جف کیلی در مراسم E3 2020 شرکت نمی‌کند

چه بلایی بر سر E3 آمده است؟

جف کیلی در مراسم E3 2020

به نظر می‌رسد که مهم‌ترین نمایشگاه صنعت بازی‌های ویدیویی امسال باز هم با تغییرات بزرگی روبه‌رو شده و این بار آقای جف کیلی پس از 25 سال قصد حضور در مراسم E3 2020 را ندارد!

بدون هیچ شک و تردیدی، نمایشگاه Electronic Entertainment Expo که به همان E3 معروف است، یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویدادهای صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که هر ساله در اواخر خرداد ماه با حضور جمعی از توسعه‌دهندگان و شرکت‌های ناشر مطرح جهان از جمله مایکروسافت و یوبی‌سافت برگزار می‌شود. از آنجا که طی این مراسم از عناوین و دستاوردهای جدید سازندگان مختلف رونمایی می‌شود، بسیاری از بازیکنان برای برگزاری آن لحظه شماری می‌کنند. با این حال، چند سالی است که E3 دیگر آن هیجان و محبوبیت خود را از دست داده و آن‌طور که باید و شاید انتظار گیمرها را برآورده نمی‌کند. البته این موضوع کاملا هم بی‌دلیل نیست و با توجه به اینکه شرکت ژاپنی سونی در سال گذشته میلادی از حضور در این نمایشگاه خودداری کرد، بدیهی است که این رویداد دیگر آن حال و هوای همیشگی خود را ندارد. حال که چند ماهی به شروع E3 2020 باقی مانده، علی‌رغم عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 در اواخر سال جاری، به نظر می‌رسد که رویداد امسال هم با حاشیه‌های مختلفی روبه‌رو است و علاوه بر عدم حضور سونی، آقای جف کیلی (Geoff Keighley) هم در این نمایشگاه شرکت نمی‌کنند.

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش آقای جف کیلی در مصاحبه با وب‌سایت معتبر هالیوود ریپورتر (Hollywood Reporter) رسما اعلام کرد که پس از بیست و پنج سال حضور فعال در نمایشگاه E3، تصمیم گرفته که در رویداد پیش‌رو شرکت نکند. او طی این گفت‌و گو اشاره کرد که تصمیم عدم حضور در این مراسم، تصمیم بسیار سخت و دشواری بوده و علی‌رغم اینکه همچنان دست از حمایت سازندگان برای نمایش بازی‌های جدید در E3 2020 برنمی‌دارد، مشابه کمپانی ژاپنی سونی در این رویداد شرکت نخواهد کرد. آن‌طور که به نظر می‌رسد، گویا تصمیم جدایی جف کیلی از E3 ارتباطی با کاهش کیفیت و محبوبیت این نمایشگاه ندارد و او صرفا به خاطر عدم راحتی از رویکرد و شیوه‌ی برگزاری مراسم از حضور در آن امتناع می‌کند. کیلی بارها و بارها در صفحه‌ی رسمی شبکه‌ی اجتماعی توییتر خود اعلام کرده که از نحوه‌ی برگزاری E3 2020 راضی نیست و برای حضور در آن احساس راحتی نمی‌کند. از این رو، ظاهرا تمامی این موارد دست به دست هم داده تا جف کیلی پس از 25 سال حضور پرشور و فعال در E3، برای نخستین بار در آن شرکت نخواهد کرد.

جف کیلی در مراسم E3 2020

جف کیلی در این زمینه توضیح می‌دهد:

در 25 سال گذشته، من به شخصه در تمامی رویدادهای Electronic Entertainment Expo شرکت کردم. میزبانی این نمایشگاه، پوشش اخبارهای مختلف و همچنین اشتراک گذاری E3 یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های من در هر سال بوده است. با این حال، چند وقتی است که درباره‌ی مراسم E3 2020 خیلی فکر کرده‌ام. اگرچه من هنوز هم قصد دارم از توسعه‌دهندگانی که به دنبال نمایش پروژه‌ها و بازی‌های جدید خود طی این رویداد هستند، حمایت کنم، اما باید با همه‌ی هواداران و طرفدارانم صادقانه صحبت کنم.

جف کیلی یکی از چهره‌های ماندگار و قدیمی صنعت بازی‌های ویدیویی است که به خاطر فعالیت‌های فراوان و تاثیرگذار خود در این حوزه، در میان شماری از بازیکنان محبوب شده است. او جدا از مجری، بنیان‌گذار مراسم The Game Awards است که در برای نخستین بار در سال 2014 میلادی به برگزاری آن پرداخت. به لطف تلاش بی‌وقفه‌ی کیلی و مدیریت حرفه‌ای او، در حال حاضر نمایشگاه TGA در میان مهم‌ترین رویداد‌های صنعت بازی‌های ویدیویی قرار گرفته و هر ساله گزارش‌ها از افزایش تعداد بینندگان آن حکایت دارند. جالب‌تر اینکه این مراسم فارغ از انتخاب بهترین بازی‌های سال، اخیرا به محل مناسبی برای معرفی عناوین جدید نیز تبدیل شده که با عنایت به این گفته‌ها، می‌توان ادعا کرد که این مراسم و در برخی از جنبه‌ها از E3 پیشی گرفته است.

در هر حال، نبود جف کیلی در E3 2020 ضربه‌ی سنگین دیگری را به این نمایشگاه وارد خواهد کرد، چرا که او وظیفه‌ی اجرای بخش پرطرفدار Colosseum نمایشگاه را برعهده داشت که به بازی‌های مطرح می‌پرداخت. اگرچه هنوز مشخص نیست که چه رویکردی باعث نارضایتی کیلی شده و شرایط را برای حضور او سخت‌تر کرده، اما به نظر می‌رسد که بیانیه‌ی اخیر گروه ESA مبنی بر تمرکز بیشتر E3 امسال روی سلبریتی‌ها و مدیران ارشد شرکت‌های بازی‌سازی در این تصمیم بی‌تاثیر نبوده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا