1%
  • 0/10

کاهش ۹۰ درصدی تعداد بازیکن‌های Helldivers 2 در استیم

آغاز شکست!

کاهش ۹۰ درصدی تعداد بازیکن‌های Helldivers 2 در استیم ۰ ۱۰ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک

گزارش‌ها نشان می‌دهد که تعداد بازیکن های بازی Helldivers 2 در شبکه استیم چیزی در حدود ۹۰ درصد کاهش یافته است.

انتشار بازی هل دایورز ۲ نه تنها گیمرها، بلکه حتی سازنده و شرکت ناشر را غافل‌گیرکرد؛ اثر شوتر کوآپ که در زمان عرضه با استقبال باورنکردنی از سوی بازیکن‌ها روبه‌رو شد و یکی پس از دیگری رکوردها را از نظر عملکرد تجاری و تعداد گیمرها به خود اختصاص داد؛ به طوری که برخی‌ها از آن به عنوان بهترین بازی سال نیز یاد می‌کنند.

هل دایورز ۲ در روزها و هفته‌های نخست انتشار به خاطر هجوم گیمرها با مشکلات سرور مواجه شد و تیم سازنده به طور مداوم ظرفیت سرورها را افزایش داد. از طرفی، میزان فروش بازی تا اواخر اردیبهشت برابر با ۱۲ میلیون نسخه اعلام شد که مهر تاییدی بر موفقیت بی‌چون و چرای این بازی سرویس محور می‌زند.

با این حال، به نظر می‌رسد که گیمرها دیگر تمایل چندانی به تجربه بازی ندارد. در واقع، تعداد بازیکن های همزمان Helldivers 2 در استیم در اوج خود برابر با ۴۵۸ هزار نفر بوده و به طور میانگین در ساعات مختلف، این عنوان پیش‌تر میزبان حدود ۲۰۰ هزار بازیکن از اقصی نقاط جهان بوده است.

حال تازه‌ترین گزارش وب‌سایت SteamDB نشان می‌دهد که تعداد گیمرهای همزمان بازی در طول یک روز گذشته در استیم در اوج خود نزدیک به ۴۵ هزار بوده و این رقم حتی به مرز ۱۶ هزار نفر نیز رسیده است. بر این اساس، می‌توان گفت این عنوان نزدیک به ۹۰ درصد از بازیکن‌های خود را از دست داده که بدون شک زنگ خطری برای استودیو اروهد گیم و آینده این بازی سرویس محور به حساب می‌آید.

لازم به ذکر است بازی پرطرفدار هل‌دایورز ۲ در حال حاضر به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 و پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد. طبق آخرین گزارش‌ها، ممکن است که این بازی در آینده نه چندان برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس منتشر شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments