دفاع هلنا بونهام کارتر از جی. کی. رولینگ در مصاحبه جدیدش

واکنش هواداران وحشتناک است!

دفاع هلنا بونهام کارتر از جی. کی. رولینگ

به تازگی شاهد دفاع هلنا بونهام کارتر از جی. کی. رولینگ در جدیدترین مصاحبه این ستاره مجموعه فیلم‌های هری پاتر (Harry Potter) بوده‌ایم که معتقد است واکنش هواداران نسبت به حواشی اخیر، وحشتناک است.

در حالی که حواشی و جنجال‌های جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling) همچنان ادامه دارند، هلنا بونهام کارتر (Helena Bonham Carter)، از ستارگان سری فیلم‌های هری پاتر در صحبت‌های اخیر خود از او دفاع کرده است. جی. کی. رولینگ با وجود این که یکی از دوست‌داشتنی‌ترین و پرطرفدارترین مجموعه‌های فانتزی تمام دوران‌ها را خلق کرده است، اما در چند سال گذشته پس از این که به دلیل مجموعه‌ای از توییت‌ها و نظرات که به عنوان توهین به یکسری از اقلیت‌های خاص تلقی می‌شد، مورد انتقاد قرار گرفت و درگیر جنجال‌هایی شد و همچنین این نویسنده پرفروش حتی تهدید به مرگ شد. با اینحال رولینگ همچنان در واکنش‌های عمومی خود به این نظرات و اعتقادات خود متعهد بوده است و از آن زمان تعدادی از ستارگان مجموعه هری پاتر نظرات خود را مورد گفته‌های او به اشتراک گذاشته است.

اخیرا هم شاهد دفاع هلنا بونهام کارتر از جی. کی. رولینگ در مصاحبه‌ای که با رسانه تایمز (The Times) داشت بودیم، زمانی که درباره واکنش‌های جنجالی نویسنده مجموعه هری پاتر از او سوال شد. او که نقش بلاتریکس لسترنج (Bellatrix Lestrange) را چند فیلم از مجموعه هری پاتر ایفا کرده است، در پاسخ به کسانی که درباره رولینگ بد می‌گویند، از او دفاع کرد و احساس کرد که انتقادهایی که از او شده وحشتناک و بسیار چرند و مزخرف هستند. در ادامه شما می‌توانید ببینید که هلنا بونهام کارتر در این رابطه چه گفته است:

من فکر می‌کنم که او شکار شده است. این به افراط کشیده است، قضاوت مردم. او به نظر خود احترام گذاشته است، به خصوص اگر که مورد آزار و اذیت قرار گرفته باشد. هر کسی تاریخچه خود را از تروما تحمل می‌کند و نظرات خود را از آن تروما شکل می‌دهد و شما باید به مردم و درد آن‌ها احترام بگذارید. لازم نیست همه شما در مورد همه چیز به توافق برسید، این دیوانه‌کننده و کسل‌کننده خواهد بود. منظور او تهاجمی نیست، او فقط چیری را از روی تجربه خودش می‌گوید. شخصا احساس می‌کنم که همکارانم باید به او اجازه دهند تا نظراتش را بیان کند، اما فکر می‌کنم آن‌ها از حمایت از طرفداران و نسل خود بسیار آگاه هستند.

نظرات جی. کی. رولینگ طرفداران هری پاتر و بازیگران آن را به چند دسته تقسیم کرده است

دفاع هلنا بونهام کارتر از جی. کی. رولینگ

هلنا بونهام کارتر تنها بازیگر از مجموعه هری پاتر نیست که به نفع نویسنده اصلی این سری صحبت کرده است، رالف فاینز (Ralph Fiennes)، بازیگر نقش ولدمورت (Voldemort) نیز بارها در دفاع از رولینگ صحبت کرده و معتقد است که باید به خاطر نوشتن یک مجموعه کامل درباره توانمندسازی از او تجلیل شود، او همچنین افرادی که بر علیه او صحبت می‌کنند را مورد انتقاد قرار داده بود و آن‌ها را نفرت‌انگیز و وحشتناک می‌داند. علاوه بر این، رابی کولترین (Robbie Coltrane)، بازیگر فقید نقش هاگرید (Hagrid) نیز خاطرنشان کرد که اگر چه ممکن است شبیه به پیرمردی بدخلق به نظر برسد، اما احساس می‌کند که برخی از مخاطبان باید بتوانند بر خودشان غلبه کنند. حتی از بازیگران خارج از مجموعه هری پاتر نیز افرادی مانند، ادی ایزارد (Eddie Izzard) کمدین در دفاع از جی. کی. رولینگ صحبت کرده‌اند و معتقد هستند که نظر او توهین‌آمیز نبوده، بلکه برخی باید بیشتر به مبارزاتی که به عنوان یک زن بر او تحمیل شده است، نگاه کنند.

از طرف دیگر، چندین بازیگر از مجموعه هری پاتر علیه اظهارات جی. کی. رولینگ صحبت کرده‌اند. ستاره اصلی این مجموعه یعنی دنیل ردکلیف (Daniel Radcliffe) قبلا به خاطر نظرات و باورهای این نویسنده عذرخواهی کرده بود اخیرا توضیح داده است که عذرخواهی او ناشی از ملاقات با طرفداران زیادی است که در سال‌های پس از تکمیل این سری در این جامعه شناسایی شده‌اند، اما این مجموعه آن‌ها را نادیده گرفت، در حالی که او نمی‌خواست چنین اتفاقی بیفتد و احساسات آن‌ها لکه‌دار شوند. روپرت گرینت (Repert Grint)، جیسون آیزاکس (Jason Isaacs) و ایوانا لینچ (Evanna Lynch) نیز همگی رویکردی بی‌سابقه‌تر برای پرداختن به نظرات جی. کی. رولینگ در پیش گرفتند و مخالفت‌های خود را با برخی از اعتقادات او ابراز کردند، در حالی که همچنان با نویسنده از احساس نزدیکی می‌کردند.

با وجود حواشی و جنجال‌های اخیر، به نظر نمی‌رسد که در آینده جی. کی. رولینگ با شرکت برادران وارنر دیسکاوری (Warner Bros. Discovery) مشکلی وجود داشته باشد. مدیر عامل جدید این شرکت یعنی دیوید زاسلاو (David Zaslav) مدتی پیش با وجود عملکرد ضعیف فیلم‌های Fantastic Beasts، چه از لحاظ تجاری و چه از نظر جلب نظر منتقدان و تماشاگران، از علاقه خود برای احیای مجموعه هری پاتر گفت. در حالی که مخاطبان منتظر انتشار اخبار و اطلاعاتی در مورد آینده هستند، می‌توانند هم‌اکنون از طریق سرویس اشتراکی اچ‌بی‌او مکس (HBO Max) به آرشیو کامل این سری محبوب دسترسی داشته باشند و از تماشای مجدد آن لذت ببرند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا