سیستم اچیومنت به گوگل استادیا اضافه شد

نگران دستاوردهای قبلی خود نباشید

سیستم اچیومنت گوگل استادیا

پس یک از یک ماه صبر و انتظار، سرانجام شرکت سرشناس گوگل چندی پیش سیستم اچیومنت و دستاوردهای بازی‌ها را به پلتفرم گوگل استادیا اضافه کرد.

زمان چندان زیادی از راه‌اندازی رسمی اولین پلتفرم گیمینگ شرکت گوگل تحت عنوان Google Stadia نمی‌گذرد. پلتفرمی که اگرچه در وهله‌ی اول از تغییر و تحول‌های عظیم در صنعت بازی‌های ویدیویی نوید می‌داد، اما هرگز آن‌طور که باید و شاید در این حوزه ظاهر نشد و در روزهای نخست عرضه با مشکلات زیادی از جمله عدم اجرای بازی‌ها در رزولوشن 4K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه دست و پنجه نرم می‌کرد. با این حال، گوگل به عنوان یکی از غول‌های تکنولوژی سرمایه‌گذاری هنگفتی روی این پلتفرم کرده و تاکنون سخت مشغول رفع ایرادات ریز و درشت آن بوده است. یکی از ویژگی‌های نسبتا مهمی که پلتفرم استادیا تا پیش از امروز از آن بی‌بهره بود، سیستم اچیومنت یا همان دستاوردهای بازی‌ها است که نقدهای زیادی به آن وارد شده است.

حال، خبر خوب این است که شرکت گوگل پس از گذشت یک ماه از عرضه‌ی استادیا، در نهایت سیستم اچیومنت را به آن اضافه کرده است. بر این اساس، از این پس اگر چالش‌های مورد نظر هر کدام یک از بازی‌ها را انجام دهید، اچیومنت مربوط به آن را نیز در حساب کاربری خود دریافت خواهید کرد. به گفته‌ی گوگل، پیام آزاد‌سازی اچیومنت نیز در حین تجربه‌ی بازی در پلتفرم‌های لپ‌تاپ، تلویزیون و رایانه‌های شخصی نمایش می‌شود. افزون بر این، شما می‌توانید لیست تمامی دستاوردهای دریافتی خود را از طریق وب‌سایت رسمی این پلتفرم مشاهده کنید. البته، باید بدانید با وجود اینکه سیستم اچیومنت به‌تازگی راهی گوگل استادیا شده، اما نگران دستاوردهای قبلی خود نباشید، چرا که گوگل کلیه اچیومنت‌هایی که از ابتدای شروع بازی در این پلتفرم به دست آورده‌اند را به حساب کاربری‌تان منتقل خواهد کرد. بدین ترتیب، نیازی به تجربه‌ی دوباره بازی‌های گذشته نیست.

شرکت گوگل در صفحه‌ی رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود در این‌باره اعلام کرد:

در حال حاضر سیستم اچیومنت به پلتفرم گوگل استادیا اضافه شده و شما از این پس با انجام هر کدام یک از چالش‌ها، پیام مربوط به دستاوردها را در پلتفرم‌های لپ‌تاپ، تلویزیون و رایانه‌های شخصی دریافت می‌کنید. همچنین، می‌توانید لیست تمامی دستاوردهای دریافتی خود را از طریق وب‌سایت مشاهده کنید. کلیه دستاوردهایی که از ابتدای شروع بازی در استادیا کسب کرده‌اید نیز در این فهرست قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است که این سیستم در حال حاضر در مرورگرهای کروم و کرومکست نیز در اختیار کاربران قرار دارد. البته، فعلا خبری از راه‌اندازی این ویژگی در گوشی‌های همراه نیست و کاربران موبایل برای استفاده و دریافت اچیومنت‌ها باید تا سال ۲۰۲۰ میلادی منتظر بمانند. به نظر می‌رسد که این سیستم هنوز مراحل اولیه خود را سپری می‌کند و گوگل در آینده ویژگی‌های مختلفی را برای ارتقای هرچه بیشتر آن ارائه خواهد کرد. متاسفانه جزئیات دقیقی از برنامه‌های این غول صنعت تکنولوژی در دست نیست.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تاخیر یک ماهه در راه‌اندازی سیستم دستاوردهای گوگل استادیا چیست؟ به نظر شما، آیا بهتر نبود که شرکت گوگل بجای عرضه‌ی ناقص استادیا، آن را همزمان با عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ به طور کامل روانه بازار می‌کرد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا