#مهسا_امینی

آیا ساخت بازی اسپین آف Halo برنامه بعدی تیم ایکس باکس خواهد بود؟

ایده‌های بعد از Infinite

بازی اسپین آف Halo

طبق گزارش‌های اخیر، ظاهرا برنامه تیم ایکس باکس برای آینده یکی از موفق‌ترین فرنچایزهای انحصاری خود، ساختن بازی اسپین آف Halo خواهد بود که در کنار عنوان Infinite از آن حمایت می‌شود.

یک سال است که از تاخیر در عرضه بازی Halo: Infinite می‌گذرد و در این مدت، سازندگان با عرضه انواع و اقسام تصاویر و ویدیوها کاربران را در جریان داستان و همچنین روند ساخت این عنوان گذاشته‌اند. همچنین حالت چند نفره بازی مدتی پیش ابتدا در نسخه بتا و سپس به صورت رسمی در دسترس کاربران قرار گرفت تا پیش از داستان، ابتدا کمی با مکانیزم گیم پلی آن آشنا شوند. با این حال یک نکته فوق‌العاده جالب درباره عنوان اینفینیت، حرف‌هایی بود که سازندگان درباره حمایت از آن می‌زنند؛ مدتی پیش بود که اعلام شد بازی Halo: Infinite قرار است تا به صورت مداوم آپدیت شود و حمایت از آن تا سال‌ها ادامه خواهد داشت!

این یعنی قرار است تا به جای عرضه عناوین مختلف، اینبار فقط یک بازی منتشر شود و سازندگان آن را مدام آپدیت کنند که البته، ایده بسیار خوبی هم به نظر می‌رسد. اما فکر کردن به این ایده خوب زمانی عجیب می‌شود که خبر از ساخت یک بازی جدید اسپین آف از Halo منتشر می‌شود؛ موضوعی که طبق آخرین اظهارات یکی از کاربران و اینسایدرهای مورد اعتماد مطرح شده و احتمال درست بودن آن هم به شدت بالاست.

بازی اسپین آف Halo احتمالا Halo Wars 3 خواهد بود

به گفته جز کوردن (Jez Corden)، یکی از افرادی که مدت‌هاست به عنوان یک منبع مورد اعتماد در دنیای بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شود، ظاهرا ساخته شدن یک بازی جدید در سری Halo موردی کاملا اجتناب ناپذیر خواهد بود. با این حال انتظار می‌رود که این بازی در واقع دنباله‌ای بر Halo Wars 2 باشد که سبک متفاوتی داشت و با همکاری استودیو Creative Assembly ساخته شده بود.

به هر حال گسترده‌تر کردن جهان Halo یکی از اهداف اصلی عرضه عنوان Infinite است، اما چرا جهان آن را با یک بازی که به کمک یک استودیو دیگر هم ساخته می‌شود حتی گسترده‌تر نکنیم؟ قاعدتا این همان ایده‌ای است که در سر سازندگان قرار دارد و انجام آن نیز ضرری به هیچکس نمی‌زند، تا جایی که از Infnite به خوبی و همانطور که گفته شد حمایت شود. لازم به ذکر است که این حرکت دیگر در دنیای بازی‌های ویدیویی چندان هم عجیب نیست، برای مثال سری Call of Duty حال در کنار یک عنوان راوی به نام Warzone عرضه می‌شوند که مرتب و به صورت فصلی آپدیت می‌شود.

بازی Halo: Infinite برای عرضه در تاریخ ۱۷ آذر (۸ دسامبر) برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا