پلتفرم گوگل استیدیا طی شش ماه آینده میزبان بیش از ۱۰ بازی انحصاری خواهد بود

انتشار بیش از ۱۲۰ بازی در سال جاری میلادی

پلتفرم گوگل استیدیا

تیم توسعه‌ی گوگل با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی، اطلاعات جدیدی را از برنامه‌های خود برای پشتیبانی از پلتفرم گوگل استیدیا در سال جاری میلادی به اشتراک گذاشت.

با آغاز به کار پلتفرم گوگل استیدیا در اواخر سال گذشته‌ی میلادی، شرکت گوگل رسما وارد صنعت بازی‌های ویدیویی شد. اگرچه این پلتفرم استریم طی چند وقت نخست عملکرد بسیار نویدبخشی داشت اما در ادامه‌ی کار چندان موفق ظاهر نشد. یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های این پلتفرم، اضافه نشدن بازی‌های تازه بود که کاربران جدید را به سمت خود جلب کند. با این حال، به‌نظر می‌رسد گوگل از این موضوع با خبر بوده و سعی دارد شرایط را در سال ۲۰۲۰ میلادی تغییر دهد.

تیم توسعه‌ی گوگل با انتشار یک بیانیه‌ در فروم گوگل استیدیا، اطلاعات جدیدی را از آینده‌ی این پلتفرم استریم بازی در اختیار طرفداران قرار داد. تیم توسعه در این بیانیه تاکید کرد طی سال جاری میلادی بیش از ۱۲۰ بازی مختلف به این پلتفرم اضافه خواهند شد. آن‌ها همچنین در بخش دیگر بیانیه اعلام کردند طبق برنامه‌ریزی‌ها در شش ماهه‌ی نخست سال بیش از ۱۰ بازی انحصاری جدید در دسترس مشترکان قرار می‌گیرد. متاسفانه هیچ گونه اطلاعات دیگری به اشتراک گذاشته نشد و نمی‌دانیم این بازی‌های انحصاری چه نام داشته و در ژانرهایی ساخته می‌شوند اما تیم‌ توسعه‌ی گوگل تاکید کرد در حال حاضر همکاری نزدیکی با شرکای خود دارند تا به‌زودی نخستین جزئیات را منتشر کنند.

برنامه‌های گوگل تنها به اضافه کردن بازی‌های جدید خلاصه نمی‌شود و این غول تکنولوژی همچنین سعی دارد در سال جاری میلادی قابلیت‌های تازه‌ای را به پلتفرم گوگل استیدیا اضافه کند. از مهم‌ترین این قابلیت‌ها می‌توان به پشتیبانی از وضوح تصویر 4K در هنگام تجربه‌ی بازی از طریق مرورگر، استفاده از کنترلر مخصوص استیدیا به‌صورت بی‌سیم در هنگام تجربه‌ی بازی از طریق مرورگر و افزایش کارایی گوگل اسیستنت در هنگام تجربه‌ی بازی‌ها از طریق مرورگر اشاره کرد. تیم توسعه‌ی گوگل همچنین قصد دارد پشتیبانی تعداد بیشتری از تلفن‌های همراه اندروید را به سرویس خود اضافه کند.

اینطور که به‌نظر می‌رسد، با وجود برخی بازخوردهای منفی نسبت به عملکرد استیدیا، شرکت گوگل همچنان به پلتفرم استریم خود متعهد است. در همین راستا، قصد دارد با اضافه کردن بازی‌های جدید و توسعه‌ی عناوین انحصاری بیشتر، عدم وجود محتوای کافی را جبران کند. Google مشغول همکاری با شرکت‌های مختلف است تا بتواند سرعت اینترنت کاربران را در اقصی نقاط جهان افزایش داده و کیفیت ارتباط آن‌ها را برای انجام بازی‌های ویدیویی بهبود بخشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا