برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بهترین زنان جی تی ای
1%
  • 0/10

معرفی ۱۵ مورد از بهترین زنان جی تی ای در طول تاریخ

دنیای جرم و جنایت راکستار به دلیل خشونت بالا کمتر به زنان پرداخته است!

معرفی ۱۵ مورد از بهترین زنان جی تی ای در طول تاریخ ۰ ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

دنیای جرم و جنایت مملو از خشونت سری بازی جی تی ای، زمین بازی مناسبی برای زنان نیست، اما راکستار نیم نگاهی به زنان در این بازی داشته است. در این مطلب به رده بندی بهترین زنان جی تی ای در طول تاریخ می‌پردازیم.

سری بازی Grand Theft Auto یا به اختصار جی تی ای یکی از بهترین و محبوب‌ترین سری بازی‌های تاریخ بوده که به لطف داستان‌های جذاب و البته شخصیت پردازی بی نظیر توانسته برای بیش از دو دهه خوش بدرخشد و به دیگر استودیوها درس بازی سازی دهد. در این دوره طولانی، شخصیت‌های اصلی این سری بازی همیشه مرد بوده، اما طی داستان بازی با زنان قدرتمند زیادی روبرو شده‌ایم.

زنان در دنیای جی تی ای به دلیل خشونت بسیار بالای آن نقش نسبتا کم رنگی داشته و راکستار تلاش کرده کمتر جرم و جنایت را از دید زنان شرح دهد. با این حال در تمام نسخه‌های این سری بازی زنانی وجود داشته که خود را با مشکلات بزرگی چون قتل و قاچاق درگیر کرده و گرچه اغلب آن‌ها جان سالم به در برده‌اند، اما برخی در این مسیر به قتل رسیده‌اند! حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین زنان جی تی ای در طول تاریخ داشته باشیم.

لوسیا در GTA 6

پیش از هر چیز اجازه دهید بگوییم لوسیا (Lucia) در حقیقت شخصیتی خارج از فهرست ما بوده و به این دلیل که هنوز تجربه‌ای از این شخصیت نداریم، آن را پیش از دیگران و خارج از فهرست اصلی قرار داده‌ایم. جهان جی تی ای مملو از خشونت و کارهای ناشایست بوده و راکستار تا پیش از این زنان را به طور مستقیم با این اعمال درگیر نکرده بود. اما همه چیز در سال ۲۰۲۵ با بازی GTA 6 و حضور لوسیا تغییر خواهد کرد.

لوسیا اولین شخصیت زن قابل بازی جی تی ای بوده و طبق اطلاعات منتشر شده داستان این بازی برگرفته از زندگی دو معشوق مجرم یعنی بانی و کلاید است. در نتیجه انتظار می‌رود که لوسیا سرسخت‌ترین شخصیت زن تاریخ سری بازی جی تی ای باشد و دیدی کاملا جدید از دنیای جی تی ای را در اختیار ما قرار دهد. متاسفانه اطلاعات بسیار کمی درباره این شخصیت در دست بوده و در نتیجه قضاوت و قرار دادن او در برابر دیگر شخصیت‌های زن این سری بازی کار اشتباهی است. با این وجود ما مطلعیم که راکستار هرگز ما را ناامید نمی‌کند.

مائود اکلس در GTA V

مائود (Maude Eccles) یکی از کمرنگ‌ترین شخصیت‌های تاریخ جی تی ای بوده، با این حال جذابیت‌هایی در شخصیت خود دارد. مائود مسئول گروهی کوچک از جایزه بگیران است. مائود همچنین مسئول ارائه برخی از بهترین مراحل در تاریخ سری بازی جی تی ای است. مائود با وجود حضور کم یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های بازی GTA V بوده و کاربران ارزش و احترام زیادی برای او قائل هستند. او همیشه به دنبال دستگیر کردن مجرمان بوده، با این حال خود نیز معمولا از روش‌هایی مجرمانه برای این کار استفاده می‌کند.

الیزا مکلن در GTA V

سری بازی جی تی ای و از همه بیشتر بازی GTA V مملو از شخصیت‌های عجیب و غریب بوده و یکی از عجیب‌ترین آن‌ها الیزا مکلن (Elisa Macallen) است. فرانکلین پس از آشنایی با الیزا، به او علاقمند شده که سبب عصبانیت نامزد الیزا می‌شود. پس از آن فرانکلین و نامزد الیزا به مبارزه پرداخته و فرانکلین پیروز میدان می‌شود. در نتیجه الیزا نیز با فرانکلین همسو شده و آن‌ها گاهی اوقات با یکدیگر ملاقات می‌کنند.

خانم چیپریانی در GTA 3 و GTA: Liberty City Stories

خانم چیپریانی (Mrs. Cipriani) از آن رو که مادر تونی چیپریانی (Toni Cipriani) بوده محبوبیتی ویژه کسب کرد. خانم چیپریانی پیرزنی قدرتمند بوده که محافظت از خانواده خود و به خصوص پسر مجرمش، تونی را اولویت اصلی زندگی خود می‌داند و برای حفظ آن‌ها دست به هر کاری می‌زند. خانم چیپریانی از شخصیت‌های اصلی داستان دو بازی با حضور تونی نبوده، اما به شکل مستقیم داستان بازی را تحت تاثیر قرار داده و پیچش جذابی وارد داستان می‌کند. نام او در نسخه‌های زیادی از این سری بازی شنیده شده است!

پیج هریس در GTA V

پیج هریس (Paige Harris) بدون شک یکی از باهوش‌ترین زنان در سری بازی جی تی ای است. او شخصیتی فوق العاده قدرتمند داشته که با مهارت بالای خود در هک سیستم‌های کامپیوتری در بخش داستانی و آنلاین بازی کمک زیادی به ما می‌کند. سری بازی جی تی ای عموما برای اکشن بی نظیر و جذاب خود مورد توجه بوده، اما پیج هریس به دلیل شخصیت دوست داشتنی و البته دست پشت پرده خود میان کاربران به محبوبیت دست یافت. حضور پیج در تیم شما همه چیز را آسان‌تر می‌کند.

کارن دنیلز در GTA IV و GTA V

کارن دنیلز (Karen Daniels) از معدود زنان این سری بازی بوده که در دو داستان مختلف حضور یافته است. کارن مامور امنیتی نامحسوس بوده که با نام مستعار میشل (Michelle) خود را معرفی کرده و حتی مدتی کوتاه دوست دختر نیکو، شخصیت اصلی بازی GTA IV بود. او ابتدا در روزنامه یونایتد لیبرتی مشغول به فعالیت بود و پس از آن وارد سازمان امور خارجه شد. کارن در کنار شغل فوق العاده مهم و حساس خود، شخصیتی دوست داشتنی و شوخ طبع با پیش زمینه‌ای عمیق داشت. کارن ضربه مهلکی به نیکو وارد کرد و همین موضوع به تنهایی او را تبدیل به شخصیتی بسیار مهم در تمام سری بازی جی تی ای می‌کند!

کلوئی پارکر در GTA IV و بسته الحاقی GTA: The Ballad of Gay Tony

بازی GTA IV نه تنها به دلیل داستان خاص و متفاوت، بلکه به دلیل شخصیت‌های غیر قابل بازی بسیار عجیب و غریب شهرتی بی سابقه به دست آورد؛ در حدی که بسیاری آن را بهترین بازی از این سری محبوب می‌دانند. یکی از این شخصیت‌های عجیب و غریب کلوئی پارکر (Cloe Parker) است. کلوئی از جمله سلبریتی‌های دنیای جی تی ای بوده که در داستان اصلی این بازی و بسته الحاقی The Ballad of Gay Tony حضور دارد. کلوئی دختر مولتی میلیونری بوده که سال‌های زیادی است معتاد به مواد مخدر است. او مانند بسیاری از شخصیت‌های سری بازی جی تی ای گذشته‌ای فوق العاده تاریک داشته و با وجود شهرت و ثروت مثال زدنی، جوانی افسرده است. طبق اطلاعات کشف شده توسط کاربران، شخصیت کلوئی برگرفته از پاریس هیلتون (Paris Hilton) و نیکول ریچی (Nicole Richie) است.

شاهزاده جورجینا در GTA V

سری بازی جی تی ای حتی شاهزاده اختصاصی با نام شاهزاده جورجینا (Princess Georgina) نیز در میان شخصیت‌های خود دارد. جورجینا شخصیتی کمرنگ بوده، اما به دلیل مقام جالب و عجیب خود به سرعت مورد توجه قرار گرفت. جورجینا در حقیقت از نوادگان ملکه انگلیس بوده و یکی از بی مصرف‌ترین و در عین حال بی ادب‌ترین شخصیت‌های دنیای جی تی ای است. او در کمال خوشحالی و افتخار، به اطرافیان خود به خصوص خدمت کاران ظلم می‌کند. او شخصیتی بسیار منفور داشته و همین رفتار عجیب و غریب و زننده او را تبدیل به شخصیتی فراموش نشدنی کرده است.

الیزابتا تورس در GTA IV و بسته الحاقی GTA: The Lost and the Damned

الیزابتا تورس (Elizabeta Torres) یکی از سرسخت‌ترین و البته دوست داشتنی‌ترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای است. الیزابتا زندگی بسیار تلخ و تاریک را پشت سر گذاشته و همین زندگی سخت او را تبدیل به شخصیتی سر سخت و موفق در دنیای فروش مواد مخدر کرده است. او با استفاده از قدرت و البته مهم‌تر از آن نفوذ خود در سرنگون کردن دشمنان بسیار سریع و موفق بوده و هرگز اجازه نمی‌دهد خللی در مسیر فروش مواد مخدر برای او ایجاد شود. الیزابتا سن بسیار کمی داشته، با این حال سریع مسیر خود را پیدا کرده است. او در بخش‌هایی از بازی در قالب رئیس نیکو بلیک و جانی کلبیتز ظاهر می‌شود.

مرسدس کورتز در GTA: Vice City

مرسدس کورتز (Mercedes Cortez) به دلیل شخصیت بسیار خاص و البته ظاهر و لباس‌های خود، یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای است. مرسدس در میان شخصیت‌های دنیای جی تی ای قوی‌ترین پیشینه را داشته و به شکل مستقیم در پیش برد داستان بازی دخیل است. مرسدس در حقیقت معشوقه شخصیت اصلی بازی یعنی تامی ورستی بوده، با این حال خارج از رابطه عاطفی خود با تامی کارهای زیادی انجام داده که این شخصیت را تبدیل به شخصیتی نمادین کرده است. مرسدس با وجود اثر فوق العاده زیاد در بازی، حضور فیزیکی کمی داشته و به همین دلیل حضور فیزیکی او همیشه ما را غافلگیر می‌کند.

تانیشا جکسون در GTA V

تانیشا جکسون (Tanisha Jackson) دقیقا مانند مرسدس در بازی GTA: Vice City، حضور کمی در بازی GTA V داشته، اما به دلیل رفتار بسیار خاص و ارتباط خود با فرانکلین، اثر احساسی زیادی بر مخاطب دارد. به باور بسیاری از طرفداران سری بازی جی تی ای، تانیشا منفورترین شخصیت این سری بازی بوده و عموما او را شخصیتی گزافه گو و آزار دهنده می‌دانند. غافل از این موضوع، تانیشا اثر بسیار زیادی در داستان بازی دارد. رابطه او فرانکلین باعث شد فرانکلین ضربات عاطفی مهلکی دریافت کند و یکی از دلایل عصبانیت همیشگی فرانکلین همین موضوع است. البته فراموش نکنیم که تانیشا پس از مرگ برادر خود به دلیل نزاع خیابانی، زندگی سخت داشته است!

ملوری بارداس در GTA IV

رومن بلیک (Roman Bellic) شاید باهوش‌ترین و بهترین شخصیت دنیای جی تی ای نباشد، اما شوخ طبعی و وفاداری او باعث شده رومن تبدیل به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای شود. همسر رومن یعنی ملوری بارداس (Mallorie Bardas) نیز به دلیل سخت کوش بودن خود و تلاش برای پیشرفت، در دل کاربران جا خوش کرد. رومن برای مدتی به دلیل ارتباط ملوری با ولد (Vlad) بسیار عصبانی و پرخاشگر بود و از ملوری فاصله گرفت، اما این عصبانیت نتیجه در تصمیم رومن و نیکو برای گوشمالی دادن به ولد شد. متاسفانه اما ملوری در پایان بازی به دلیل مرگ رومن یکه و تنها می‌ماند.

آسوکا کاسن در GTA 3

سری بازی Grand Theft Auto محل حضور مجرمینی بسیار سخت کوش و خاطره انگیز بوده و یکی از خاطره انگیزترین این شخصیت‌ها آسوکا کاسن (Asuka Kasen) است. آسوکا از ترسناک‌ترین شخصیت‌های دنیای جی تی ای بوده و این ویژگی را مدیون هوش بسیار بالا و قدرت زیاد در مبارزات خود است. آسوکا یکی از رهبران یاکوزای لیبرتی سیتی است. آسوکا به شدت به خانواده خود وفادار است و هرگز اجازه نمی‌دهد کوچک‌ترین زخمی بر بدنه خانواده‌اش دیده شود. او دشمنان خود را بدون کوچک‌ترین چشم داشتی از مسیر برداشته و به پیشرفت ادامه می‌دهد!

ماریا لتوره در GTA 3، GTA: San Andreas و GTA: Liberty City Stories

ماریا لتوره (Maria Latore) زنی که بیش از هر شخصیت زن دیگری در سری بازی جی تی ای حضور داشته، اولین مرتبه در نسخه سوم این سری بازی به ما معرفی شد. ماریا مادری سخت کوش و مهربان و همسر دون سالواتوره لئونه (Don Salvatore Leone) است. ماریا ارتباطی بسیار نزدیک کلاود داشت و گرچه هرگز از دون لئونه جدا نشد، اما به شکل مداوم به او خیانت می‌کرد. او زندگی بسیار سخت و پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته و پس از ارتباط بسیار نزدیک با کلاود و آسوکا موفق شد شوهر ظالم خود سالواتوره را به کمک این دو به قتل برساند.

کاتالینا در GTA 3 و GTA: San Andreas

کاتالینا (Catalina) یکی از بهترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای است. به باور عموم کاتالینا نه تنها بهترین شخصیت زن و یکی از بهترین شخصیت‌های این سری بازی بوده، بلکه یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های تمام این سری بازی است. کاتالینا زنی فوق العاده عصبانی بوده و ترکیب این عصبانیت با هوش بسیار بالا، او را تبدیل به ماشینی کشتار جمعی کرده که هر مسیر سختی را صاف و صیقل می‌کند. کاتالینا برای رسیدن به ثروت و شهرت به نزدیک‌ترین افراد زندگی خود نیز پشت می‌کند. او سقوط خود را از بازی GTA 3 شروع کرده و با وجود قدرت و ثروت قابل توجه، اخلاق تند، خیانت و طمع بسیار زیاد برای پول بیشتر او را به پرتگاه مرگ می‌رساند!

زنان طی سال‌های اخیر نقش بسیار پر رنگی در بازی‌های ویدیویی داشته‌اند، با این حال سری بازی جی تی ای به دلیل خشونت بسیار بالا و مضمون و مفاهیم متهاجم تلاش کرده کمتر این شخصیت‌ها را در داستان‌های خود درگیر کند. با وجود چنین ذهنیتی در استودیو راکستار بهترین شخصیت های زن جی تی ای در میان خاطره انگیزترین شخصیت‌های دنیای بازی‌های ویدیویی جای دارند. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید لوسیا می‌تواند جای کاتالینا به عنوان بهترین شخصیت زن این سری بازی را بگیرد؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments