تاریخ برگزاری رویداد Gamescom 2021 مشخص شد

این نمایشگاه هم به صورت حضوری و هم به صورت دیجیتالی برگزار می‌شود!

رویداد Gamescom 2021

چندی پیش تاریخ برگزاری رویداد Gamescom 2021 رسما مشخص شد که بر اساس آن، بخشی از این نمایشگاه به صورت دیجیتالی و بخشی دیگر به صورت حضوری در آلمان برگزار می‌شود.

فراگیری ویروس کرونا در سراسر جهان معضلات و مشکلات زیادی را برای صنعت بازی‌های ویدیویی به همراه آورده است؛ از تعطیلی برخی از استودیوها و دورکاری‌ها گرفته تا لغو شماری از مراسم‌ها و همچنین عرضه‌ی محدود کنسول‌های نسل نهم، همگی ناشی از این ویروس بوده و بسیاری از کمپانی‌های بزرگ بازی‌سازی را به دردسر افتاده‌اند. در ابتدای همه‌گیری این بیماری، برگزاری اغلب نمایشگاه‌های بزرگ و کوچک این صنعت از جمله E3 به طور کامل لغو شدند، اما طولی نکشید که در ادامه تعدادی از این مراسم این بار با شکل و شمایل کاملا متفاوت همچون به صورت لایو استریم و دیجیتالی برگزار شدند.

حال که بیش از یک سال از آغاز اپیدمی کرونا در سراسر دنیا می‌گذرد و کماکان قوانین و محدودیت‌ها فاصله‌گذاری اجتماعی در بیشتر کشورها اجرا می‌شود، انتظار می‌رود که امسال نیز چندان خبری از برگزاری رویدادهای متنوع صنعت بازی‌های ویدیویی به شیوه‌های قبلی نباشد و بسیاری از مراسم‌ها به روش‌های مختلف از جمله یک لایو استریم، به صورت دیجیتالی برگزار شوند. با این وجود، به نظر می‌رسد که گیمزکام سال جاری تا حدودی از این قاعده مستثنی است!

گیمزکام در واقع یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که هر ساله با حضور جمعی از شرکت‌های بزرگ و کوچک بازی‌سازی در کشور آلمان برگزار می‌شود. حال در تازه‌ترین خبرها، چندی پیش تاریخ دقیق برگزاری رویداد Gamescom 2021 به صورت رسمی مشخص شد که در خلال آن، مسئولان اعلام کردند که مراسم سال جاری علی‌رغم فراگیری ویروس کرونا با شیوه‌ی کاملا جدید به عرصه بازمی‌گردد و بخشی از آن به صورت حضوری و بخشی دیگر به صورت مجازی و دیجیتالی برگزار خواهد شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، ظاهرا مراسم افتتاحیه این رویداد در تاریخ دوم شهریور ماه سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۴ آگوست سال جاری میلادی) برگزار می‌شود که جف کیلی (Geoff Keighley) به عنوان مجری در این رویداد حضور دارد. ظاهرا در افتتاحیه این مراسم، خبری از معرفی بازی‌های جدید نیست و بازیکنان نباید انتظار رونمایی از جدیدترین عناوین ویدیویی را داشته باشند. با اتمام مراسم افتتاحیه، رویداد اصلی گیمزکام از تاریخ سوم شهریور ماه (مصادف با ۲۵ آگوست) آغاز شده و تا روز هفتم شهریور ماه (مصادف با ۲۹ آگوست) ادامه خواهد داشت که گفته شده در این بازه زمانی، بسیاری از کمپانی‌ها از بازی‌ها و دستاوردهای جدید خود پرده برمی‌دارند.

طبق اظهارات مسئولان، از آنجا که برخی از افراد امکان شرکت حضوری در این مراسم را ندارند، بخشی از نمایشگاه اصلی گیمزکام سال جاری میلادی به صورت دیجیتالی و آنلاین برگزار می‌شود. در طرف مقابل، بخش دوم رویداد طبق روال گذشته، در کلن، محل برگزاری گیمزکام، به صورت حضوری برگزار می‌شود و علاقه‌مندان بر اساس تدابیر خاص بهداشتی امکان بازدید از نمایشگاه را خواهند داشت.

رویداد Gamescom 2021

بدیهی است که شرکت حضوری در این رویداد مطابق یک سری ضوابط و قوانین خاصی صورت خواهد گرفت. برای مثال، گفته شده که به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و رعایت قوانین فاصله گذاری اجتماعی، زمان‌بندی حضور افراد بر اساس سیستم‌های هوشمند مدیریت می‌شود و مسئولان به کمک آن از ازدحام جمعیت در یک موقعیت جلوگیری خواهند کرد. از طرفی، برای برگزاری امن‌تر این رویداد، یک سیستم صف دیجیتالی نیز در نظر گرفته شده تا جمعیت به صورت مدیریت شده، در بازه‌های زمانی مشخص وارد محل برگزاری بخش حضوری گیمزکام شوند. البته، مقامات محلی اعلام کردند که اگر شرایط ویروس کرونا در آلمان خطرناک‌تر از وضعیت کنونی شود و این بیماری در نیمه‌ی دوم سال جاری میلادی با شدت بیشتری شیوع پیدا کند، برگزاری حضوری گیمزکام ۲۰۲۱ به کلی لغو می‌شود و مشابه سال گذشته، تنها بخش دیجیتالی و آنلاین آن برگزار خواهد شد.

از آنجا که هنوز زمان زیادی به برگزاری رویداد Gamescom 2021 باقی مانده، اطلاعات زیادی از بازی‌ها و شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه در دسترس نیست. با این حال، جف کیلی در پیامی اعلام کرده که در ماه‌های آینده جزئیات بیشتری از برنامه‌های این مراسم به اشتراک گذاشته خواهد شد. گفتنی است که سال گذشته شرکت‌های بزرگی از جمله بتزدا، نینتندو، مایکروسافت، یوبی‌سافت، سی‌دی پراجکت و الکترونیک آرتز در گیمزکام حضور داشتند.

در پایان این خبر، بد نیست اشاره کنم که چندی پیش سازمان توسعه گردشگری لس آنجلس در پیامی اعلام کرد که به خاطر تداوم شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری حضوری مراسم E3 2021 در ایالات متحده آمریکا وجود ندارد و با وجود وعده‌های پیشین مسئولان، خبری از برگزاری حضوری این نمایشگاه نیست. از این رو، انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری (ESA)‌ تایید کرد که مراسم افتتاحیه‌ی نمایشگاه E3 امسال در شب ۱۴ ژوئن سال جاری میلادی (مصادف با ۲۴ خرداد سال ۱۴۰۰) به صورت دیجیتالی و آنلاین برگزار می‌شود و سپس در ۱۵ الی ۱۷ ژوئن (مصادف با ۲۵ الی ۲۷ خرداد) نیز شاهد پخش کنفرانس‌های آنلاین دو ساعته خواهیم بود که با همکاری ناشران، استودیوها، اینفلوئنسرها و کارشناسان رسانه‌ای برگزار خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا