شایعه: انتشار نسخه پی‌سی بازی Horizon: Zero Dawn در سال ۲۰۲۰

آیا سونی قصد ورود به بازار رایانه‌های شخصی را دارد؟

نسخه پی‌سی بازی Horizon: Zero Dawn

شایعاتی به تازگی مطرح شده‌اند که خبر از انتشار نسخه پی‌سی بازی Horizon: Zero Dawn در سال ۲۰۲۰ می‌دهند.

طبق ادعای وب‌سایت کوتاکو، نسخه پی‌سی بازی Horizon: Zero Dawn در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. این بازی برای اولین بار در تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۱۷ (۱۰ اسفند ۱۳۹۵) به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ عرضه شد. این ساخته‌ی استودیوی گوریلا گیمز به قدری خوش ساخت است که حالا گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی عرضه‌ی آن برای دیگر پلتفرم‌ها شکل گرفته است.

مطابق این گزارش، بازی Horizon Zero Dawn از طریق فروشگاه‌های اپیک‌استور و استیم در دسترس قرار خواهد گرفت. اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، این بازی اولین محصول انحصاری پلی‌استیشن لقب می‌گیرد که توسط کمپانی سونی توسعه پیدا کرده و پس از آن برای رایانه‌های شخصی عرضه شده است. عناوین دیگری همچون Death Stranding، Detroit Become Human، Beyond Two Souls و Heavy Rain هم ابتدا برای پلی‌استیشن به صورت انحصاری و پس از آن برای رایانه‌های شخصی عرضه شده‌اند، اما استودیوی سازنده آن‌ها متعلق به سونی نیست و از این جهت Horizon Zero Dawn وضعیت متفاوتی دارد. لازم به ذکر است که این بازی‌ها توسط استودیوهای سازنده برای رایانه‌های شخصی منتشر شده‌اند و سونی نقشی در انتشار آن‌ها برای این پلتفرم نداشته است.

جالب است بدانید Horizon Zero Dawn و Death Stranding هر دو با موتور بازی‌سازی دسیما ساخته شده‌اند. زمانی که کوجیما قصد داشت بازی بعدی خودش را بسازد، به استودیوهای مختلف سونی در سراسر دنیا سفر کرد تا بتواند موتور بازی‌سازی موردنظرش را برای Death Stranding پیدا کند. او در بازدیدی که از استودیوی گوریلا گیمز داشت، مجاب شد که دسیما را انتخاب کند. نکته‌ی جالب دیگر این‌که این انجین به صورت مشترک در اختیار استودیوهای کوجیما پروداکشنز و گوریلا گیمز قرار دارد و همین امر سبب شده است تا هر کدام، بخشی از این موتور را ارتقا و بهبود بخشند.

حالا باید منتظر ماند و دید که در آینده Horizon Zero Dawn برای رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد و یا مثل عناوینی همچون Bloodborne خبر انتشار آن در حد یک شایعه باقی خواهد ماند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا