پاسخ گوگل نسبت به مشکلات سنسور اثرانگشت گوشی پیکسل 6

وقتی امنیت دستگاه زیادی بالاست

گوشی پیکسل 6

گوشی پیکسل 6 در کنار پیکسل 6 پرو به تازگی عرضه شده است، اما هرقدر که دوربین و پردازنده این دو دستگاه فوق‌العاده به نظر می‌رسد، اما سنسور اثر انگشت آن‌ها یک عامل کاملا نا امید کننده دیده می‌شود! ولی چرا؟

تقریبا یک سال منتظر بودیم تا جدیدترین گوشی پرچمدار گوگل پس از عرضه انواع و اقسام میان‌رده‌های با مشخصات فنی مناسب بالاخره معرفی شود؛ گوگل پیکسل 6، در واقع دستگاهی است که به گفته بسیاری از طرفداران قرار بود تا به صورت جدی با پرچمداران سامسونگ و همچنین اپل رقابت جدی بر سر قدرت داشته باشد. از طرفی مشخصات فنی این دستگاه و همچنین نسخه Pro آن نیز دقیقا به حدی هستند که بتوان آن‌ها را یک پرچمدار دانست، اما نکته اینجاست که این مشخصات، چنان که باید و شاید کافی نیستند! این یعنی در تست‌های بنچمارک هنوز پردازنده این دستگاه جای کار دارد و دوربین این دو محصول در رقابت با S21 Ultra و آیفون 13 پرو مکس، هنوز کاملا در یک رده قرار ندارند.

حال جدای از اینکه در مقایسه مستقیم با سایر پرچمداران گوشی پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو کم می‌آورند، اما مشکلات دیگری هم وجود دارند که مانع پیشرفت و محبوب شدن آن‌ها می‌شوند. برای مثال، یکی از مواردی که بیشتر از همه کاربران دارنده این محصول را اذیت کرده، موضوع باز نشدن قفل صفحه گوشی با حسگر اثرانگشت است که به گفته افراد کند عمل می‌کند! در فضای مجازی، کاربران نظرات بسیاری را درباره این مسئله بیان کرده‌اند و به گفته اکثر آن‌ها وقتی که انگشت روی حسگر قرار می‌گیرد، قفل صفحه باز نمی‌شود یا اینکه بعد از چند بار تکرار بالاخره کار خود را انجام می‌دهد. این در حالی است که اخیرا گوگل پاسخ این نظرات کاربران را در فضای مجازی داده و ظاهرا مشکل را ایمن بودن دستگاه می‌داند!

طبق اعلام رسمی، گوشی پیکسل 6 دارای یک الگوریتم پیشرفته برای شناخت اثر انگشت است و همین موضوع باعث می‌شود تا هنگام شناسایی، کمی این پروسه طول بکشد یا اینکه کوچک‌ترین مغایرتی را رد کند! در نتیجه، کاربران بهتر است این موضوع را مد نظر داشته باشند و برخی نکات را هنگام استفاده از این محصول رعایت کنند؛ مانند اینکه هنگام قرار دادن انگشت حتما همان انگشتی که در تنظیمات گوشی ثبت کرده بودند را جلوی حسگر گذاشته و سعی کنند که با دست خیس تلاش به باز کردن قفل صفحه نکنند. این نکات در واقع به جای یک راه حل درست حسابی توسط گوگل ارائه شده‌اند و انتظار هم نمی‌رود که با این گفته‌ها، هرگز شاهد یک به روزرسانی نرم‌افزاری برای رفع آن باشیم.

مشکل حسگر اثرانگشت گوشی پیکسل 6 ممکن است سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشد

دو گوشی پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو دارای حسگر اثرانگشت اپتیکال زیر نمایشگر هستند که برای یک پرچمدار که قصد رقابت با S21 Ultra را دارد چندان هم مناسب نیست؛ چراکه پرچمداران سامسونگ از حسگرهای Ultrasonic بهره می‌برند که در حال حاضر سریع‌ترین و بهترین است. در نتیجه، احتمال دارد جدای از گفته‌های گوگل درباره امنیت زیادی دستگاه، شاید مشکل از حسگر اثرانگشت و سخت‌افزار آن باشد که کار را کندتر می‌کند. با این وجود هنگامی که گوشی‌های وان پلاس که دارای حسگر اثرانگشت اپتیکال هستند را با این محصول مقایسه می‌کنیم، همه محسابات به هم می‌ریزند! چراکه آن‌ها مشکلی از این نظر ندارند و اگر چنین باشد، پس مشکل پیکسل‌ها از نرم‌افزار خواهد بود.

در حال حاضر هیچ راه اصلی و پیشنهاد شده‌ای برای رفع این مشکل سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو نیست، اما احتمال دارد به زودی شاهد عرضه یک آپدیت نرم‌افزاری باشیم که این مشکل را رفع کند. یا شاید هم امنیت دستگاه به گفته گوگل واقعا بالاست و به همین دلیل نمی‌توان کاری درباره این مورد انجام داد. در نتیجه، بهتر است فعلا اگر دارنده این پرچمدار هستید، قفل صفحه آن را با وارد کردن پین باز کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا