راهنمای بازی GTA V | بهترین مادها

راهنمای بازی GTA V | بهترین مادها

۱۰ ماد که ماجراجویی در لوس سانتوس را جذاب‌تر می‌کنند

بازی GTA V به لطف ساختار عمیق جهان باز خود و آزادی عمل بسیاری که در اختیار قرار می‌دهد، قادر است ساعت‌ها شما را سرگرم کند، اما اگر فکر می‌کنید که هنوز به تجربه‌ی دلخواه خود دست پیدا نکرده‌اید اشکال ندارد، چرا که با اضافه کردن مادهای مختلف می‌توانید این قضیه را هم حل کنید و تجربه‌ای را رقم بزنید که دوست داشتید. در این مطلب به شما ۱۰ ماد از بهترین مادها که برای بازی GTA V وجود دارند را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شاید این مادها دقیقا همان چیزی که می‌خواستید نباشند، اما حتما لذت گشتن در شهر لوس سانتوس را بیشتر خواهند کرد.

ماد هالک

دانلود ماد

همان طور که از اسم هم پیداست، این ماد شما را در قالب شخصیت بی‌اعصاب و بسیار قدرت‌مند دنیای مارول قرار می‌دهد. وقتی هالک باشید، هیچ چیز در لوس سانتوس نمی‌تواند سد راه‌تان شود. وسط بزرگراه بدوید تا ماشین‌ها یکی یکی به این طرف و آن طرف پرت شوند، تریلی را مثل آب خوردن بردارید و کیلومترها دورتر پرتاب کنید یا با یک پرش بلند، روی سر عابران بیچاره فرود بیایید. این ماد آن‌چه از قرار گرفتن در قالب هالک می‌خواهید را به خوبی‌ برآورده می‌کند.

ماد Chaos Mode

دانلود ماد

این ماد به معنای کلمه آشوب ایجاد می‌کند. تنها کافی است یک دکمه را فشار دهید و سپس ببینید که تمام اهالی لوس سانتوس دست به تفنگ می‌شوند و به جان هم می‌افتند. با فیلم The Purge اگر آشنا باشید، این ماد یک چیزی همان مایه‌هاست؛ هیچ‌کس به دیگری رحم نمی‌کند و همه دنبال گرفتن جان دیگری هستند. حتی از خود جی‌تی‌ای هم جی‌تی‌ای تر است!

ماد Iron Man

دانلود ماد

تا به حال بر اساس شخصیت‌های کمیکی متعددی (به‌خصوص از دنیای مارول) برای این بازی ماد طراحی شده که برخی مثل ماد Ghost Rider هم جذاب از آب درآمده است، اما باید قبول کرد که هیچکدام به پای ماد هالک و همچنین مرد آهنی نمی‌رسد. در واقع این ماد یک اسکریپت پایه دارد که رفتارهای مختلف زره مرد آهنی مثل پرواز کردن و انواع شلیک را پیاده کرده و بخش ظاهری که شامل انواع زره می‌شود، در قالب مادهای مختلف روی آن قرار می‌گیرد. بسته به سلیقه‌‌تان زره می‌تواند آسیب‌پذیر باشد یا که اوج قدرت را در قالب مرد آهنی تجربه کنید.

ماد Lightsaber

دانلود ماد

مهم نیست در چه دنیایی باشید، همیشه وجود یک عنصر از استار وارز آن را جذاب‌تر می‌کند. این ماد شما را در قالب شخصیت‌هایی چون «دارث ویدر» و «مستر یودا» با یک لایت‌سیبر جذاب در دست قرار می‌دهد. متاسفانه بهترین مادهای استار وارز برای GTA V هم آن حس کامل این شمشیر نوری جذاب را القا نمی‌کنند و ضربه زدن با آن‌ها مثل ضربه زدن با چوب بیسبال است، اما چرا همین را هم غنیمت ندانیم؟ مهم این است که دارث ویدر را به لوس سانتوس می‌آورد. چی از این بهتر؟

ماد Grand Theft Space

دانلود ماد

فرق مهم این ماد با مادهای دیگر فهرست این است که اصلا در لوس سانتوس جریان ندارد! این ماد بازیکن را به فضا می‌برد و تجربه‌ای کاملا جذاب از اکتشاف روی سیاره‌های مختلف و رویارویی با موجودات فضایی رقم می‌زند. در این ماد ۱۱ سیاره و ۳ ماه مختلف و حتی یک ایستگاه فضایی گسترده برای اکتشاف و گشت و گذار در دسترس قرار دارد. این ماد از لحاظ بصری هم تجربه‌ی بسیار جذابی رقم می‌زند.

ماد خانه‌ی مجلل

دانلود ماد

این ماد اوج مجلل‌گرایی و ثروت‌مندی را در بازی شبیه‌سازی می‌کند. با این ماد منطقه‌ی Marlowe Valley به مکان کاملا لاکچری تبدیل می‌شود؛ سه محل فرود هلی‌کوپتر، یک باند فرود هواپیما، یک عمارت مجلل، پارکینگ با ظرفیت ۵۰ وسیله‌ی نقلیه، یک گاراژ مخصوص تعمیرات و تیون حرفه‌ای و یک محیط تفریحی عالی برای خوش‌گذرانی و عیش و نوش. شمال و لویزان و کردان را فراموش کنید، حالا لوس سانتوس بهترین مکان برای گذراندن آخر هفته‌هاست.

ماد شیر شاه

دانلود ماد

چه می‌شد اگر سکانس مشهور تولد سیمبا در انیمیشن «شیر شاه» بر فراز یک صخره مشرف به کل لوس سانتوس رخ می‌داد؟ با این ماد می‌توانید به جواب خودتان برسید. این ماد خیلی چیز خاصی ندارد و صرفا مدل شخصیت‌های مختلف مثل سیمبا، موفاسا، اسکار، رافیکی، تیمون و پومبا در این‌جا همراه با انیمیشن حرکت‌شان پیاده شده است. در نتیجه هنگام ماشین سوار شدن اصلا انیمیشن خوشایندی ندارند. عوضش تیمون می‌تواند تفنگ به دست بگیرد که واقعا صحنه‌ی سورئالی را رقم می‌زند!

ماد Natural Vision

دانلود ماد

مادهای افزایش گرافیک و کیفیت بصری همواره از پرطرفدارترین مادها برای هر بازی‌ای هستند. ماد Natural Vision در کنار ماد GTA V Redux بهترین مادها در این مورد برای GTA V هستند. در ماد Natural Vision شاهد پیشرفت در زمینه‌ی نورپردازی هستیم و انعکاس نور از اجسام، به شکلی عالی پیاده شده است. همچنین در بسیاری موارد شاهد قرار گرفتن تکسچرهای طبیعی‌تر و بهتر هستیم. در نتیجه این ماد بازی GTA V را از لحاظ بصری در بدترین حالت، هم تراز با بازی‌های یکی دو سال اخیر قرار می‌دهد. یک نکته‌ی مثبت این ماد، پشتیبانی آن توسط سازندگانش است که در نتیجه کیفیت آن مدام بهتر می‌شود، اما در عین حال بر خلاف دیگر موارد این فهرست، برای نسخه‌ی به‌روز آن باید پول خرج کنید. البته سازندگان یک نسخه‌ی قدیمی از آن را به‌صورت رایگان قرار داده‌اند که خب از هیچی بهتر است.

ماد Gravity Gun

دانلود ماد

عاشقان سری Half-Life بشتابند! سلاح محبوب Gravity Gun حالا به لطف این ماد در GTA V هم وجود دارد. البته متاسفانه ظاهر سلاح در این ماد شبیه‌سازی نشده که شاید به خاطر مسائل حقوقی باشد. به هر حال قادرید که ماشین‌ها و حتی آدم‌ها را از فاصله‌ی مشخصی بگیرید و به هر طرف که خواستید پرتاب کنید. راستش باز هم هیچ چیز همان گرویتی گانی که در قسمت دوم داشتیم نمی‌شود، اما اگر دل‌تان برای این سلاح دوست‌داشتنی تنگ شده، بد نیست در لوس سانتوس تجدید خاطره کنید.

ماد در باز کن!

دانلود ماد

عنوانی که برای این ماد گفتم یک مقدار غلط انداز است! ولی در واقع هر دری که در تمام لوس سانتوس قفل باشد را باز می‌کند. ساختمان‌های متعددی در لوس سانتوس وجود دارد که محیط داخل‌شان طراحی شده، اما طی بازی در ورودی‌شان قفل است و در نتیجه امکان ورود به آن‌ها را ندارید. با این ماد تمام این درها باز می‌شود و می‌توانید به هر ساختمانی که می‌خواهید سرک بکشید.

همان طور که اول هم گفتم، شاید این مادهای معرفی شده تجربه‌ی دلخواه شما را در بازی GTA V رقم نزنند، اما تجربه‌‌شان بدون شک خالی از لطف نیست. توجه داشته باشید که این مادها تنها در بخش تک‌نفره قابل استفاده هستند و در صورت استفاده در بخش چندنفره‌ی بازی، احتمال بن شدن اکانت‌تان بالاست. پس حتما با دقت به تجربه‌ی آن‌ها بپردازید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا