مقایسه تریلر GTA 6
1%
  • 0/10

مقایسه تریلر GTA 6 با اولین تریلر GTA V و RDR 2

شباهت تریلرهای سه بازی اخیر راکستار؛ مثبت یا منفی؟

مقایسه تریلر GTA 6 با اولین تریلر GTA V و RDR 2 ۱ ۲۱ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

تریلر بازی GTA 6 در صنعت ویدیو گیم غوغا به پا کرده و نام راکستار مثل همیشه بر سر زبان‌ها افتاده است. حالا به همین بهانه قصد داریم به مقایسه تریلر GTA 6 با اولین تریلر دو بازی اخیر راکستار یعنی بازی‌های Red Dead Redemption 2 و Grand Theft Auto 5 بپردازیم.

مورد انتظارترین بازی یک دهه اخیر بالاخره به لطف انتشار تریلری بی نظیر رنگ و روی واقعیت گرفت. پس از سال‌ها تجربه دو بازی جذاب GTA V و Red Dead Redemption 2 و بخش جذاب‌تر آنلاین جی تی ای که با نام GTA Online شناخته شده و ساعت‌ها و روزهایی طولانی برای ما خاطره سازی کرده، بازی جدید آن‌ها مانند بمبی مهیب همه دنیا را منفجر کرد. بازی GTA 6 بالاخره به شکل رسمی توسط راکستار معرفی شد و محتوای انتشار یافته از آن نه تنها ما را نا امید نکردند، بلکه به باور عموم حتی بهتر از چیزی که فکرش را می‌کردیم ظاهر شدند!

تریلر بازی GTA 6 اما متاسفانه به کام توسعه دهندگان این بازی تلخ شد! تریلر این بازی مورد انتظار در حدود یک نیم روز زودتر از موعد انتشار رسمی توسط هکری بی نام و نشان فاش شد و تیم راکستار نیز برای پا نگرفتن شایعات و افزایش شهرت این هکر، تریلر رسمی بازی Grand Theft Auto VI را پیش از زمان گفته شده به انتشار رساند.

تریلر به نمایش در آمده از این بازی در حدود ۹۰ ثانیه بوده و نگاهی خیره کننده به شهر وایس سیتی، شخصیت یا شخصیت‌های اصلی بازی و البته اتفاقات مختلف که در شهر پر زرق و برق وایس سیتی می‌گذرند، داشت. تریلر اول بازی GTA VI از لحاظ نحوه نمایش شباهت زیادی با تریلرهای دیگر بازی‌های راکستار از جمله Red Dead Redemption 2 و GTA V داشت و مقایسه تریلرهای آن‌ها با تریلر بازی GTA 6 خالی از لطف نیست.

مقایسه تریلر GTA 6 با تریلر اول GTA 5

تریلر بازی GTA V یا همان GTA 5 مانند تریلر اول GTA 6 در حدود ۹۰ ثانیه یا یک دقیقه و نیم زمان داشت و همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، شباهت‌های زیادی با تریلر بازی GTA 6 داشت. اولین چیزی که نظر شما را جلب خواهد کرد، نحوه آغاز و ساختار کلی تریلرها بوده که شباهت زیادی با یکدیگر داشته و حتی برخی راکستار را متهم به استفاده مستقیم از تریلر GTA V برای نمایش تریلر GTA 6 کرده‌اند که البته این موضوع به باور ما نکته‌ای منفی نیست!

تریلر این بازی با صدای یکی از شخصیت‌های اصلی بازی یعنی مایکل (Michael) آغاز شده و پس از آن ما نگاهی به سواحل همیشه آفتابی لس سانتوس در زمان غروب زیبای خورشید داریم. پس از آن مایکل به صحبت کردن خود ادامه داده و ما نگاهی به فضای کلی لس سانتوس، پس از آن به خیابان‌های مهم و آسمان خراش‌های آن داشته و در ادامه به رشته کوه‌های زیبا و بزرگ راه‌های عریض بلین کانتی سر می‌زنیم. این تریلر به طور کلی نمودی کامل از نقشه بازی GTA 5 است.

تریلر بازی GTA 6 نیز دقیقا همین ساختار را دنبال می‌کند. تریلر ما با نگاهی به نمایی زیبا از وایس سیتی در زمان غروب خورشید آغاز شده و به سرعت ما را با حس و حال همیشه تابستانی میامی و وایس سیتی آشنا می‌کند. پس از آن با شخصیت اصلی بازی یعنی لوسیا (Lucia) آشنا می‌شویم که دقیقا مانند مایکل با جمله‌ای کوتاه خود را به ما معرفی می‌کند. پس از آن نگاهی به برخی از نقاط کلیدی شهر وایس سیتی داشته که بیش از پیش ما را با ماهیت حقیقی این شهر آشنا می‌کنند. تنها یک موضوع در این تریلر نسبت به تریلر بازی GTA V تفاوت داشته که آن تمرکز بسیار زیاد بر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است.

ما در این تریلر پس از نگاهی کوتاه به فضای کلی وایس سیتی و مناطق اطراف این شهر، نگاهی به چندین ویدیو کلیپ مختلف با تم شبکه‌هایی اجتماعی چون تیک تاک و اینستاگرام داریم که در حقیقت به قصد تمسخر اتفاقات بی معنی این شبکه‌های اجتماعی طی سال‌های اخیر در تریلر گنجانده شده‌اند. در حال حاضر ما نمی‌دانیم شبکه‌های اجتماعی تا چه حد در بازی GTA 6 نقش دارند، با این حال تشکیل شدن بخش عمده تریلر این بازی با استفاده از این دست کلیپ‌ها، می‌تواند به معنی توجه زیاد بر این بخش در بازی GTA 6 باشد.

دیگر تفاوت میان تریلر دو بازی GTA 6 و GTA 5 که دیده شد و انکار کردن آن غیر ممکن است، تفاوت کیفیت جلوه‌های دیداری این تریلرها است. اولین تریلر بازی GTA 5 در حدود ۱۲ سال پیش به نمایش درآمده و در حالی که این بازی هنوز کیفیت بی نظیر و قابل قبولی داشته، کم کم در حال عقب افتادن از جلوه‌های دیداری بازی‌های امروزی است. شما بیشترین تفاوت‌ها را می‌توانید در مدل شخصیت‌ها و میدان دید بازی‌ها ببینید. واضح است که کیفیت جلوه‌های دیداری بازی GTA 6 از همه نظر خارق العاده بوده و هر کسی را شگفت زده می‌کند. راکستار مسیر طولانی را طی دهه اخیر پیموده است!

مقایسه تریلر GTA 6 با تریلر اول Red Dead Redemption 2

اولین تریلر بازی Red Dead Redemption 2 در حدود هفت سال پیش به انتشار رسیده و باید این واقعیت را پذیرفت که با وجود عملکرد خیره کننده این بازی در بخش کیفیت جلوه‌های بصری، تفاوت عمده‌ای میان تریلر این بازی و تریلر بازی GTA 6 دیده می‌شود. تریلر اول بازی RDR 2 کوتاه‌تر از تریلر دو نسخه اخیر GTA بوده و در حدود یک دقیقه زمان دارد، با این حال ساختار آن دقیقا مانند تریلر هر دو بازی GTA است.

ما در ابتدا صحنه‌های بی نظیر از دنیای این بازی را مثل همیشه در زمان غروب خورشید تماشا کرده، سپس با شخصیت اصلی بازی یعنی آرتور مورگان (Arthur Morgan) دوست داشتنی آشنا می‌شویم و پس از آن از نو نگاهی کوتاه به صحنه‌ای زیبا از این بازی داریم که گروهی از سوارکاران را در حال تاخت و تاز در دشت‌های بازی نشان می‌دهد. همانطور که اشاره شد، تریلر این بازی حالا هفت سال سن داشته، با این حال ما هر مرتبه با دیدن این تریلر دیوانه این بازی می‌شویم. اما نمی‌توان انکار کرد که کیفیت تریلر بازی GTA 6 از تریلر این بازی نیز چندین پله جلو است!

انتظارات از بازی GTA 6 و البته راکستار زیاد بوده و خوشبختانه این استودیو تا به این لحظه ما را نا امید نکرده و امیدواریم در آینده نیز ما را نا امید نکند. شما چه فکری می‌کنید؟ فکر می‌کنید مقایسه تریلر GTA 6 با دیگر تریلرهای راکستار کار درستی بوده و آیا راکستار می‌تواند مانند دو بازی اخیر خود درخشان ظاهر شود؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments