برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

عدم عرضه نسخه کامپیوتر Ghost of Tsushima در بیش از ۱۷۰ کشور

حتی در ژاپن!

عدم عرضه نسخه کامپیوتر Ghost of Tsushima در بیش از ۱۷۰ کشور ۰ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
کامپیوتر Ghost of Tsushima

با توجه به اجبار بازیکن‌ها به اتصال به شبکه پلی استیشن، سونی نسخه کامپیوتر بازی Ghost of Tsushima را در بیش از ۱۷۰ کشور عرضه نمی‌کند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی روزهای پرچالشی را پشت سر می‌گذارد. چند وقت پیش بود که این کمپانی رویکرد خود در خصوص تجربه عناوین انحصاری پلی استیشن در کامپیوتر را تغییر داد که به واسطه آن، بازیکن‌های هل‌دایورز ۲ در استیم برای تجربه بازی باید به شبکه پلی استیشن نتورک متصل شوند.

البته، به دنبال انتقادهای شدید و موجی از درخواست‌های ریفاند، سونی از تصمیم خود عقب‌نشینی کرد. با این حال، نسخه کامپیوتر بازی Ghost of Tsushima تحت تاثیر این استراتژی قرار گرفته و طبق اعلام استودیو ساکر پانچ پروداکشنز، گیمرها برای تجربه بخش چندنفره بازی باید به پلی استیشن نتورک متصل شوند.

نظر به عدم پشتیبانی رسمی استیم از پلی استیشن نتورک در صدها کشور، به نظر می‌رسد که سونی مجبور شده تا فروش بازی Ghost of Tsushima برای کامپیوتر را در بیش از ۱۷۰ کشور متوقف کند. نکته جالب اینجا است که سونی یک شرکت ژاپنی بوده و در حالی که داستان این بازی نیز در کشور ژاپن جریان دارد، لیکن خرید و تجربه آن در کشور مزبور امکان‌پذیر نیست.

هیچ شکی نیست که عدم انتشار بازی در ۱۷۰ کشور تاثیر به‌سزایی در فروش آن می‌گذارد و چه بسا شاید سونی نتواند هزینه جبران ساخت این پورت را جبران کند. با این حال، سونی همچنان از تصمیم خود صرف نظر کرده و کماکان سیاست اتصال به پلی استیشن نتورک برای تجربه بخش چندنفره گوست آف سوشیما الزامی است. البته، گفته شده که گیمرها می‌توانند بخش تک‌نفره بازی را بدون شبکه پلی استیشن نیز تجربه کنند.

لازم به ذکر است بازی گوست آف سوشیما در تاریخ ۱۶ ماه می سال جاری میلادی (۲۷ اردیبهشت ماه پیش‌‍رو) برای کامپیوتر عرضه خواهد شد. این نسخه از قابلیت کراس پلی پشتیبانی کرده و از طرفی، برای اولین بار شاهد ارائه تروفی در نسخه کامپیوتر بازی‌های انحصاری پلی استیشن هستیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments