مقایسه GTA V و RDR 2
1%
  • 0/10

مقایسه GTA V و RDR 2 | کدام یک بهتر است و چرا؟

دو غول راکستار در برابر یکدیگر صف آرایی می‌کنند!

مقایسه GTA V و RDR 2 | کدام یک بهتر است و چرا؟ ۱۱ ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ یادداشت (گیم) کپی لینک

استودیو راکستار همیشه به دنبال انقلاب در صنعت ویدیو گیم بوده و آخرین بازی‌های آن‌ها به خوبی در این مسیر قدم گذاشتند. اما کدام بازی بهتر است؟ در این مطلب به مقایسه GTA V و RDR 2‌ از جنبه‌های مختلف می‌پردازیم.

استودیو راکستار برای مدت زمانی طولانی است که ما را با داستان‌ها و گیم پلی جذاب بازی‌های خود سرگرم می‌کند. جهان‌های گسترده و زیبا و دوره‌های زمانی متفاوت که نتیجه در تجربیات متفاوت داشته‌اند، همیشه ما را جذب کرده‌اند. دو بازی اخیر این استودیو دوست داشتنی دو بازی Grand Theft Auto V و Red Dead Redemption 2 بوده‌اند. هر دو بازی در میان تحسین شده‌ترین بازی‌های تاریخ بوده و با قدرت در حال ادامه مسیر خود هستند. اما کدام یک از این بازی‌ها بهتر است؟ کدام یک توانسته نظر کاربران بیشتری را به خود جلب کند؟

به باور عموم بازی Red Dead Redemption 2 در بخش داستانی به دلیل زمان رخ دادن بازی و داستان جذاب خود عنوان بهتری است. علاوه بر آن، گیم پلی بازی و مکانیسم‌های آن قدرتمندتر ظاهر شده‌اند. از سوی دیگر، به روزرسانی‌های متوالی بخش آنلاین بازی GTA V باعث شده کاربران با گذشت بیش از ده سال از انتشار بازی، هنوز به تجربه آن بپردازند. در نهایت اما با توجه به ویژگی‌های اصلی، بازی Red Dead Redemption 2 عنوانی قوی‌تر است. اما قصد داریم دلایل خود را به صورت تشریحی نیز اشاره دهیم. با ما همراه باشید.

دوره فرهنگی و تاریخی

بازی‌های GTA V و RDR 2 به وضوح تحت تاثیر فرهنگ دوران خود هستند. بازی رد دد رمپشن در اواخر قرن ۱۹ رخ داده که مردم به طور مداوم با مشکلاتی از قبیل بی قانونی و بسیاری مشکلات دیگر دست و پنجه نرم می‌کنند. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات، مشکلات میان مردم بومی، غیر بومی و مهاجران است. از سوی دیگر بازی GTA V در زمان حال جریان داشته و داستان مجرمینی در آمریکای مدرن را به تصویر می‌کشد. موضوعاتی چون فساد، نابرابری، سیاست‌های اشتباه و رسانه به وضوح در این بازی تاثیر دارند. این دو بازی تفاوت‌های زیادی داشته، اما داستان بازی رد دد رمپشن ۲ به حقیقت نزدیک‌تر بوده و همین موضوع کاربران بیشتری را جذب کرده است.

مکان‌های قابل کاوش

جهان دو بازی رد دد رمپشن ۲ و جی تی ای وی تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. بازی رد دد ردمپشن ۲ ترکیبی زیبا از کوهستان‌ها، حیات وحش، شهرهای کوچک و مزارع است. چنین جهانی حس آزادی بیشتری به کاربران داده و آن‌ها را در طبیعتی قرار داده که امروزه کمتر به تجربه آن می‌پردازیم. در سوی جی تی ای اما ما با شهری مدرن، خیابان‌هایی شلوغ و ساختمان‌هایی بلند روبرو هستیم. جهان پر سرعت این بازی چیزی است که ما به شکل مداوم در حالی تجربه‌اش بوده و زیبایی کمتری در آن تماشا می‌کنیم. تنوع و گستردگی بیشتر بازی RDR 2 توانست نظرات بیشتری را میان طرفداران جلب کند.

شخصیت‌های اصلی

شخصیت‌های اصلی و رفتارهای آن‌ها نقطه عطف اصلی هر دو بازی هستند. تعداد کمتر شخصیت‌های اصلی بازی رد دد رمپشن ۲ باعث شد تمرکز بر عمق شخصیت‌ها بیشتر شود. برای مثال ما به طور مداوم پیشرفت و سقوط آرتور، شخصیت اصلی این بازی را مشاهده می‌کنیم. در بازی جی تی ای وی اما تعداد شخصیت‌های بیشتر بوده که باعث شده برخی جنبه‌های این شخصیت‌های خام باقی بماند. هر کدام از شخصیت‌ها بخشی از داستان را پیش برده و در حالی که این موضوع بسیار سرگرم کننده بوده، چندان جنبه آموزشی برای ما ندارد. همین موضوع باعث شده کاربران با آرتور نزدیکی بیشتری احساس کرده و از این شخصیت بیشتر اثر مثبت بگیرند.

بخش آنلاین

یکی دیگر از بخش‌های مهم بازی‌های راکستار، بخش آنلاین آن‌ها است. اما نحوه پیشرفت بخش آنلاین دو بازی جی تی ای وی و رد دد ردمپشن ۲ متفاوت است. بخش آنلاین بازی RDR 2 تجربه‌ای نزدیک‌تر به واقعیت را ارائه داده که سبب محدود شدن کاربران شده است. از سوی دیگر بخش آنلاین بازی GTA V بسیار کامل بوده و اجازه تقریبا هر کاری که فکر کنید را به شما می‌دهد. بخش آنلاین بازی GTA V بدون شک برنده این بخش بوده، با این حال از این رو که کاربران زیادی به بخش آنلاین بازی‌های دسترسی ندارند، نمی‌توان آن را برگ برنده‌ای مهم در برابر RDR 2‌ نامید.

داستان بازی‌ها

این دو بازی در بخش داستان نیز تفاوت بسیار فاحشی دارند. داستان بازی RDR 2 واقعیت‌های غرب وحشی را در اختیار ما قرار می‌دهد. داستان بازی RDR 2 خشن‌تر و واقعی‌تر بوده و این در حالی است که بازی GTA V بیشتر جنبه سرگرمی داشته و ما می‌توانیم به وضوح شوخ طبعی توسعه دهندگان را در آن ببینیم. سرعت داستان سرایی بازی‌ها نیز متفاوت است. داستان بازی RDR 2 روند کندتری داشته که شما را در عمق داستان خود فرو می‌برد. بازی GTA V اما به دلیل ستینگ خود با سرعت پیش رفته و با وجود سرگرم کننده بودن، شما را در خود غرق نمی‌کند. در این بخش نیز باید بازی رد دد رمپشن ۲ را برنده اعلام کرد.

گیم پلی

گیم پلی این دو بازی نیز تفاوت بسیار عمده‌ای با یکدیگر دارند. گیم پلی بازی RDR 2 بار دیگر سرعت کمتری داشته و واقع گرایانه‌تر است. از سوی دیگر ما کارهای بیشتری در این بازی از جمله شکار برای انجام داریم که حس و حال غرب وحشی را به بهترین شکل ممکن به ما انتقال می‌دهد. بازی جی تی ای وی بار دیگر بسیار پر سرعت بوده و مبارزات و مراحل با سرعت بیشتری پیش می‌روند. همین موضوع باعث فاصله گرفتن این عنوان از جهان حقیقی شده و بار دیگر در کنار سرگرم کردن ما، ما را کمتر در خود غرق می‌کند. بدون شک گیم پلی بازی رد دد رمپشن ۲ قدرتمندتر است!

به طور کلی این دو بازی جهان باز همیشه جز بهترین بازی‌های تاریخ باقی مانده و عناوینی انقلابی به حساب می‌آیند، با این حال بازی Red Dead Redemption 2 با قدرت بیشتری دل ما را برده است. نظر شما چیست؟ به نظر شما این روش مقایسه GTA V و RDR 2 منطقی و درست است؟ در انتظار نظرات و مقایسه شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments