Halo Infinite جایگزین قسمت‌های ششم، هفتم و هشتم این مجموعه خواهد بود!

هیلو ۶، ۷ و ۸ در یک بسته‌بندی جمع و جور

هیلو اینفینیت؛ آینده‌ی سری هیلو

سری Halo همواره مرزهای مشخصی بین عناوین خود ایجاد کرده است. تفاوت نسخه‌های سه‌گانه‌ی اصلی از همه واضح‌تر بودند و Halo: Combat Evolved، Halo 2 و Halo 3 همگی وقایعی دنباله‌دار را بازگو می‌کردند. بعد از سه‌گانه‌ی اصلی، قضیه کمی پیچیده شد. از آن به بعد، همه‌ی عناوین سری Halo یا با یک عدد از یکدیگر متمایز می‌شدند، یا با عبارتی پسوندی (مانند Halo: Reach)، که هر دو روش به خوبی جایگاه بازی را از نظر محتوای داستانی آن نشان می‌دادند. این ماجرا با Halo Infinite تغییر پیدا می‌کند، چرا که استودیوی 343 قصد دارد این بازی را به عنوان پلتفرمی برای بازگو کردن روایات مجموعه‌ی Halo استفاده کند.

کریس لی (سرپرست استودیوی سازنده‌ی Halo Infinite) طی مصاحبه‌ای با IGN گفت:

هیلو اینفینیت آغاز پلتفرم ما برای آینده‌ی فرنچایز است. ما می‌خواهیم اینفینیت با گذر زمان رشد کند و این رویکرد با نسخه‌های شماره‌داری که تا به حال از آن استفاده می‌کردیم، تفاوت دارد. همه‌ی این‌ها به این مفهوم است که با هیلو اینفینیت قصد داریم آغاز سری Halo را برای ۱۰ سال آینده رقم بزنیم و بر پایه‌ی آن، این مجموعه را با کمک طرفداران بسازیم.

همان‌طور که در مراسم Xbox Games Showcase گفته شد، بخش داستانی هیلو اینفینیت وقایع پس از Halo 5: Guardians را به تصویر می‌کشد. بازی هیلو اینفینیت ماجراهای بعدی مستر چیف را بیان می‌کند و این پس از آن است که او جهان را در نسخه‌ی قبلی بازی نجات داد. گویا 343 می‌خواهد یک قدم از این هم جلوتر برود و از اینفینیت به عنوان یک کمپین دنباله‌دار در طی سال‌های آینده بهره ببرد.

پس با این‌که هیلو اینفینیت به تنهایی در نقش Halo 6 عمل می‌کند، به نظر می‌رسد که جایگزین Halo 7 و Halo 8 نیز باشد و این مفهوم عمیق‌تری به “Infinite” (به معنی بی‌نهایت) می‌بخشد. مایکروسافت Master Chief Collection را در کنار هیلو اینفینیت در نظر گرفته و انتظار می‌رود که طرفداران سری Halo باید برای آینده‌ی فرنچایز بسیار مشتاق باشند. مایکروسافت تا به حال بخش مولتی‌پلیر بازی را به ما نشان نداده است، اما به نظر می‌رسد ادامه‌ی بخش چند نفره‌ی مجموعه‌ی هیلو نیز در اینفینیت نهفته باشد. این موضوع مانع پرش شاخه به شاخه‌ی طرفداران از این بازی به آن بازی می‌شود و هم برای هواداران بازی، هم برای سازندگان، قضیه را برد-برد جلوه می‌دهد.

هیلو اینفینیت در تعطیلات سال ۲۰۲۰ برای پلتفرم‌های Xbox One، Xbox Series X و ویندوز ۱۰ منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا