سال انتشار نسخه‌های نسل نهمی Ghostrunner مشخص شد

آپگرید رایگان برای خریداران نسخه‌های نسل هشتمی

سال انتشار نسخه‌های نسل نهمی Ghostrunner

شرکت‌های 505 گیمز و آل این گیمز با انتشار یک بیانیه‌ی مشترک، سال انتشار نسخه‌های نسل نهمی Ghostrunner را اعلام کردند.

وان مور لول که استودیویی ناشناخته در میان علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود، در جریان گیمزکام ۲۰۱۹ از محصول جدیدش تحت عنوان Ghostrunner رونمایی کرد. این بازی از دوربین اول شخص بهره برده و داستانش در آینده جریان دارد. در پی یک اتفاق ناگهانی، تمام کره‌ی زمین به جز یک برج عظیم غیرقابل‌سکونت شده‌اند. از همین رو، همه‌ی بازماندگان به آنجا انتقال داده می‌شوند. در ابتدا همه چیز خوب پیش می‌رود اما تقسیم مردم به گروه‌های مختلف و افزایش چشمگیر خشونت و ناعدالتی، باعث شکلگیری یک انقلاب می‌شود. شخصیت اصلی داستان حالا وظیفه دارد طبقات را یکی پس از دیگری پیموده و برای مبارزه‌ی پایانی خود را به طبقه‌ی آخر برساند.

استودیوی وان مور لول و شرکت‌های 505 گیمز و آل این گیمز با انتشار یک بیانیه‌ی مشترک، سال انتشار نسخه‌های نسل نهمی Ghostrunner را اعلام کردند. بر این اساس، بازی نامبرده در تاریخ نامشخصی از ۲۰۲۱ میلادی روی کنسول‌های پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس قابل‌تجربه خواهد بود. 505 گیمز همچنین تایید کرد امکان آپگرید رایگان برای خریداران نسخه‌ی نسل هشتمی تدارک دیده شده است. Ghostrunner تنها عنوانی نخواهد بود که آپگرید گرافیکی‌اش روی کنسول‌های نسل جدید بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای قابل‌دریافت است. پیش از این، استودیوهای مختلفی از جمله سی‌دی پراجکت رد و یوبیسافت سیاست مشابهی را در پیش گرفته بودند.

استودیوی وان مور لول و شرکت‌های 505 گیمز و آل این گیمز در بخش دیگری از بیانیه‌ی اخیر خود تاکید کردند Ghostrunner از داستانی عالی برخوردار است؛ داستانی که به مفاهیم فساد، قدرت و تکنولوژی می‌پردازد. آن‌ها در ادامه جزئیاتی را پیرامون بخش‌های مختلف گیم‌پلی به اشتراک گذاشتند. با توجه به متن، قابلیت دویدن روی تمامی سطوح عمودی یکی از مهم‌ترین مکانیک‌ها است که هنگام عبور از موانع مختلف بسیار کاربرد دارد. اگر ویدیوهای گیم‌پلی را تماشا نکرده‌اید، باید بگوییم بخشی از گیم‌پلی روی پلتفرمینگ تمرکز دارد. دیگر مکانیک‌های حائز اهمیت، قابلیت‌های جای خالی دادن (Dash) و آهسته کردن زمان (Blink) است. وقتی گلوله‌ای به سمت شما شلیک شد، باید با استفاده از آن‌ها نخست روند زمان را آهسته کرده و در سپس در جهت مورد نظر جای خالی دهید.

مکانیک‌های مزبور به دو دلیل اهمیت بسیار زیادی دارند؛ دلیل اول اینکه نه تنها دشمنان، بلکه شخصیت اصلی داستان در صورت برخورد تنها گلوله یا ضربه‌ی شمشیر می‌میرند؛ دلیل دوم هم اینکه در بسیاری از مواقع چند دشمن از جهات مختلف به سمت گوست‌رانر شلیک می‌کنند. در چنین شرایطی، آهسته کردن زمان و سپس جای خالی دادن در جهت مناسب اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. به مکانیک‌های گفته‌شده باید گرپلینگ هوک را هم اضافه کرد که مطابق انتظار برای جابجایی در محیط و طی کردن فاصله‌های زیاد به کار می‌رود. سازندگان نهایتا به معرفی سایبروید پرداختند که یک دنیای مجازی بوده و به واسطه‌ی آن می‌توان به مهارت‌های جدید دست یافت.

در انتها لازم به ذکر است Ghostrunner در تاریخ ۶ آبان (مصادف با ۲۷ اکتبر) برای کنسول‌های نسل هشتم، گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار می‌گیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا