بازی دو نفره

10 بازی دو نفره که در حالت Co-Op سخت‌تر می‌شوند!

شاید بهتر باشد تنهایی بازی کنید

تجربه بازی دو نفره با دوستان می‌تواند لذت بازی کردن را دوچندان کند. اما تا حالا به افزایش درجه سختی در حالت کوآپ دقت کرده‌اید؟

بازی کردن با دوستان همیشه از بهترین راه‌های تجربه‌‌ بازی‌های ویدیویی است. وقتی در کنار دوست‌تان مبارزه می‌کنید یا هنگامی که در مقابل او قرار می‌گیرید، هیجان و لذت بازی دوچندان می‌شود. بسیاری از عنوان‌ها سعی می‌کنند تا با استفاده از الما‌ن‌های کوآپ، یک بازی جذاب‌تر و سرگرم کننده را ارائه دهند. شاید خیلی از شما فکر کنید که انجام یک کار همزمان توسط دو بازیکن، باعث ساده‌تر شدن آن بازی می‌شود. اما چنین چیزی اصلا حقیقت ندارد. در واقع خیلی از بازی‌ها سعی می‌کنند تا با حقه‌های مختلف، چالش بیشتری را هنگام تجربه‌ی بازی دو نفره اعمال کنند. در این لیست برخی از این بازی‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

10: بازی Borderlands

بازی Borderlands با عرضه‌ی سه گانه‌ی هیجان انگیز خود، به یکی از محبوب‌ترین عناوین تیراندازی کوآپ تبدیل شد. در این بازی با افزایش تعداد بازیکنان، میزان سلامتی دشمنان هم بیشتر می‌شود. به همین ترتیب اگر با هم‌تیمی‌های غارت‌گر یا غیر کارآمد بازی کنید، با یک عنوان بسیار دشوار طرف هستید. البته اگر چندان چالش بازی را جدی نگیرید، می‌توانید لحضات شاد و خنده‌داری را با دوستان خود رقم بزنید.

9: بازی Dark Souls

میتوان‌ از بازی Dark Souls به عنوان یکی از بهترین بازی‌های اکشن و RPG تاریخ یاد کرد. این بازی با معرفی یک‌ سری از مکانیک‌های منحصر به فرد که امروزه در بسیاری از بازی‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود، خودش را در دل گیمر‌ها جا کرد. یکی از این المان‌های دوست داشتی، امکان تجربه بازی دو نفره است که می‌توانید به بازی کسی ملحق شوید تا در مبارزات به او کمک کرده یا در مقابل او مبارزه کنید.

هرچقدر تعداد بازیکنان در حالت کوآپ بیشتر باشد، نوار سلامتی باس‌ها هم بیشتر می‌شود. طبیعتا اگر با افراد حرفه‌ای به مبارزه با باس‌ها بپردازید، چندان به مشکل نمی‌خورید. اما بازی کردن در کنار بازیکنانی که خیلی سریع می‌میرند و شما را در کنار باسی که حالا از قبل هم قوی‌تر شده، تنها می‌گذارند، بسیار کار را دشوار می‌کند.

8: بازی Overcooked 2

وقتی صحبت از بازی‌‌های دو نفره می‌شود، بازی Overcooked 2 از اولین‌ عناوینی‌ است که به ذهن‌مان می‌آید. همکاری با سایر بازیکنان برای انجام چالش‌های پخت و پز، در ظاهر ساده به‌نظر می‌رسد. اما در واقعیت این‌طور نیست. به خصوص با هرج ‌و مرج زیادی که در مراحل Overcooked 2 در جریان است. البته که بسته به سطح مهارت بازیکنان، بازی می‌تواند راحت‌تر یا سخت‌تر به‌نظر برسد. شاید حتی بعضی بازیکنان ترجیح بدهند تا خود به تنهایی کنترل جفت آشپز‌ها را برعهده بگیرند تا مجبور نباشند خودشان را با فرد دیگر هماهنگ کنند.

7: بازی Halo: The Master Chief Collection

مجموعه‌ی Halo یکی از مجبوب‌ترین عناوین تیراندازی اول شخص در تاریخ است. عنوان Master Chief Collection هم درست مثل بازی‌های اصلی، امکان حالت بازی دو نفره و چند نفره را در خود جای داده است. حالت کوآپ در این عنوان، بازیکنان را مجبور به تقابل با دشمنانی می‌کند که نوار سلامتی بیشتری دارند. پس اگر با افرادی بازی کنید که توانایی چندانی ندارند، حتما به مشکل برمی‌خورید و و کل بار سنگین کشتن دشمنان، روی دوش یک نفر می‌افتد.

6: بازی Elden Ring

بازی Elden Ring یکی از مجبوب‌ترین عناوین استودیوی فرام سافتور (FromSoftware) تاکنون به شمار می‌رود. این بازی هنوز هم میزبان بازیکنان زیادی است و امکان تجربه‌ی بازی دو نفره را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. در بازی Elden Ring بسیاری از باس‌ها قبل از این‌که بازیکن برای مقابله با آن‌ها آماده باشد، قابل دسترسی هستند. حالا تصور کنید مقابله با این‌ باس‌ها در حالت کوآپ که نوار سلامتی‌شان بیشتر هم می‌شود، چقدر می‌تواند چالش برانگیز باشد.

5: بازی Divinity: Original Sin 2

بازی Divinity: Original Sin 2 با عرضه‌ی یک کمپین پرمحتوا، از محبوب‌ترین عناوین CRPG در دوران مدرن به شمار می‌رود. این عنوان امکان تجربه‌ی بازی دو نفره را هم در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. اما شاید حالت کوآپ این بازی، آن‌طور که بازیکنان انتظار دارند، جذاب ظاهر نشود. بازی Divinity: Original Sin 2 در حالت عادی هم سخت است و اگر بازیکنان نتوانند استراتژی‌هایشان را با یک‌دیگر هماهنگ کنند، حتی مقابله با ساده‌ترین دشمنان هم می‌تواند امری دشوار باشد. بسته به سطح مهارت و استراتژی‌های بازیکنان، بخش کوآپ می‌تواند به یک تجربه‌ی به‌شدت آزاردهنده یا بسیار پرارزش تبدیل شود.

4: بازی Portal 2

بازی Portal 2 یکی از بهترین بازی‌های پازلی تاریخ است. این بازی علاوه بر حالت کمپین تک‌ نفره، یک حالت بازی دو نفره را هم در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. اما حالت کوآپ می‌تواند این بازی لذت بخش را به یک کابوس برای تیم‌های ناهماهنگ تبدیل کند. گاهی‌ اوقات زمان‌بندی قرار دادن پورتال‌ها و تلاش برای برقراری ارتباط به‌منظور حل پازل‌ها به امر دشواری تبدیل می‌شود چرا که هرکدام از بازیکن‌ها، دید متفاوتی را نسبت به آن پازل دارند. با این‌که حالت کمپین بازی دو نفره Portal 2 می‌تواند بامزه باشد اما برای بازیکنانی که به‌ سختی در یک پازل گرفتار شده‌اند، چیزی برای خندیدن وجود ندارد.

3: بازی Bloodborne

باز هم یکی دیگر از بازی‌های استودیوی فرام سافتور که به این لیست راه یافته است. با توجه‌ به الگوی بازی‌های قبلی و نحوه‌ی برخورد آن‌ها در پیاده سازی حالت بازی دو نفره، به راحتی می‌توان فهمید که چرا بازی Bloodborne هم در این لیست حضور دارد. حالت کوآپ در بازی Bloodborne حتی آزاردهنده‌تر هم هست. چرا که بسیاری از بازیکنان از Bloodborne به عنوان سخت‌ترین بازی فرام‌ سافتور یاد می‌کنند. پس هم‌تیم شدن با یک بازیکن ناکارآمد برای شکست باس‌هایی مثل Orphan of Kos یا Ludwig، کار بسیار دشواری است.

2: بازی Monster Hunter: World

احتمالا می‌توان بازی Monster Hunter: World را به عنوان محبوب‌ترین بازی در این مجموعه شناخت. انتشار این بازی برای کنسول‌ها، یک حرکت بسیار خوب از سوی استودیوی کپکام (Capcom) بود که محبوبیت آن را چند برابر کرد. بخش بزرگی از بازی Monster Hunter: World هم‌تیم شدن با سایر بازیکنان است. شاید فکر کنید تجربه بازی دو نفره یا چند نفره، کار را برای شکار هیولاهای این بازی بسیار راحت کند. با این حال در ازای افزایش تعداد بازیکنان، سلامتی دشمنان هم بیشتر می‌شود. در نتیجه اگر توانایی بعضی بازیکنان در حد سایرین نباشد، شکست هیولاها به کار دشواری تبدیل می‌شود.

1: بازی Cuphead

بازی Cuphead یکی از بهترین عناوین سبک پلتفرمر در سال‌های اخیر است. جزییات بسیار زیاد انیمیشن‌ها در کنار گیم‌پلی چالش برانگیز، یک تجربه‌ی بسیار هیجان انگیز را ارائه می‌دهد که بازیکنان از آن سیر نمی‌شوند. عنوان Cuphead هم دارای حالت بازی دو نفره است. اما این حالت فقط باعث ایجاد هرج و مرج بیشتر در تصویر، و افزایش نوار سلامتی باس‌ها می‌شود. البته امکان احیای هم‌تیمی خود در این حالت وجود دارد. اما شاید این قابلیت به تنهایی نتواند روی کاهش چالش‌های حالت بازی دو نفره در Cuphead تاثیرگذار ظاهر شود.

کدام‌ یک از بازی‌‌های این لیست برای شما چالش‌ برانگیزتر بود؟ حتما نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا