اطلاعاتی از فروش فیلم Guardians of the Galaxy 3 منتشر شد

دیزنی موفقیت نگهبانان کهکشان را جشن گرفت

فروش فیلم Guardians of the Galaxy 3

باب ایگر (Bob Iger)، مدیر عامل شرکت دیزنی (Disney) به تازگی در جلسه‌ای درباره فروش فیلم Guardians of the Galaxy 3، اثر تحسین شده دنیای سینمایی مارول (MCU)، صحبت کرده و از موفقیت آن در باکس آفیس خبر داده است.

به جز چند استثنا مثل فیلم Guardians of the Galaxy 3، تقریبا تمام آثار دیزنی در سال ۲۰۲۳ عملکرد ناامید کننده‌ای در باکس آفیس داشتند و برخی از آن‌ها حتی موفق به جبران کردن بودجه ساخت خود میز نشدند. فیلم‌هایی مثل Indiana Jones and the Dial of Destiny، Ant-Man and The Wasp: Quantumania و Haunted Mansion تعدادی از آثاری هستند که موفق نشدند تا انتظارات مالی شرکت دیزنی را برآورده کنند.

اشتباهاتی که خود شرکت دیزنی داشت، همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ و همچنین یکسری از سیاست‌های غلط در قبال نمایش فیلم‌ها در سرویس‌های اشتراکی پخش فیلم و سریال و علاوه بر این‌ها، بالا رفتن هزینه‌های تولید جزو مواردی هستند که باعث شکست خوردن این آثار در گیشه شدند. همین نکته باعث شد تا دیزنی تجدید نظر اساسی‌ای در سیاست‌های خود کند و بیشتر به جای کمیت روی کیفیت تمرکز داشته باشد.

با این حال فروش فیلم Guardians of the Galaxy 3 در باکس آفیس موفقیت‌آمیز بود و باب ایگر، مدیر عامل دیزنی نیز در جلسه سهامداران این کمپانی در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ این موفقیت را جشن گرفت. او در این جلسه از فروش ۸۵۰ میلیون دلار این اثر تمجید کرد و آن را بسیار قوی خواند.

فیلم Guardians of the Galaxy 3 در حالی موفق به ثبت فروش جهانی ۸۵۰ میلیون دلاری شده که با بودجه ۲۵۰ میلیون دلاری ساخته شده و حدود ۹۰ میلیون دلار نیز برای بازاریابی آن هزینه شده است.

باب ایگر همچنین در صحبت‌های خود از موفقیت‌های فیلم Avatar: The Way of Water نیز صحبت کرد و علاوه بر این کمی درباره سیاست‌ها و برنامه‌های دیزنی برای جبران عملکرد تجاری امسال حرف زد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا