1%
  • 0/10

آیا می‌دانستید چرا اپل می‌خواهد مردم از اپل استور آیفون بخرند؟

آیا می‌دانستید چرا اپل می‌خواهد مردم از اپل استور آیفون بخرند؟ ۰ ۲۴ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اپل استور آیفون

اپل اصرار دارد افرادی که به خرید آیفون جدید فکر می‌کنند از فروشگاه اپل استور گوشی بخرند و نه از شرکت‌های مخابراتی. اما دلیل این موضوع چیست؟

به تازگی گزارشی از سوی Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) منتشر شده مبنی بر اینکه اپل می‌خواهد افرادی که گوشی آیفون خریداری کنند به اپل استور مراجعه کنند، نه اینکه از شرکت‌های مخابراتی گوشی سفارش دهند. اما فکر می‌کنید این کار چه دلیلی دارد؟

اینطور که به نظر می‌رسد، افرادی که برای خرید آیفون به فروشگاه اپل استور مراجعه می‌کنند، احتمال اینکه آیفون پرو یا پرو مکس خریداری کنند بسیار بیشتر از این است که از شرکت‌های مخابراتی آیفون بخرند.

اینطور که از شواهد پیداست، ۴۷٪ از آیفون‌هایی که در فروشگاه اپل استور به فروش می‌رسند، از مدل‌های پرو و پرو مکس هستند اما فقط ۴۰٪ از آیفون‌های به فروش رسیده در شرکت‌های مخابراتی آیفون پرو و پرو مکس هستند.

در حالی که ۴۸٪ از آیفون‌های به فروش رفته در اپل استور  متعلق به مدل استاندارد، پلاس و مینی بوده، اما در شرکت‌های مخابراتی، این میزان به ۵۵٪ می‌رسد که عدد قابل توجهی است. در هر دو فروشگاه هم سهم آیفون SE فقط ۵٪ است.

همچنین اپل وقتی که کاربران از فروشگاه فیزیکی خودش اقدام به خرید آیفون می‌کنند، کنترل بیشتری روی فروش لوازم جانبی دارد. چون وقتی یک گوشی آیفون از طریق فروشگاه خودش بفروشد، قطعا یک سری لوازم جانبی هم از همان جا به مشتری پیشنهاد می‌شود؛ مثلا اپل واچ، آیپد، مک، ایرپادز و… که این کنترل در شرکت‌های مخابراتی وجود ندارد.

اوایل این ماه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه فقط ۲۱٪ از کاربران آیفون‌های خود را از فروشگاه‌های اپل تهیه می‌کنند و ۷۱٪ دیگر از شرکت‌های مخابراتی. این اصلا خبر خوبی برای اپل نیست خصوصا اینکه مشخص شده از طریق شرکت‌های مخابراتی، فروش آیفون‌های مدل استاندارد، پلاس و مینی بیشتر می‌شود و نه پرو و پرو مکس.

اپل با فروش گوشی‌های مدل پرو سود بیشتری به جیب می‌زند و همچنین فروش لوازم جانبی که در صورت کاهش فروش از طریق اپل استور قطعا میزان سود هم آنقدری که این شرکت می‌خواهد نمی‌شود. بنابراین چالش بعدی شرکت آمریکایی این است که چه کاری انجام دهد تا کاربران به خرید گوشی از طریق اپل استور ترغیب شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments