برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

آیا گوشی‌های آنر باز هم در بازار ایران عرضه می‌شوند؟

از توقف فعالیت آنر در ایران تا امکان واردات و عرضه محصولات این برند در بازار

آیا گوشی‌های آنر باز هم در بازار ایران عرضه می‌شوند؟ ۰ ۱۷ دی ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
گوشی های آنر

طی چند روز گذشته اخباری مبنی بر توقف فعالیت برند آنر در بازار ایران منتشر شد و نگرانی‌هایی درباره‌ی عرضه‌ی گوشی های آنر به وجود آمد که انجمن واردکنندگان موبایل به این نگرانی‌ها پایان داد.

از چند روز پیش مدیران برند آنر در ایران با انتشار پست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی از پایان همکاری خود با این برند خبر دادند و همین قضیه باعث شد تا موضوع خارج شدن برند آنر از بازار ایران مطرح شود.

البته در دو ماه اخیر هواوی به شکل رسمی اعلام کرد که یکی از زیرمجموعه‌هایش به نام آنر را به شرکت چینی Shenzhen Zhixin New Information Technology Co فروخته است.

به این ترتیب بود که فعالیت آنر به کلی از هواوی جدا شد و این برند به شکل کاملا مجزا در بازار ایران فعالیت خود را ادامه داد، اما جدا شدن ناگهانی مدیران آنر، باعث شد تا شبهه‌‌هایی در رابطه جمع شدن و توقف فعالیت این شرکت در بازار ایران قوت بگیرد و از سوی دیگر از آنجا که این برند سهم خوبی در بازار کشورمان دارد، موجبات نگرانی بسیاری از کاربران را فراهم کند.

بر این اساس انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرد:

براساس اطلاعات به‌دست آمده از شرکت‌های فعال در زمینه واردات محصولات آنر در ایران، منعی برای واردات و عرضه گوشی های برند آنر در کشور وجود ندارد.

به گفته‌ی رضا عالیان، مدیر روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، با توجه به جدایی آنر از هواوی، آنر در سطح جهانی درحال تدوین استراتژی و ساختار جدید است. قطعا این تغییر ساختار، منجر به تغییراتی در هر کشور و هر منطقه می‌شود. فرایند سازی و اصلاح ساختار سازمانی، همیشه با فعل و انفعالاتی روبه‌رو می‌شود.

بر اساس گزارش عالیان، این اتفاق در شرکت‌های بزرگ طبیعی است و بارها شاهد تغییر و تحول در موقعیت‌های شغلی حتی سطوح مدیریتی با هدف به‌کارگیری عناصر خلاق و پویا، در برندهای بزرگ بوده‌ایم که منجر به جهش و رشد درون برند در یک بازار شده است. محصولات آنر مانند سایر برندها، کماکان توسط شرکت‌های رسمی، وارد بازار خواهد شد و به نظر نمی‌رسد مانعی برای فعالیت این برند در کشور وجود داشته باشد.

بر این اساس، محصولات جدید این برند شامل گوشی های پرچمدار آنر با قابلیت‌ها و فناوری‌های جدید به بازار عرضه می‌شوند.

طبق گزارش سامانه‌ی همتا، آنر طی ۱۲ ماه گذشته حدود ۳۴۰ هزار دستگاه گوشی در ایران به فروش رسانده و حدود ۲ درصد از سهم بازار موبایل ایران را در اختیار دارد.

بر اساس گزارش مدیر روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، با توجه به گزارش‌های منتشر شده و بررسی مدل‌های متنوع گوشی های آنر موجود در بازار با گارانتی شرکت‌های رسمی، مشکلی در زمینه واردات محصولات آنر به ایران وجود نخواهد داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments