#مهسا_امینی
برترین ماموریت‌های GTA

۱۵ ماموریت برتر سری Grand Theft Auto

نگاهی به بهترین ماموریت های فرنچایز GTA

سری به شدت محبوب Grand Theft Auto و یا به اختصار GTA، جزو بزرگترین فرنچایز‌های تاریخ صنعت ویدیوگیم به شمار می‌رود و نقشی به شدت اساسی در محبوبیت بی بدیل ژانر Open world Sandbox که به بازیکن اجازه‌ی انجام دادن هرکاری میدهد ایفا کرده است.

این سری همچنین شامل طراحی ماموریت‌های به شدت هیجان انگیز و بی‌نظیر می‌باشد. پس بیایید تا به ۱۵ ماموریت برتر سری GTA نگاهی بیاندازیم.

 

Cop Land – Grand Theft Auto: Vice City

بازی Grand Theft Auto: Vice City یک سال پس از Grand Theft Auto 3 عرضه شد و کماکان اینکه استایل و ستینگ خاصش تاثیر زیادی در موفقیتش داشت، شامل ماموریت هایی عجیب بود. وقتی بمبی که در North Point Mall قرار داشت منفجر نشد، تامی نقشه ای ریخت تا بمب را خودش منفجر کند. حالا چطوری؟ تامی و ونس چند پلیس را لت و پار کردند و لباس‌های آنها را پوشیدند تا خود را به‌جای آنان جا بزنند. در نهایت این انفجار موفقیت‌آمیز واقع شد و سپس بازیکن با درجه تحت تعقیب ۵ ستاره روبرو میشد و باید از دست حجم زیادی از پلیس نیز فرار میکرد.

 

Saint Mark’s Bistro – Grand Theft Auto: San Andreas

در محبوب‌ترین نسخه ی این فرنچایز، CJ ماموریتی را برای کشتن Salvatore Leone می‌پذیرد و با هواپیمایی به سمت شهری که بازی GTA3 در آن جریان داشت، یعنی لیبرتی سیتی میرود.این ماموریت به شدت حس نوستالژی بازیکنانی که نسخه سوم را بازی کرده بودند را درگیر کرد. البته پس از این ماموریت، امکان گشت و گذار در لیبرتی سیتی وجود نداشت و بازیکن باید مستقیما با هواپیما به لوکیشن اصلی بازی باز می‌گشت.

 

Friend Request – Grand Theft Auto 5

لحظات دیوانه‌کننده‌ی زیادی در نسخه‌ی پنجم این سری وجود داشت، اما Friend Request به شکل عجیبی باحال بود. مایکل باید با تغییر شکل و شمایل خود به دفتر کمپانی Lifeinvader نفوذ می‌کرد و با دستکاری نسخه ی اولیه گوشی هوشمند این شرکت، باعث انفجار گوشی در پخش زنده رونمایی از این گوشی می‌شد. پس از انجام اینکار مایکل به خانه باز می‌گشت تا از تلویزیون این مراسم را شاهد باشد و سر Jay Norris را با انفجار گوشی موبایل بترکاند!

 

Three Leaf Clover – Grand Theft Auto 4

در نگاه اول، وقتی که ماموریت Three Leaf Clover را کنار ماموزیت های سرقت بازی‌های دیگر قرار می‌دهیم،خیلی ساده و سطحی به‌ نظر می‌رسد.اما هیجانی که بازیکنان با سرقت از بانک Liberty تجربه کردند بی‌نظیر بود. این ماموریت با تهدید گروگان‌ها و دزدیدن یک میلیون دلار از صندوق بانک شروع شده و با مرگ یکی از همراهان، مبارزه ای آشفته در مقابل پلیس و نیروی ضربت شکل می‌گیرد و سپس نیکو به همراه تیم سرقت از طریق مترو فرار می‌کنند. یک سناریوی کلاسیک فیلم با محوریت سرقت که بسیار جذاب‌تر از چیزی که به نظر می‌رسد اجرا گردید.

 

The Paleto Score – Grand Theft Auto 5

این ماموریت بهترین مثال برای به تصویر کشیدن این است که تا چه اندازه‌ای پیشرفت در ساخت یک ماموریت سرقت در مدیوم ویدیوگیم لحاظ شده است. مایکل به همراه ترور و فرانکلین وظیفه دارد تا به بانک Blaine County Savings دستبرد بزند. سه قهرمان قصه‌ی ما به جلیقه ضدگلوله سنگین و مینی‌گان (تیربار) مجهز می‌شوند تا پس از سرقت، نیروهای پلیس و نیروی ویژه را قلع و قمع کنند و حتی با ارتش نیز روبرو شوند. در این ماموریت شما می‌توانید سوار یک بولدوزر شوید و البته در حال فرار به وسیله‌ی یک قطار با موج های عظیمی از دشمن مبارزه کنید.

 

Two-Faced Tanner – Grand Theft Auto 3

صد البته هجو و تمسخر-الخصوص درباره‌ی‌ بازی‌های دیگر-بخشی جدانشدنی از این فرنچایز است. برای مثال ماموریت Two-Faced Tanner به مسخره کردن سری بازی های Driver می‌پرداخت که در آن کلاود وظیفه داشت راننده‌ای با نام تنر را که یک پلیس مخفی بود و بیرون از ماشینش بلااستفاده بود را به قتل برساند. این ماموریت هجوی جالب بر مهارت‌های بقای تنر در بازی Driver2 بود.

 

The Big Score – Grand Theft Auto 5

در طول استوری‌لاین بازی GTA Vٰ، ما به دفعات عبارت Big Score را می‌شنویم که حاکی از نقشه‌ی سرقت از Union Depository است. شما دو راه برای انجام این ماموریت دارید. راه نامحسوس که شامل دزدیدن طلا و فرار توسط Muscle Car‌ها می‌شد یا راه آشکار که باید به صندوق نفوذ می‌کردید و با هلیکوپتر از مهلکه فرار می‌کردید. جفت راه‌ها جذابیت خودشان را داشتند و در هرکدام باید به اسلحه متوسل می‌شدید و با دشمنان می‌جنگیدید. حالا یا با Merryweather که ارتشی خصوصی بود و یا با NOOSE که حکم نیروی ضربت را در این فرنچایز دارند.

 

The Exchange – Grand Theft Auto 3

یک تبادل ساده! البته از آنجایی که هیچ چیزی در لیبرتی سیتی ساده نیست پس این مورد نیز با حادثه دنبال می‌شود. کلاود به کاتالینا مبلغ ۵۰۰ هزار دلار می‌پردازد تا ماریا را نجات دهد و سپس نیز درگیر مبارزه‌ای برای مرگ یا زندگی با کارتل می‌شود. این مبارزه وقتی به اوج می‌رسد که کلاود هلیکوپتر را نابود می‌کند تا کاتالینا را کشته و ماریا را نجات دهد.

 

End of the Line – Grand Theft Auto: San Andreas

این ماموریت در واقع نقطه اوج و البته نقطه پایانی روایت انتقام CJ از کسانی که به او خیانت کرده‌اند، محسوب می‌شود. در این ماموریت جذاب ،شما وارد مخفی‌گاه بیگ اسموک می‌شدید تا او را بکشید و سپس وارد تعقیب و گریزی پرسرعت برای کشتن افسر Tenpenny می‌شدید. شاعرانه‌ترین بخش این بازیٰ، انتهای این ماموریت در Grove Street بود.

 

Keep Your Friends Close – Grand Theft Auto: Vice City

بازی Grand Theft Auto: Vice City پر از ماموریت های جذاب است. این ماموریت نیز یکی از آنهاست و اشاراتی به فیلم پرطرفدار Scarface دارد. وقتی تامی توسط لنس ونس مورد خیانت قرار می‌گیرد،خشم سراسر وجودش را فرا می‌گیرد. سپس لنس را میکشد و در انتها نیز متوجه می‌شود که Sonny Forelli مغز متفکری پشت پرده محکومیت تامی به زندان بوده است. همه چیز دست به دست هم داده تا تامی در این ماموریت در برابر رئیس وایس سیتی قرار بگیرد و دشمنان خودش را از دم تیغ بگذراند.

 

Out of Commission/A Revenger’s Tragedy – Grand Theft Auto 4

این ۲ ماموریت جداگانه در واقع حاصل مرگ کیت یا رومن به حساب می‌آیند. در ماموریت اول نیکو به دنبال دیمیتری راسکالوف میرود و در دومی نیز قصد کشتن جیمی پروگرینو را می‌کند تا انتقام مرگ رومن و یا کیت را بگیرد. هر دو اندینگ حاصله از این ماموریت‌ها شامل یک پیروزی تلخ می‌شوند اما مرگ پروگرینو به دلیل قرار گرفتن جسد او درست زیر مجسمه آزادی به شدت سمبلیک محسوب می‌شود.

 

Caida Libre – Grand Theft Auto 5

مادرازو خاویر به مایکل و ترور دستور می‌دهد تا پسرعمویش خاویر را از بین ببرد و تمامی اسناد دال بر گناهکار بودنش را نابود کند. از آنجایی که خاویر در یک هواپیما است، مایکل با یک تفنگ تک تیرانداز به آن شلیک و ترور نیز با یک موتور Sanchez آن را تعقیب می‌کند. این ماموریت در عین منحصر به فرد بودن خود بسیار خوب و کلاسیک اجرا شده است.

 

Publicity Tour – Grand Theft Auto: Vice City

باز هم یک ماموریت پرودی دیگر! در این ماموریت تامی به همراه یکی از اعضای بند Love Fist در یک لیموزین است و بازیکن باید با سرعتی مشخص رانندگی کند تا بمب منفجر نشود و در عین حال نیز عضو بند به شکل خنده‌داری مشغول خنثی‌سازی بمب می‌شود. این ماموریت نیز جزو ماموریت های به یاد ماندنی برای تمامی کسانی شد که این نسخه را بازی کردند.

 

Just Business – Grand Theft Auto: San Andreas

قبل از خیانت بیگ اسموکٰ، شاهد یک سناریوی دیوانه‌وار با حضور بیگ اسموک و CJ می‌شویم. وقتی معامله‌ی آن‌ها با مافیای روسی به هم می‌خوردٰ این دو نفر مجبور به فرار با موتورسیکلت می‌شوند و در حین این تعقیب و گریز CJ مشغول به تیراندازی از روی موتور می‌شود.این ماموریت برای تمامی طرفداران فیلم ترمیناتور۲ جذاب است چون مانند یکی از سکانس‌های پرطرفدار فیلمٰ، CJ و بیگ اسموک با موتور وارد کانال شهری می‌شود.

 

In The Air Tonight – Grand Theft Auto: Vice City Stories

از فیل کالینز در حین کنسرتش محافظت کنید! خیلی ساده و مسخره به‌نظر می‌رسد اما ماموریتیست که طراحی آن باعث شده تا یکی از جذاب‌ترین ماموریت‌های سری GTA باشد. وقتی شما روی قسمت نورپردازی بالای صحنه مشغول مبارزه با دشمنان می‌شوید، قطعه‌ی In the Air Tonight پخش می‌شود. با تمام کردن این ماموریت شما می‌توانید هر موقع که دوست داشتید برگردید و کنسرت فیل کالینز را کامل ببینید.

خب، ما ۱۵ ماموریت برتر سری Grand Theft Auto را به شما معرفی کردیم و نگاهی داشتیم به بهترین ماموریت‌های این فرنچایز محبوب و با این ماموریت‌های به یاد ماندنی خاطره‌بازی کوچکی کردیم و همچنان باید چشم به در بدوزیم تا خبری رسمی از نسخه ششم فرنچایز GTA منتشر شود. راستی شما کدام ماموریت ذکر شده را بیشتر دوست داشتید؟


نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا