#مهسا_امینی

شکایت کاربران ایکس باکس از چیترهای بازی Halo Infinite!

قابلیت کراس‌پلی اجباری مشکل ساز شده است

چیترهای بازی Halo Infinite

زمان زیادی از انتشار بخش آنلاین بازی هیلو اینفینیت نگذشته و با این حال فریاد کاربران ایکس باکس به آسمان رسیده است. چیترهای پی‌سی با استفاده از قابلیت کراس‌پلی روز کاربران ایکس باکس را خراب کرده‌اند.

زمانی که یک بازی آنلاین به طور رایگان انتشار می‌یابد، یکی از اولین موضوعاتی که نظر کاربران را به خود جلب می‌کند، تعداد بسیار زیاد چیترها و افراد متقلب دوست نداشتنی‌ست و بازی Halo Infinite و کاربران آن نیز از دست این افراد در امان نمانده‌اند و این موضوع زمانی که یک بازی به صورت کراس‌پلی عرضه می‌شود، نمود بیشتری دارد.

بخش بتای بازی هیلو اینفینیت در تاریخ ۱۵ نوامبر، برابر با ۲۴ آبان ماه سال جاری منتشر شده و اگر به تجربه این بازی پرداخته باشید، متوجه می‌شوید که این بازی به شما اجازه غیرفعال کردن حالت کراس‌پلی را نداده و شما به طور همزمان با کاربران پی‌سی و البته ایکس باکس وارد مبارزات می‌شوید. همین موضوع باعث شاکی شدن بسیاری از کاربران ایکس باکس و درخواست افزودن قابلیت فعال و غیرفعال سازی کراس‌پلی به منظور قرار نگرفتن در برابر افراد متقلب و چیترها شده است. کاربری با نام jcb_response با انتشار دو ویدیو از چیت‌های Wallhack و Aimbot در این بازی نوشت:

اجازه دهید قابلیت کراس‌پلی را تا زمانی که یک برنامه آنتی چیت خوب طراحی نکرده‌اید غیر فعال کنم.

ناگفته نماند که این دو ویدیو تنها اشارات به چیت زدن در بازی هیلو اینفینیت نبوده و بسیاری ویدیوهای دیگر در شبکه ردیت نیز منتشر شده و باعث شده کاربران ایکس باکس بیش از پیش به دنبال افزودن قابلیت غیر فعال کردن کراس‌پلی باشند. در سوی دیگر بسیاری از کاربران کنترلر نیز از مدهای مخصوص کنترلر برای رویارویی با این چیترها بهره می‌برند که بار دیگر باعث لطمه زدن به کاربران می‌شود.

این نکته را نیز باید در نظر داشت که در هیچ کدام از مدهای بازی شما قدرت غیر فعال کردن قابلیت کراس‌پلی را نداشته و شکی نیست که کاربران کنترلر به هیچ عنوان قدرت رویارویی با چیت‌های کاربران رایانه‌های شخصی را ندارند و در همه حالت کاربران کنترلر مورد حمله این چیترها قرار می‌گیرند.

البته که کاربران کنسول‌ها نیز می‌توانند از چیت‌های گوناگون در کنسول خود استفاده کنند، ولی روش استفاده از آن‌ها نسبت به پی‌سی بسیاری سخت‌تر بوده و متاسفانه استفاده از چیت‌هایی مانند Wallhack و Aimbot به طور روزانه بیشتر می‌شود. کاربری معروف با نام Anti-Cheat Police Department که به طور مداوم به دنبال فروشندگان چیت بازی‌ها در شبکه توییتر می‌گردد، در اولین ساعات جستجوی خود به ۸ فروشنده چیت بازی هیلو اینفینیت بر خورد. او اشاره داشت که آن‌ها تنها با ۸ دلار به چیترها اجازه می‌دهند دیگر کاربران را عصبانی کرده و البته ناسزا بشنوند. نظر شما چیست؟ آیا شما با کراس‌پلی اجباری موافق هستید یا به نظر شما باید این قابلیت به طور اختیاری فعال و غیر فعال شود؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا