ترسناک ترین لحظات جی تی ای
1%
  • 0/10

۱۰ مورد از ترسناک ترین لحظات جی تی ای را بشناسید

راکستار ما را می‌خنداند، سرگرم می‌کند و اما در عین حال می‌ترساند!

۱۰ مورد از ترسناک ترین لحظات جی تی ای را بشناسید ۱ ۰۲ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

سری بازی جی تی ای در تاریخ خود ما را سرگرم کرده، به خنده وادار کرده، آزار داده و ترسانده است. حال در این مطلب قصد داریم به بررسی ترسناک ترین لحظات جی تی ای بپردازیم.

سری بازی Grand Theft Auto یکی از نمادین‌ترین، قوی‌ترین و پر طرفدارترین سری بازی‌های تاریخ است. هر نسخه از این بازی نسبت به نسخه پیشین خود پیشرفتی بی نظیر داشته و اجازه داده کاربر هر مرتبه تجربه‌ای تازه داشته باشد. این اتفاق همیشه به لطف شخصیت‌های جدید، مراحل جدید و فعالیت‌های جانبی جدید صورت گرفته و کاربر را به خود درگیر کرده است. تمام ویژگی‌های گفته شده سبب تولد داستانی تازه و گیرا شده و در کنار آن گیم پلی پیشرفته هر نسخه، کاربران را در جهان بازی غرق کرده است.

جهان باز نسخه‌های مختلف این سری بازی دیگر نقطه قوت سری جی تی ای بوده که در آن سیلی از فعالیت‌های مختلف در اختیار ما قرار گرفته است. برخی از این فعالیت‌ها اما جنبه ترسناک به خود گرفته و ما را وارد بخش تاریک جهان جی تی ای کرده‌اند. به همین منظور، در این مطلب قصد داریم نگاهی به ترسناک ترین لحظات جی تی ای داشته باشیم.

شرکت اسپرانک در GTA IV

شهر لیبرتی سیتی در بازی GTA IV یکی از پر جزئیات‌ترین و کامل‌ترین شهرهای سری جی تی ای است. شما به خوبی اختلاف طبقاتی را در شهری بزرگ متوجه شده و احساساتی مختلفی را در آن از جمله احساس ترس تجربه می‌کنید. یکی از لحظات ترسناک این بازی، لحظه ورود به شرکت مخروبه اسپرانک بود که تنها چند بی خانمان در آن زندگی می‌کردند. بسیاری باور دارند که ارواح مردگان در این ساختمان زندگی می‌کنند، با این حال بسیاری دیگر معتقدند که این تنها صدای بی خانمان‌هایی است که از درد به خود پیچیده و فریاد می‌زنند!

صحنه شکنجه در GTA V

سری بازی جی تی ای همیشه عاشق اتفاقات و صحنه‌های بحث برانگیز بوده و آخرین نسخه آن یعنی GTA V نیز از این قائده مستثنی نیست. ما طی عملیات By the Book یکی از حال به هم زن‌ترین و آزار دهنده‌ترین مراحل را با ترور (Trevor) انجام می‌دهیم. صحنه شکنجه در بازی GTA V یکی از آزار دهنده‌ترین صحنه‌ها در دنیای ویدیو گیم است. مهم نیست از چه روشی از شخص مقابل اعتراف بگیرید، تمام ابزار تحت اختیار ترور شما را آزار می‌دهند!

بی خانمان‌های اسرار آمیز در GTA 3

بازی GTA 3 اولین نسخه سه بعدی سری جی تی ای بود که به توسعه دهندگان امکان ارائه محتوای بسیار بیشتری را داد. این بازی یکی از بزرگ‌ترین دست آوردها در تاریخ ویدیو گیم است. شما در تونلی در جزیره پرتلند، می‌توانید چهار بی خانمان را تماشا کنید که دور آتش گرد آمده‌اند. اما صحنه از آنجایی ترسناک شده که این چهار نفر پس از مدتی با کوکتل مولوتوف زندگی خود را به پایان می‌رسانند! تا به امروز نیز توسعه دهندگان دلیلی برای وجود این اتفاق در بازی GTA 3 بیان نکرده‌اند.

افسانه آپارتمان 3C در GTA: Vice City

بازی دوست داشتنی GTA: VC در شهری برگرفته از شهر میامی ایالت فلوریدا رخ می‌دهد. این شهر داستان‌های زیادی از جمله داستان صورت زخمی را در خود جای داده و ما شاهد ایستراگی ترسناک از فیلم‌هایی مشابه در بازی GTA: VC نیز هستیم. در مرکز شهر وایس سیتی، شما می‌توانید آپارتمانی را بیابید که حمام آن به خون آغشته شده و اره برقی نیز بر زمین افتاده است. تماشای حمام خون آلود به خودی خود ترسناک بوده، اما وجود اره برقی آن را ترسناک‌تر از پیش می‌کند.

قلب لیبرتی سیتی در GTA IV

بازی GTA IV ایستراگ‌های زیادی در خود جای داده، اما این ایستراگ به باور بسیاری ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین ایستراگ تاریخ ویدیو گیم است. همانطور که می‌دانید لیبرتی سیتی از شهر نیویورک الهام گرفته و ما در این شهر شاهد وجود مجسمه آزادی نیز هستیم. شما اگر بتوانید با تلاش زیاد به بخش‌های مرتفع مجسمه آزادی در این بازی بروید، دری اسرار آمیز را پیدا می‌کنید. در صورت ورود به این در و بالا رفتن از نردبان درون مجسمه، می‌توانید قلب تپنده مجسمه آزادی را ببینید که با زنجیرهای متعدد مهار شده است. قلب تپنده و زنجیر شده آزادی صحنه‌ای دلخراش و ترسناک است!

تبدیل انسان به هات داگ در GTA 2

اولین نسخه از سری GTA توسط کمتر کسی تجربه شد، اما نسخه دوم این بازی در میان بازی‌های مورد علاقه بسیاری بوده و عنوانی به شدت سرگرم کننده است. این بازی نیز مانند هر نسخه دیگری بخش‌های ترسناک دارد. طی یکی از مراحل این بازی، شما باید تعدادی آدم بی گناه را کشته و تبدیل به ساندویچ هات داگ کنید. پس از آن، شما این هات داگ‌ها را به خورد مردم می‌دهید. همه چیز در این مرحله تاریک است!

روح کوه گوردو در GTA V

جهان بازی GTA V بزرگ‌ترین و پر جزئیات‌ترین جهان در سری جی تی ای تا به امروز است که رازها و بخش‌های مخفی زیادی را در خود جای داده است. یکی از ترسناک‌ترین اتفاقات در این بازی، روحی است که بر تخته سنگی در کوهستان گوردو می‌توانید ببینید. این روح داستانی طولانی در جهان بازی داشته و تنها در زمانی مشخص قابل تماشا است. همچنین در صورتی که به آن نزدیک شوید، محو می‌شود!

ماشین روحی در جنگل در GTA: San Andreas

بازی GTA: SA بدون شک یکی از بهترین بازی‌های جهان باز تاریخ است که راکستار هزینه زیادی را صرف آن کرد. جهان این بازی ژرف و مملو از جزئیات خنده دار، سرگرم کننده و البته ترسناک است. یکی از ترسناک‌ترین نقاط این بازی جنگل‌های آن در نیمه شب هستند. شما در صورتی که شب هنگام به جنگل‌های Back O’ Beyond بروید، می‌توانید ماشینی بدون سرنشین در حال حرکت را تماشا کنید! توسعه دهندگان اعلام کردند که این ماشین برای افرادی است که در زمان اشتباه، در مکان اشتباه حضور دارند!

داستان زندگی نیکو بلیک در GTA IV

نیکو در طول زندگی خود صحنه‌های ترسناک زیادی دیده، با این حال تقریبا هیچکدام از آن‌ها به تصویر کشیده نمی‌شوند. این اتفاقات ترسناک باعث شده او شخصیتی پوست کلفت و قوی بار بیاید. یکی از ترسناک‌ترین لحظات زندگی نیکو، زمانی بوده که وارد کلیسا شده و چندین کودک را تکه و پاره در آنجا می‌بیند. علاوه بر آن، او صحنه تجاوز و به قتل رسیدن مادر پسر عموی خود را نیز از نزدیک دیده است. نیکو اما برای اینکه پسر عموی خود را از زندگی ناامید نکند، به او دروغ گفته و ادعا می‌کند مادر رومن (Roman) بر اثر آتش گرفتن خانه کشته شده است.

قاتل بی نهایت در GTA V

همانطور که در بخش‌های پیشین گفته شد، جهان بازی GTA V مملو از اسراری است که ما را تا بی نهایت آزار می‌دهند. یکی از ترسناک‌ترین آن‌ها، قاتل بی نهایت است. قاتل بی نهایت در مکانی مخفی نحوه به قتل رساندن قربانیان را نوشته که هر کدام از دیگری آزار دهنده‌تر هستند! نکته جالب این بوده که ما هرگز با این قاتل یا قربانیان روبرو نمی‌شویم و همین موضوع تصور قتل‌ها را برای ما آزار دهنده‌تر می‌کند.

ترسناک ترین لحظات جی تی ای محدود به این ده گزینه نبوده و ما بارها و بارها توسط توسعه دهندگان به جنون رسیده‌ایم، اما باور داریم که این ده صحنه بیش از صحنه‌های دیگر کاربران را ترسانده‌اند! نظر شما چیست؟ شما چه تجربیات ترسناکی از این سری بازی جذاب و خلاقانه دارید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments