هری پاتر و دریکو ملفوی
1%
  • 0/10

هری پاتر: ارتباط هری پاتر و دریکو ملفوی نزدیک‌تر از آن است که فکر می‌کردیم!

خویشاوندانی که تبدیل به دشمن شدند، اما در پایان مسیر درست را یافتند!

هری پاتر: ارتباط هری پاتر و دریکو ملفوی نزدیک‌تر از آن است که فکر می‌کردیم! ۰ ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ یادداشت (سینمایی) کپی لینک

هری پاتر و دریکو ملفوی، به همراهی ولدمورت از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین شخصیت‌های دنیاهای جادوگری هستند. اما آیا تا به حال شما متوجه ارتباط مستقیم این دشمنان خونین شده‌اید؟ آماده باشید تا وارد بعدی تازه از دنیای هری پاتر شوید!

دشمنی خونین هری پاتر (Harry Potter) و دریکو ملفوی (Draco Malfoy) یکی از نمادین‌ترین موضوعات در دنیای هری پاتر است. در هری پاتر و سنگ جادوگر، دشمنی میان این دو پس از رد درخواست دوستی دریکو توسط هری آغاز می‌شود. پس از آن، هری به شکل مداوم توسط دریکو مورد تمسخر قرار گرفته که به آتش دشمنی آن‌ها می‌افزاید. با وجود دشمنی اما، پس از سال‌ها دریکو و هری مشکلات را کنار گذاشته و همسو می‌شوند!

در نهایت این دو رابطه بسیار عجیبی شکل می‌دهند، اما برخی باور دارند که ارتباط هری و دریکو نزدیک‌تر از چیزی است که ما تماشا می‌کنیم. در هری پاتر و محفل ققنوس مخاطب با شجره نامه خانواده بلک (Black Family) آشنا می‌شود. بلک‌ها همیشه جادوگرانی خالص بوده که ارتباط چشم گیری با هنرهای تاریک در طول تاریخ داشته‌اند. این خانواده بسیار بزرگ بوده و شخصیت‌های زیادی از دنیای هری پاتر را در خود جای می‌دهد. این شجره نامه زمانی جذاب شده که به مخاطب یادآور ارتباط خونی دریکو و هری می‌شود!

هری و دریکو چگونه عضو خانواده‌ای مشترک هستند؟

پس از نمایش دادن درخت خانوداگی بلک به هری توسط سیریوس بلک (Sirius Black)، ما متوجه حضور نام‌هایی عجیب چون بلاتریکس لسترنج (Bellatrix Lestrange) و رگولوس بلک (Regulus Black) می‌شویم. اما چیزی که نظر مخاطبین تیزبین را به خود جلب کرده، ارتباط خونی هری و دریکو است!

طبق شجره نامه نمایش داده شده، دریکو و هری جدی مشترک با نام دورئا بلک (Dorea Black) دارند. دورئا بلک، ساحره‌ای با خون خالص، همسر چارلوس پاتر (Charlus Potter) ازخویشاوندان مستقیم فلیمونت (Fleamont)، پدر بزرگ هری است. در نتیجه چارلوس عموی بزرگ هری و دورئا عمه بزرگ هری می‌شوند.

دورئا همچنین عمه بزرگ سیریوس، رگولوس، بلاتریکس، آندرومدا (Andromeda) و همچنین نارسیسا (Narcissa) بلک است. بسیاری از طرفداران دنیای هری پاتر مطلع هستند که نارسیسا همسر لوسیوس ملفوی (Lucius Malfoy) بوده که حاصل زندگی آن‌ها پسری با نام دریکو است! اینگونه دورئا عمه بزرگ دریکو نیز بوده است. به عبارت دیگر، دورئا سبب ارتباط هری و دریکو شده و آن‌ها را تبدیل به خویشاوندانی دور می‌کند.

موضوع جذاب و قابل توجه این است که به دلیل مرگ تراژیک والدین هری و در نتیجه آن از بین رفتن افراد میان دریکو و هری، دریکو در حقیقت تبدیل به یکی از نزدیک‌ترین خویشاوندان زنده هری می‌شود. شما همیشه شاهد دشمنی این دو بوده‌اید، با این حال ارتباط این دو نزدیک‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. ارتباطات خانوادگی در دنیای هری پاتر موضوع بسیار مهمی بوده و سبب شگفتی در این جهان شده‌اند و حال این باور وجود داشته که پی بردن به اصل ارتباطات در این دنیا، داستان این فرنچایز را حتی شگفت انگیزتر از گذشته می‌کند.

کدام شخصیت‌های دنیای هری پاتر با یکدیگر ارتباط خونی دارند؟

شجره نامه خانواده بلک از ارتباط میان شخصیت‌های مهم دیگری نیز در دنیای هری پاتر پرده بر می‌دارد. برای مثال، خانواده بلک سبب ارتباط خونی میان دریکو ملفوی و ران ویزلی (Ron Weasley) نیز می‌شود! در هری پاتر و سنگ جادوگر، دریکو با افتخار اعلام کرد که باور دارد خانواده او از مقام اجتماعی بسیار بالاتری نسبت به خانواده ویزلی برخوردار است. دریکو دیالوگ‌های زیاد و البته خاطره انگیزی را برای ثابت کردن طبقه اجتماعی بالاتر خود به کار می‌برد. از جمله معروف‌ترین این جملات می‌توان به جمله دریکو به هری اشاره داشت. دریکو در رابطه با دوستی هری و ران گفت:

به زودی متوجه می‌شوی که خانواده‌های جادوگران از دیگران بهتر هستند، پاتر! تو نباید با افراد اشتباه دوست شوی. من می‌توان به تو کمک کنم.

این موضوع زمانی جالب و به باور بسیاری تمسخر آمیز شده که ما متوجه می‌شویم ران ویزلی و دریکو ملفوی در حقیقت با یکدیگر ارتباط خونی دارند. طبق شجره نامه خانواده بلک، سدرلا بلک (Cedrella Black) همسر شخصی از خانواده ویزلی با نام سپتیموس ویزلی (Septimus Weasley) بوده است. حاصل زندگی این دو کودکی با نام آرتور ویزلی (Arthur Weasley) بوده که در حقیقت پدر ران است. این موضوع در نتیجه به معنی ارتباط خونی بسیار دور دریکو و ران است.

طرفداران زیادی از ارتباط خونی سیریوس بلک و بلاتریکس لسترنج مطلع هستند، اما کمتر کسی متوجه ارتباط خونی بسیار نزدیک سیریوس و نارسیسا، مادر دریکو، شده است. این موضوع به معنی ارتباط خونی مستقیم دریکو و سیریوس است. نکته جذاب دیگر، وقف خانواده ملفوی به مرگ خواران و مبارزه مستقیم خانواده بلک در برابر آن‌ها و به طور کلی ایدئولوژی برتری خون خالص است.

ارتباطی دیگر که شاید مهم‌ترین نکته در دنیای هری پاتر باشد، ارتباط خونی هری و شخصیت منفی اصلی داستان یعنی ولدمورت (Voldemort) است. هری و ولدمورت، دو شخصیت اصلی جهان هری پاتر، هر دو از نوادگان برادران پورل (Peverell) هستند. این نام بدون شک برای طرفداران دنیای هری پاتر آشناست. برادران پورل در حقیقت پایه اصلی داستان یادگاران مرگ هستند!

در این بخش از داستان، هر یک از برادران پورل بخشی از یادگاران مرگ یعنی چوب دستی الدر (Elder Wand)، سنگ رستاخیر (Resurrection Stone) و شنل نامرئی (Cloak of Invisibility) را در اختیار می‌گیرد. ارتباط هری با برادران پورل، دلیل در اختیار داشتن شنل نامرئی توسط پدر هری را توضیح می‌دهد. اما ارتباط ولدمورت با این سه برادر متفاوت است. در نهایت اما هری و ولدمورت خویشاوندان دور یکدیگر هستند.

در نهایت، در داستان هری پاتر و یادگاران مرگ ما متوجه می‌شویم که هری آخرین هورکراکس ولدمورت بوده و این یعنی همیشه بخشی تاریک در وجود هری قرار داشته است. به همین دلیل، هری و ولدمورت در خطوطی موازی سیر می‌کنند. هر دوی آن‌ها خون خالص نداشته و هر دوی آن‌ها قدرت سخن گفتن با مارها را دارند. به طور کلی داستان هری پاتر مملو از ارتباطات عجیب بوده که شما را انگشت به دهان نگه می‌دارد. شما چه ارتباطاتی از این دنیا را در خاطر دارید؟ آیا شما از ارتباط هری پاتر و دریکو ملفوی اطلاع داشتید؟ در انتظار نظرات و خاطرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments