برخی از آزاردهنده ترین صحنه های غم انگیزی هستند که در رسانه ها یافت می‌شوند و این انیمه و سری در کشورهای مختلف به دلیل به تصویر کشیدن موضوعاتی تابو ممنوع شده است. با این حال، شجاع ترین خبره های مانگای ترسناک ممکن است چیزی منحصر به فرد را در داستان میدوری کشف کنند. مانگا یک کودک یتیم را دنبال می‌کند که
مجبور می‌شود به یک شوی عجیب و غریب در سفر بپیوندد و زندگی رنجی را که او در دستان آنها تحمل می‌کند.

۱۴. Freesia

۱۲ جلد،‌ ۸۴ فصل

مانگای Freesia که از نظر بصری کمتر آزاردهنده و بیشتر از نظر روانی آزاردهنده است، یک مانگای ترسناک عالی برای عاشقان اکشن است که به دنبال چیزی تاریک تر از سریال های نبرد معاصر هستند. جامعه ژاپنی تصویر شده در Freesia قانونی را تصویب کرد که قتل‌های تلافی جویانه را قانونی می‌کند و قهرمان آن، کانو، در شرکتی کار می‌کند که چنین حملاتی را انجام می دهد. با این حال، وحشت در Freesia نه از قتل، بلکه از افراد فاسد ذهنی ساکن این جامعه ناشی می‌شود. داستان های نگران کننده این سری برخی از بهترین نوشته های مانگای ترسناک روانشناختی را به تصویر می‌کشد.

۱۳. Dragon Head

۱۰ جلد، ۸۹ فصل

برخی از موثرترین داستان‌های ترسناک نیازی به ورود به سرزمین ماوراءالطبیعه ندارند و متوجه می‌کنند که ترسناک‌ترین سناریوها تراژدی‌های اجتناب‌ناپذیری هستند که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. Dragon Head یک کابوس ناشی از کلاستروفوبیا است که عواقب یک قطار وحشیانه را با تنها سه بازمانده نوجوان نشان می‌دهد. Teru Aoki، Nobuo Takahashi و Ako Seto در زیرزمین با امید کمی برای نجات به دام افتاده اند. این سه نفر در محاصره بدن های مخدوش شده همکلاسی های خود، با ترس، گرسنگی و جنون مبارزه می کنند، زیرا هر ثانیه شانس آنها برای بقا از را کمتر می‌کند.

۱۲. Mieruko-chan

۹ جلد، در حال انتشار

مانگای Mieruko-chan که توسط توموکی ایزومی نوشته شده داستان Miko Yotsuya یک دبیرستانی را دنبال می کند که می‌تواند ارواح را در اطراف خود ببیند اما متاسفانه این موجودات ارواح عادی نیستند. در عوض، آنها برخی از وحشتناک ترین مناظر هستند. Miko او را می‌بیند که سعی می کند یک زندگی عادی داشته باشد در حالی که این ظواهر کابوس وار را نادیده می‌گیرد. Mieruko-chan یک مانگا کمدی ترسناک است، اما به لطف هنر توموکی ایزومی هنوز یکی از ترسناک ترین مانگا های تاریخ است. ارواح اطراف Miko از ترسناک ترین موجودات یک مانگا هستند و غیرممکن است که بدون احساس اذیت شدن فوق العاده زیادی به آنها نگاه کنید.

۱۱. Panorama Of Hell

۱ جلد،‌ ۷ فصل

هینو هیدیشی (Hino Hideshi) یک نویسنده ترسناک منحصر به فرد است که از تجربیات شخصی خود الهامات خلاقانه زیادی گرفته است. سری سورئال و ترسناک او Panorama Of Hell هم از این قاعده مستثنی نیست، زیرا به شدت تحت تأثیر دوران کودکی آسیب زای نویسنده است. این داستان متحجرانه وارد جهنم شخصی نقاشی ترسو می‌شود که پس از بمباران هیروشیما متولد شده است. شخصیت هینو که از بی‌تفاوتی نسبت به مرگ می‌ترسد و از وحشت هسته‌ای آسیب دیده است، به سمت جنون آزاردهنده می‌رود. در قلب خود، Panorama Of Hell مطالعه ای روشنگر از ماهیت ترس است، چه سطحی و چه به طور قابل توجهی واقعی.

۱۰. Fort Of Apocalypse

۱۰ جلد، ۴۹ فصل

ژانر ترسناک زامبی اغلب به عنوان یکی از کلیشه‌ای‌ترین و غیراصیل‌ترین زیرژانرهای رسانه نادیده گرفته می‌شود. با این وجود، Fort of Apocalypse باعث می‌شود که استعاره‌های بیش از حد استفاده شده در نور وحشتناک جدیدی بدرخشند و خوانندگان را در یکی از بهترین داستان‌های زامبی‌ها غرق کنند. یوشیاکی مائدا محکوم به قتل، به بازداشتگاه نوجوانان آکادمی شوران می رسد با این انتظار که زندگی اش بدتر از این نخواهد شد. با اولین موج شیوع زامبی‌ها در دنیای بیرون، یوشیاکی قرار است خود را در میانه یک جنگ قدرت وحشتناک و پر تعلیق بیابد.

۹. Homunculus

۱۵ جلد، ۱۶۶ فصل

مانگای Homunculus اثر هیدئو یاماموتو (Hideo Yamamoto) یک داستان ترسناک بوده که نشان می‌دهد واقعیت چقدر می‌تواند بر اساس ادراکات منحرف شکل بگیرد. سوسومو ناکوشی یک مرد بی‌خانمان ناامید است که در ماشینش زندگی می‌کند و پس از مواجهه با یک جنتلمن جوان مرموز، زندگی او برای همیشه تغییر می‌کند. او در ازای شرکت در یک آزمایش وحشتناک، مبلغ غیرقابل مقاومتی پول به ناکوشی پیشنهاد می‌کند: قبول عمل سوراخ کردن جمجمه او. این رویه منجر به این می شود که ناکوشی دیدگاهی منزجر کننده نسبت به جهان پیدا کند، زیرا او شروع به دیدن همه به عنوان یک انسان مزاحم می کند.

۸. Tomie

۳ جلد، ۲۰ فصل

مانگای Tomie ساخته جونجی ایتو، تومی کاواکامی را دنبال می‌کند، موجودی شبیه به شکار که به اطراف می‌چرخد و باعث می‌شود مردان مانند یک عامل زیبای هرج و مرج علیه یکدیگر خشونت کنند. هیچ کس نمی داند تامی چیست و چگونه می‌تواند او را متوقف کند در عوض، او فناناپذیر است و می‌تواند همزمان در مکان‌های مختلف وجود داشته باشد که این توانایی در حالی که به او اجازه می‌دهد افراد بیشتری را بکشد. کشتن تامی غیرممکن است مگر اینکه بدن او کربنیزه شود و حتی در آن زمان، او با سرعت فوق‌العاده‌ای سریع تولید مثل می‌کند، بنابراین این سریال حال و هوای ترسناکی از کلاستروفوبیک ایجاد می‌کند، زیرا او بسیار قدرتمند است و می‌تواند در هر زمان معینی در هر جایی باشد. این باعث می شود Tomie به یکی از ترسناک ترین مانگا های تاریخ تبدیل شود.

۷. God’s Child

۱ جلد، ۱۱ فصل

در زیر سبک هنری کارتونی و اغراق‌آمیز God’s Child، داستانی عمیقاً نگران‌کننده از هیولایی که از کودکی بدفهم شده به موجودی با ظلم پوچ تبدیل می‌شود، نهفته است. این مانگای ترسناک روانشناختی داستانی شاعرانه، عجیب و ناراحت کننده از پسری است که هدف مادرش را در پی گرفته و از تمام دنیا انتقام می گیرد. اعمال بی‌رحمانه‌ای که شخصیت اصلی در طول دگردیسی خود انجام می‌دهد، برای افراد بدجنس نیست. روایت سورئال God’s Child یک نام تجاری منحصر به فرد از وحشت است که باعث می شود خوانندگان با برخی از ناراحت کننده ترین جنبه های طبیعت انسان روبرو شوند.

۶. Fraction

۱ جلد، ۱۲ فصل

مانگاهای Shintaro Kago به دلیل داستان‌های مسحورکننده، غیرقابل پیش‌بینی و خشونت‌آمیز او به‌خاطر داستان‌سرایی نامفهوم، و فراکامنت‌های هولناکی روشن‌تر درباره مانگا به‌عنوان شکلی از بیان هنری، بدنام هستند. فراتر از یک داستان وحشتناک قاتل زنجیره ای، مانگای همنام Shintaro Fraction یک تجربه سورئالیستی است. این اثر انتظارات خوانندگان را از پنجره بیرون می‌اندازد و با حیله گری با فرم و محتوا بازی می کند تا چیزی غیرمتعارف و وحشتناک خلق کند.

۵. Fuan No Tane

۳ جلد، ۷۲ فصل

فولکلور و خرافات ژاپنی منبع الهام باورنکردنی برای هنرمندان مانگای ترسناک است. مجموعه گلچین ماساکی ناکایاما، Fuan no Tane، تمام تلاش خود را می‌کند تا وحشت آرام ارواح و غول‌های سورئال ژاپنی را بررسی کند. داستان‌های Fuan no Tane به یکدیگر بی‌ربط هستند و افراد مختلف را دنبال می‌کنند که در موقعیت‌های ناآرام و کابوس‌آمیز قرار می‌گیرند و اغلب نمی‌توانند از سرنوشت وحشتناک خود فرار کنند. این سریال خواندنی کاملاً ترسناک است که نیازی به صرف زمان یا سرمایه گذاری زیادی ندارد تا به مخاطب آرامش دهد.

۴. You Will Hear The Voice Of The Dead

۱۲ جلد، ۷۹ فصل

مانگای You Will Hear The Voice Of The Dead از ساچیکو اوگویسو یک مانگای منحصربه‌فرد است که به طرز ماهرانه‌ای بخش‌هایی از کمدی از زندگی را با برخی از نگران‌کننده‌ترین وحشت‌ها در رسانه ترکیب می‌کند، که توسط یک سبک هنری زیبا و در عین حال بی‌پایان آزاردهنده ارتقا یافته است. قهرمان داستان، جون کیشیدا، یک بچه مدرسه ای با توانایی غیرعادی است – او می تواند مرده ها را ببیند و با آنها ارتباط برقرار کند. یکی از ارواح که او را دنبال می کند، دوست دوران کودکی اش، ریوکو هایاکاوا، علاقه خاصی به جون دارد و ریوکو به او کمک می‌کند زیرا پسر بیشتر و بیشتر درگیر دنیای وحشتناک ماوراء طبیعی می‌شود.

۳. Blood On The Tracks

۱۵ جلد،‌ ۱۳۹ فصل

وحشت آرام و ماندگار شوزو اوشیمی به نام Blood on the Tracks بدون نیاز به هیولاهای غمگین به ذهن خواننده وارد می‌شود. فرضیه این داستان ترسناک روانشناختی بسیار ساده است، داستان در مورد پسری معمولی به نام سیچی اوسابه و مادر بیش از حد محافظش، سیکو است. سیچی به زودی متوجه می شود که مالکیت مادرش نشانه ای از یک اختلال روانی بسیار عمیق تر است. سیکو پسر را در آغوش یک والدین ناپایدار و بدسرپرست به دام می اندازد که او در تلاش برای یافتن راهی برای فرار است.

۲. Uzumaki

۳ جلد، ۱۹ فصل

در سرتاسر جهان، نام جونجی ایتو مترادف با وحشت جسمی استادانه، هنر منحصر به فرد و ترسناک و داستان سرایی فوق العاده غوطه ور است. افسانه واقعی ژانر وحشت، ایتو هزاران داستان فراموش نشدنی از غم و وحشت خلق کرده است. مشهورترین اثر ایتو، اوزوماکی، استاندارد طلایی مانگای ترسناک است. این داستان تدریجی و پر تعلیق از جنون، چیزی به اندازه مارپیچ ها پیش پا افتاده و بی ادعا می گیرد و آنها را به منبع ترس و جنون تبدیل می کند. اوزوماکی یک غواصی ترسناک و ناشی از پارانویا در جنون است که نبوغ خالق خود را به طرز درخشانی نشان می دهد.

۱. PTSD Radio

۶ جلد، در حال انتشار

رادیو PTSD که با نام کویشو رادیو نیز شناخته می‌شود، یک مجموعه گلچین ترسناک است. این فیلم که توسط ماساکی ناکایاما نوشته شده است، ده‌ها داستان ارواح مختلف را به نمایش می‌گذارد که در آنها واقعیت تغییر می‌کند و به چیزی کاملاً ترسناک تبدیل می‌شود. بیشتر این داستان‌ها حضور God of Hair را دارند، موجودی دگرگونی با چشم‌های درشت و سیاه که در اطراف قربانی می‌گیرد. رادیو PTSD سوخت کابوس است. خوانندگان نمی توانند از نگاه کردن به God of Hair و دیگر موجودات این مجموعه دست بردارند و احساس خواهند کرد که این هیولاها از طریق صفحه نیز به آنها نگاه می کنند. علاوه بر این، طرح سریال به سختی معنا پیدا می کند، که فقط به احساس ناراحت کننده این مانگای خزنده می افزاید. طرفداران ترسناک که عاشق نظریه پردازی هستند واقعا از پازل درونی آن لذت خواهند برد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا