یکی از داستان‌های کوتاه جرج آر.آر. مارتین تبدیل به فیلم سینمایی می‌شود

محصولی دیگر از یک کارگردان نه چندان محبوب

اقتباس سینمایی In The Lost Lands

طبق گزارشی که ساعاتی قبل از سوی Deadline منتشر شد، پاول اس. دبلیو. اندرسون قصد دارد اقتباس سینمایی In The Lost Lands را بسازد.

جرج. آر.آر. مارتین (George R. R. Martin)، یک نویسنده و رمان‌نویس آمریکایی است که با خلق دنیای وستروس و مجموعه رمان‌های نغمه‌ی یخ و آتش (A Song of Ice and Fire) به محبوبیت زیادی در میان علاقه‌مندان به داستان‌های فانتزی دست یافت. این محبوبیت باعث شد شبکه‌ی HBO اقتباس سریالی‌اش را ساخته و آن را تحت عنوان بازی تاج و تخت روی آنتن ببرد؛ اثری که نه تنها جوایز زیادی را دریافت کرد، بلکه یکی از محبوب‌ترین آثار سریالی طی یک دهه‌ی اخیر به شمار می‌رود. در ضمن، مارتین به واسطه‌ی خلق دنیای غنی و عظیم وستروس از سوی یکی از نویسندگان مجله‌ی تایم، «تالکین آمریکایی» لقب گرفت.

عمده‌ی شهرت و محبوبیت جرج. آر.آر. مارتین به واسطه‌ی نغمه‌ی یخ و آتش است. با اینحال، او در پرونده‌ی کاری خود آثار متعددی دارد که برای مثال می‌توان به In The Lost Lands اشاره کرد. در سرزمین‌های گمشده، یک داستان کوتاه است که سال ۱۹۸۲ میلادی در قالب Amazons II منتشر شد؛ کتابی که از ۱۲ داستان کوتاه مستقل تشکیل شده است. اگرچه In The Lost Lands نام چندان شناخته‌شده‌ای به شمار نمی‌رود، در آینده‌ی نزدیک شاهد ساخت اقتباسش خواهیم بود.

طبق گزارش اخیر وب سایت Deadline، پاول دبلیو. اس. اندرسون (Paul W. S. Anderson) قصد دارد اقتباس سینمایی In The Lost Lands را جلوی دوربین ببرد. او همچنین فیلمنامه را آماده کرده است. از دیگر افراد حاضر در پروژه می‌توان به جرمی بولت (Jeremy Bolt)، میلا یوویچ (Milla Jovovich)، دیو باتیستا (Dave Bautista) و جاناتان ماینز (Jonathan Meisner) اشاره کرد که به عنوان تهیه‌کننده روی روند ساخت نظارت می‌کنند. داستان درباره‌ی یک ملکه است که می‌خواهد قابلیت تغییر شکل را پیدا کند. از همین رو، یک جادوگر قدرتمند به نام گری را استخدام می‌کند تا آن را برایش بیابد. گری برای یافتن قابلیت تغییر شکل به همراه تعدادی دیگر از جمله یک ولگرد وارد جنگلی به نام سرزمین‌های گمشده می‌شود.

نقش جادوگر قدرتمند به میلا یوویچ سپرده شده و نقش ولگرد را هم دیو باتیستا ایفا می‌کند. یوویچ به واسطه‌ی حضور در سری فیلم‌های رزیدنت اویل توانسته نامی برای خود در میان مخاطبان عام سینما دست و پا کند. او اخیر در Monster Hunter حاضر شده که اقتباسی دیگر از محصولات کپکام است. باتیستا هم یک ورزشکار آمریکایی است که برخلاف پیش‌بینی‌ها موفق شده خود را به عنوان یک بازیگر به اثبات برساند. نام مجموعه فیلم‌های Guardians of the Galaxy در پرونده‌ی او دیده می‌شود. در ضمن، فیلم‌نیشن اینترتینمنت و سی‌ای‌ای (CAA) قصد دارند اقتباس سینمایی In The Lost Lands را به European Film Market برده و آنجا، برایش سرمایه‌گذار بیابند.

جرج آر. آر. مارتین نویسده‌ی قدرتمندی بوده و این را با نغمه‌ی یخ و آتش ثابت کار کرده است. در نتیجه، هیچ گونه نگرانی‌ای از سوی منبع اقتباس وجود ندارد. چیزی که باعث نگرانی عده‌ای کاربران فضای مجازی شده، سابقه‌ی پاول دبلیو. اس. اندرسون است. او طی سال‌های گذشته فیلم باکیفیت و موفقی نساخت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا