تاریخ عرضه بازی Hogwarts Legacy قبل از پایان سال ۲۰۲۲ خواهد بود

بعد از موجودات شگفت‌انگیز، نوبت هاگوارتز است

تاریخ عرضه بازی Hogwarts Legacy - هری پاتر

در حالی که سازندگان رسما تایید کرده‌اند که تاریخ عرضه اسپین آف جدید هری پاتر یا همان بازی Hogwarts Legacy حتما برای سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته شده، اما هنوز هیچ ماه و روز دقیقی برای آن اعلام نشده است. با این وجود اخیرا اشاره‌های تازه‌ای درباره این تاریخ انجام شده که حداقل نشان می‌دهند زمان عرضه این عنوان را برای چه ماهی در نظر گرفته شده است.

ساختن یک بازی درست حسابی از جهان هری پاتر، احتمالا موردی است که در طول تاریخ شاید هرگز شاهد انجام آن نبوده و نیستیم! البته قاعدتا مواردی وجود دارند که برخی از طرفداران از اقتباس آن‌ها راضی بوده‌اند، اما تقریبا همیشه نظراتی که درباره باز‌ی‌های سری Harry Potter داده می‌شود دو قطب مثبت و منفی هستند که برخی را طرفدار و بعضی را متنفر از عنوان عرضه شده می‌کند. با این وجود، آیا دلیل این مشکل و ضعیف بودن اقتباس‌های انجام شده را می‌دانید؟

ببینید در کل وقتی که ایده ساخت یک اثر اقتباسی داده می‌شود، در همان لحظه یک نقطه مقابل با منبعی که از روی آن داستان نگارش و روایت می‌شود به وجود خواهد آمد. به همین دلیل اثر اقتباس شده یا باید در رقابت با عنوان اصلی باشد و سعی کند خود را از آن ارزشمندتر نشان دهد (که کار بسیار سختی است)، یا اینکه باید سعی کند تا در چاچوب اصلی داستان، نوع دیگری را از روایت را داشته باشد. روش دوم معمولا خیلی بهتر جواب می‌دهد، مثل فیلمی که سال ۱۹۹۵ از سری بازی Mortal Kombat ساخته شد. اما همچنین دیدیم که دو سال بعد از آن، فیلم Mortal Kombat: Anhilation با به کار گیری بیش از حد المان‌های بازی‌ها، شکست بدی خورد.

حال برای بازی‌های سری هری پاتر، اخیرا سازندگان نیز از همین روش دوم استفاده کرده‌اند؛ به جای اینکه ما شاهد یک اقتباس مستقیم از فیلم‌ها باشیم که باز هم برای چندمین بار هری پاتر جوان و دوستانش را نشان می‌دهد، در واقع داستان به چندین سال قبل از آن می‌رود، وقتی که اصلا نه دامبلدور وجود داشت و نه هری زاده شده بود! این حرکت کاملا دسترسی آزادانه را به کاربر می‌دهد تا در قالب یک دانش‌آموز مدرسه هاگوارتز، در دنیای شگفت‌انگیز و پر از جادو آن قدم گذاشته و هیچ نگران خوب یا بد اقتباس شدن اثر نباشند!

با این حال تجربه‌ای جدید که هاگواترز چند صد سال پیش را نشان می‌دهد، هنوز به دست کاربران نرسیده تا ببینیم با چه نظراتی همراه خواهد شد. اما درباره تاریخ عرضه بازی Hogwarts Legacy سازندگان عملا تایید کرده‌اند که ۲۰۲۲ مقصد نهایی برای این ماجراجویی جدید خواهد بود. چه ماهی؟ هنوز معلوم نیست! ولی حداقل طبق دو اشاره تازه‌ای که به نام Hogwarts Legacy انجام شده، می‌توان تا حدودی مطمئن شد که اواخر تابستان امسال، هدف نهایی سازندگان خواهد بود.

اولین اشاره در وب‌سایت The Rowling Liberary است؛ جایی که زندگینامه و آثار جی کی رولینگ، نویسنده رمان‌های هری پاتر نگه‌داری می‌شود. در این سایت، اخیرا یک تاریخ انتشار برای کتابی تحت عنوان Hogwarts Legacy مشخص شده که دقیقا ۱۵ شهریور (۶ سپتامبر) خواهد بود. همچنین در روز ۱۰ شهریور (۱ سپتامبر) شخصیت‌های خیالی و مختلف دنیای سحر و جادو دوباره به مدرسه در هاگواتز باز می‌گردند و مثل ۱ مهر در دنیای واقعی خواهد بود! به همین دلیل نیز احتمال عرضه بازی در یکی از این دو تاریخ، خیلی بالاتر از هر زمان دیگر از سال است.

لازم به ذکر است که در حال حاضر، با پخش شدن مستند Return To Hogwarts و بازگشت بازیگران معروف و محبوب دنیای فیلم‌های هری پاتر به مدرسه بزرگ و معروف جادوگری خود، حس نوستالژی آن هم بازگشته است. همچنین به زودی سومین قسمت از سری فیلم‌های Fantastic Beasts اکران می‌شود و در آن می‌توانیم شاهد جدیدترین ماجراجویی نیوت اسکمندر (Newt Scamander) با موجودات عجیبش باشیم، آن هم در حالی که گریندلوالد (Grindelwald) قدرتش را برای نابود کردن انسان‌های عادی بیشتر می‌کند. به هر حال این دو اتفاق، همراه با همزمان شدن تاریخ عرضه بازی Hogwarts Legacy با روز شروع مدرسه هاگوارتز، می‌توانند سال ۲۰۲۲ برای طرفداران سری Harry Potter هیجان‌انگیزتر کنند و سازندگان نیز احتمالا همین هدف را خواهند داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا