برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

خبری از گلدن گلوبز سال ۲۰۲۲ در شبکه‌ی NBC نخواهد بود!

تحریم همه جانبه مراسم Golden Globes

خبری از گلدن گلوبز سال ۲۰۲۲ در شبکه‌ی NBC نخواهد بود! ۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
تحریم مراسم گلدن گلوبز توسط NBC

ظهور اقلیت‌ها و پرداختن به آن‌ها طی سال‌های اخیر، بیش از همه چیز دنیای سینما را تحت تاثیر قرار داده و امسال بزرگ‌ترین قربانی آن مراسم گلدن گلوبز است.

شبکه تلویزیونی NBC برای پیوستن به موج اعتراضات به‌منظور تحریم سازمان HFPA (انجمن مطبوعات خارجی هالیوود) از پخش مراسم گلدن گلوبز۲۰۲۲ سر باز زد. انجمن HFPA مسئول رای گیری و به‌طور کلی مراسم سالانه گلدن گلوبز است. این جنبش از طرف شبکه NBC در راستای اعتراضات اخیر به مراسم‌هایی مانند اسکار بوده که به گفته آن‌ها از تفاوت‌های زیاد در انتخابات خود و رای گیری‌ها رنج می‌برند و این جنبش‌ها می‌توانند تاریخچه بلندبالای چنین مراسمی را به پایان برسانند. ازهمین رو شبکه NBC به پشتیبانی از دیگر سازمان‌ها و افرادی که این مراسم را تحریم کرده‌اند، از نمایش مراسم گلدن گلوبز ۲۰۲۲ سر باز زده و دلیلشان را کمبود تلاش برای ایجاد تغییرات در این مراسم اعلام کرده است.

پایه‌های قدرت مراسم بزرگی مانند گلدن گلوبز بدون شک سینمای هالیوود بوده، ولی این پایه‌ها طی چند مدت اخیر با ضربات سنگین تحریم‌ها دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. درهمین راستا بسیاری از بازیگران مستقل از فقر شدید تغییرات و انتخابات درست در این مراسم شکایت کرده و این اعتراضات و شکایات گریبان‌گیر مجری‌های این مراسم یعنی تینا فی (Tina Fey) و امی فولر (Amy Fohler) نیز شده‌اند. لازم به‌ذکر است که تمامی ستارگانی که مراسم گلدن گلوبز سال ۲۰۲۲ را تحریم کرده‌اند، درحال حاضر در شرکت‌های دیگر مانند نتفلیکس، آمازون و وارنر مدیا فعالیت دارند.

حال اینگونه به‌نظر می‌رسد که دیگر مراسمی برای تحریم وجود نداشته باشد. طبق خبر وبسایت Deadline، مراسم گلدن گلوبز سال ۲۰۲۲ از شبکه NBC، تنها دارنده حق پخش رسمی مراسم گلدن گلوبز، پخش نخواهد شد. شبکه NBC در این باره گفت:

ما اعتقاد داریم که HFPA باید به ایجاد تغییرات پایبند باشد و از طرفی اجرایی کردن تغییرات نیازمند کار و زمان زیادست و HFPA برای اجرای صحیح آن‌ها نیازمند زمان است. از همین رو مراسم گلدن گلوبز سال ۲۰۲۲ از شبکه NBC پخش نخواهد شد. اگر انجمن بتواند تغییرات صحیح را در زمان ممکن انجام دهد، احتمال دارد بتواند در جایگاه پخش در ژانویه سال ۲۰۲۳ حاضر شود.

اکثریت این نظرات و انتقادات منفی علیه HFPA طی سال‌های اخیر به‌دلیل حضور فوق العاده زیاد مردهای سفید پوست در مراسم بوده است و همچنین نظرات و رای دهی‌های عجیب‌وغریب این انجمن را می‌توان یکی دیگر از دلایل نظرات و انتقادات منفی دانست. از جمله این نظرات عجیب‌وغریب می‌توان نامزدی فیلم ترسناک Get Out برای بهترین فیلم موزیکال یا کمدی سال در سال ۲۰۱۸، نامزدی فیلم آمریکایی Minari با داستانی درباره یک خانواده کره‌ای آمریکایی در بخش بهترین فیلم زبان خارجی، نامزدی سریال Emily in Paris در چندین بخش مختلف، درحالی که با امواج انتقادات منفی روبه‌رو بود و کنار گذاشتن فیلم I May Destroy You اثر میکلا کوئل (Michaela Coel) که مورد ستایش بسیاری قرار گرفته بود اشاره داشت.

در این لحظه، آینده مراسم گلدن گلوبز نامشخص است. بدون حضور شبکه NBC و پخش نکردن آن، بدون شک باعث ریزش بسیار شدید تعداد بینندگان می‌شود و درمیان ماندن و از بین نرفتن این مراسم در هاله‌ای از ابهام بوده و با فشارهای زیاد از طرف سینمای هالیوود، برگشت گلدن گلوبز به شبکه NBC را می‌توان غیرممکن دانست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments