1%
  • 6/10

نظر جالب خالق God of War درباره استراتژی جدید ایکس باکس

به نفع ردموندی‌ها است

نظر جالب خالق God of War درباره استراتژی جدید ایکس باکس ۵ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
استراتژی ایکس باکس

خالق سری خدای جنگ مدعی است که تغییر استراتژی ایکس باکس و عرضه بازی‌های انحصاری برای پلی استیشن در مجموع به نفع مایکروسافت خواهد بود.

یکی از بحث‌های بسیار داغ این روزهای صنعت بازی‌ها، تغییر احتمالی رویکرد ایکس باکس در خصوص بازی‌های انحصاری است؛ به طوری که بر اساس گزارش شماری از اینسایدرهای قابل اعتماد، به نظر می‌رسد که مایکروسافت بسیاری از بازی‌های فرست پارتی خود را برای پلی استیشن عرضه می‌کند.

در همین راستا که همه نگاه‌ها به رویداد پیش‌رو ردموندی‌ها است، ساعاتی پیش دیوید جفی، کارگردان سابق سری God of War در پیامی اعلام کرد که تغییر استراتژی ایکس باکس و انتشار عناوین انحصاری برای دیگر پلتفرم‌ها در مجموع به نفع مایکروسافت خواهد بود.

این بازی‌ساز باتجربه مدعی است که با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و ظهور بازارهای جدید نظیر پلتفرم‌های ابری، احتمالا در سال‌های آینده کنسول‌های بازی از رده خارج می‌شوند. بر این اساس، به گفته او، منطقی است که مایکروسافت تمام تمرکز خود را روی گسترش سرویس اشتراکی گیم پس بگذارد.

دیوید جفی در این زمینه توضیح می‌دهد:

به خاطر اینکه [مایکروسافت] در حال ایجاد سرویس گیم پس به عنوان یک سرویس اشتراکی مشابه نتفلیکس برای بازی‌ها است و این تنها چیزی است که برای آن‌ها اهمیت دارد. آن‌ها در صورت رشد گیم پس، اهمیتی به فروش کنسول‌های خود نمی‌دهند؛ چرا که طی پنج الی ده سال آینده دیگر خبری از کنسول‌ها نخواهد بود و تنها خدمات وجود خواهد داشت.

تا به امروز گمانه‌زنی‌های درباره عرضه بازی‌های انحصاری ایکس باکس برای پلی استیشن منتشر شده که بسیاری از این شایعه‌ها صحت ندارند. در واقع، ظاهرا عناوین ارزشمندی نظیر استارفیلد هرگز به طور چند پلتفرمی منتشر نخواهد شد و مایکروسافت صرفا برخی از بازی‌های منتخب از جمله Hi-Fi Rush را به دست سایر گیمرها می‌رساند.

به طور کلی، مایکروسافت طی روزهای آینده رویدادی با محوریت معرفی برنامه‌های آتی ایکس باکس و چشم‌اندازها برگزار می‌کند که در این مراسم از استراتزی جدید ردموندی‌ها پرده برداشته خواهد شد. البته، گفته شده که مایکروسافت هرگز ار رقابت کنسولی خارج نمی‌شود و به رقابت با پلی استیشن ادامه خواهد داد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments