راز بازی GTA Vice City

آیا راز بازی GTA Vice City در GTA 6 بر ملا خواهد شد؟

بالاخره پاسخ ترسناک‌ترین پرسش سری جی تی ای را می‌گیریم؟

سری بازی جی تی ای مملو از رازهای مختلف بوده که بخش عمده آن‌ها با چاشنی ترس همراه هستند. در این مطلب قصد داریم به راز بازی GTA Vice City اشاره کنیم که به عقیده عموم شاهد بازگشت آن در بازی GTA 6 خواهیم بود!

این روزها به دلیل سر آمدن صبر کاربران برای تجربه نسخه بعدی سری بازی Grand Theft Auto، ما به صورت روزانه شاهد انتشار اخبار و شایعات مختلف هستیم. برخی از این شایعات به گیم پلی، تاریخ انتشار یا داستان بازی اختصاص یافته و این در حالی است که بسیاری دیگر تلاش دارند به رازهای احتمالی و ایستراگ‌های احتمالی موجود در این بازی بپردازند.

استودیو راکستار (Rockstar Games) به طور کلی سابقه خوبی در قرار دادن رازها و ایستراگ‌ها در بازی‌های خود دارد و سری بازی جی تی ای بیش از هر سری بازی دیگر توسعه یافته توسط این استودیو پذیرای رازها جذاب و البته بسیاری اوقات ترسناک بوده است. حال به باور فعالان، بازی GTA 6 نیز از این قائده مستثنی نبوده و باید در انتظار سیلی عظیم از رازهای نهفته در آن باشیم.

حال در این مطلب قصد داریم به یکی از رازهای عجیب و آزار دهنده در یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های سری بازی جی تی ای نگاهی داشته باشیم که هرگز متوجه چرایی و چگونگی آن نشدیم و گمان می‌رود که نسخه بعدی این سری بازی، عنوانی مناسب برای رویارویی با پاسخ این پرسش‌ها باشد.

در بازی Grand Theft Auto: Vice City برای اولین بار با رازی آزار دهنده آشنا شدیم که احتمال دارد از نو در بازی GTA 6 با آن روبرو شویم، اما انتظار می‌رود پاسخی برای این کار توسط توسعه دهندگان در بازی ارائه شود. همانطور که اشاره شد قرار دادن رازها و ایستراگ‌ها در بازی‌های جی تی ای چیز عجیبی نبوده و طی سال‌ها ما رازهای بسیاری را از این بازی کشف کرده‌ایم که البته دلیل قرار گرفتن آن‌ها در بازی را نمی‌دانستیم.

در این میان نهفته بودن رازها و نیاز به تلاش و کاوش برای یافتن آن‌ها توسط کاربران، باعث شده این رازها جنبه‌ای ترسناک به خود گرفته و به نحوی برای ما آزار دهنده باشند. علاوه بر آن، حضور آن‌ها هیچ تاثیری در روند پیشرفت داستان بازی نداشته و بسیاری از کاربران هرگز با آن‌ها روبرو نشده‌اند و این موضوع بار دیگر به ترسناکی و عجیب بودن این رازها می‌افزاید. حال به باور ما تماشای راز ترسناک بازی GTA: VC در بازی GTA 6 خالی از لطف نیست!

شایعات انتشار یافته از بازی GTA 6 اشاره به بازگشت ما به شهر جذاب وایس سیتی دارند. تامی ورستی (Tommy Vercetti) در شهر وایس سیتی کارهای زیادی انجام داده و خرابی زیادی به بار آورده است. او طی حضور خود در این شهر مملو از جرم و جنایت، با افراد و گروه‌های زیادی روبرو شده و برای فرار از مرگ آدم‌های زیادی را به قتل رسانده است. البته نباید فراموش کرد که ما از سرگذشت زندگی او بی اطلاع هستیم. به عبارتی، هر تجارتی که او در وایس سیتی خریداری کرده می‌تواند هنوز برقرار باشد و حتی این احتمال وجود داشته که اون هنوز مشغول به جرم و جنایت بوده و روزی دیگر ما از نو با او روبرو شویم.

راز مردهای سیمانی GTA: VC در بازی GTA 6

بازی GTA: VC میزبان یکی از ترسناک‌ترین رازهای بی پاسخ تمام سری بازی GTA بود. در چند نقطه از آب‌های این بازی، بیش از همه در دو منطقه Washington Beach و Leaf Links، رازی ترسناک نهفته است که تن و بدن هر کسی را می‌لرزاند. شما می‌توانید با نگاه کردن در آب‌های این مناطق، جسد افرادی را ببینید که هر دو پای آن‌ها در بلوک‌های سیمانی قرار گرفته است. این اجساد مربوط به هیچ یک از مرحله‌های بازی نبوده و کاربران به دلیل فقدان قابلیت شنا در این بازی نمی‌توانند به آن‌ها برسند! به عبارتی این اجساد تنها به منظور نشان دادن میزان جنایت در شهر وایس سیتی به نمایش در آمده‌اند!

علاوه بر آن، هیچ شخصی مسئولیت این عمل ترسناک را بر عهده نگرفته و از این رو که خانواده‌های مجرم بسیاری در این شهر حضور دارند، شناسایی مسئولین این عمل غیر ممکن است. برای مثال، شخصیت منفی اصلی این بازی یعنی سانی فارلی (Sonny Forelli) پیش از آغاز داستان بازی یکی از افراد تحت نظر خود را به قتل رسانده و نمی‌توان تصور کرد با افراد غیر خودی چه کارهایی کرده است. در سوی دیگر، ما مارتینز (Martinez) در بازی Grand Theft Auto: Vice City Stories را داریم که او نیز می‌تواند مسئول این اتفاق باشد. به عبارتی بی اطلاعی از مسئول این قتل وحشتناک و بی اطلاعی از هویت اجساد، آن‌ها را ترسناک‌تر از پیش نیز می‌کند!

حال به باور ما راز بازی GTA: VC می‌تواند به اشکال بسیاری در بازی GTA 6 ظهور پیدا کند. این احتمال وجود داشته که ما شاهد اجسادی مشابه به عنوان ایستراگ در این بازی باشیم. اما این احتمال نیز وجود داشته که این راز تبدیل به بخشی از داستان بازی GTA 6 شده و ما برای به دست آوردن پاسخ به بررسی آن‌ها بپردازیم. ممکن است شخصیت اصلی بازی از این قتل‌ها استفاده کرده و شخصی را به روشی مشابه به قتل برساند یا حتی از وقوع چنین قتلی پیشگیری کند که باعث جذابیت هر چه بیشتر این ایستراگ می‌شود!

در بازی GTA: VC مردان سیمانی بدون شک ترسناک‌ترین صحنه در این بازی را رقم زدند و حضور آن‌ها در بازی GTA 6‌ دور از انتظار نیست. اما نباید فراموش کرد که با گذشت سال‌ها می‌توان انتظار داشت که از بین رفته باشند، با این حال دنیای GTA به قدری جنایت در خود داشته که این احتمال می‌تواند از نو رخ دهد. نظر شما درباره راز بازی GTA Vice City چیست؟ فکر می‌کنید این راز در بازی GTA 6 بالاخره بر ملا می‌شود؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

3.8 12 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا