توقع حالت Co-Op در گیم پلی بازی Halo Infinite را نداشته باشید!

چند ماه انتظار، حتی بعد از ۱ سال!

گیم پلی بازی Halo Infinite

چنان که به نظر می‌رسد، گیم پلی بازی Halo Infinite در بخش داستانی به حالت تک نفره محدود خواهد بود و حداقل تا چند ماه بخش Co-Op برای تجربه چند نفره به آن اضافه نخواهد شد. اما دلیل این تاخیر حتی با داشتن یک سال فرصت بیشتر برای طراحی چیست؟

مدت بسیاری است که منتظر عنوان Halo Infinite هستیم، عنوانی که قرار بود تا در هنگام عرضه کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس در دسترس کاربران قرار بگیرد و جان تازه‌ای به انحصاری‌های Xbox ببخشد. اما نه تنها این بازی خود با تاخیری یک ساله همراه شد، بلکه حتی تنها انحصاری مهم و بزرگ ایکس باکس، یعنی The Medium هم قرار است تا از چنگ مایکروسافت خارج شود تا سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ عملا برای طرفداران کنسول‌های ایکس باکس به تجربه‌ای تلخ تبدیل شود. این در حالی است که خریداری شدن استودیو بتسدا (Bethesda) و معرفی عناوین مختلفی از جمله Starfield همچنان به روحیه این دسته از کاربران و در مجموع گیمرها اضافه می‌کند. همچنین در میان این تاخیر یک ساله عنوان Halo Infinite، سازندگان انواع و اقسام تصاویر و نسخه‌های بتا را در اختیار کاربران قرار خواهند داد تا کمی دیر رسیدن کار جبران شود.

اما درست در زمانی که فکر می‌کنیم دیگر همه چیز بعد از این تاخیر کامل است و با یک عنوان کامل طرف هستیم، سازندگان مدتی پیش اعلام کردند که حالت چند نفره Halo Infinite برای مدتی بعد از عرضه رسمی بازی در نظر گرفته شده است! این خبر همراه با اینکه حالت چند نفره بازی کاملا رایگان بوده و برای ۵ پلتفرم مختلف در دسترس قرار می‌گیرد، کمی حس هیجان را با نا امیدی قاطی می‌کند، اما در نهایت تاخیر برای عناوین مورد انتظار همیشه ناخوشایند خواهد بود، بخصوص اگر درباره بخش‌های چند نفره و همچنین حالت Co-Op باشد!

گیم پلی اولیه بازی Halo Infinite شامل Co-Op یا حتی Forge Mode نیست!

حالت Co-Op و تجربه گیم پلی داستانی بازی Halo Infinite حرکتی است که در دنباله عناوین قدیمی تکرار شده و قرار است تا به این عنوان هم اضافه شود. در واقع شما از همان ابتدای عرضه اولین نسخه از سری Halo می‌توانستید به صورت چند نفره و با دوستان خود به تجربه حالت داستانی بپردازید و از کشتن دشمنان خود به شدت لذت ببرید. همچنین بخش Forge Mode از زمان عرضه بازی Halo 3 در دسته حالت‌های مختلف عناوین سری قرار داشته و دیگر به یک قسمت جدا نشدنی از گیم پلی آن‌ها تبدیل شده است. با این وجود وقتی که Halo Infinite در تعطیلات سال جاری میلادی عرضه شود، شما هیچکدام از این دو حالت رو روی آن نخواهید دید!

در واقع اعلام شده که قرار است تا برای آماده‌سازی این بخش‌ها برای پلتفرم‌های مختلف با قابلیت Crossplay، مقداری زمان بیشتر صرف شده و حدودا ۳ تا ۶ ماه بعد از در دسترس قرار گرفتن خود بازی برای کاربران ظاهر شوند. این نشان می‌دهد که طراحی یک عنوان فوق‌العاده بزرگ در سبک Open World تا چه حد زمان می‌برد و برای نهایی کردن کار آن، سازندگان تا چندین و چند بار مجبورند تا تاریخ انتشار را جا به جا کنند. با این حال در نظر داشته باشید که پاندمی ویروس کرونا در این تاخیرها بی‌تاثیر نبوده و مقصر اصلی تیم مایکروسافت نیست.

بازی Halo Infinite برای عرضه در کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان (و وان ایکس) به علاوه پلتفرم رایانه شخصی در نظر گرفته شده و در پایان سال جاری میلادی (حدودا اویل دی ماه) برای خرید در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که این عنوان در Game Pass قرار خواهد گرفت و دارندگان سرویس مورد نظر می‌توانند آن را با قیمتی بسیار پایین در کنار دیگر عناوین حاضر در لیست خود تجربه کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا