رازهای بازی Cuphead: The Delicious Last Course

رازهای بازی Cuphead: The Delicious Last Course

چگونه دشمن پنهان را پیدا کنیم؟

رازهای بازی Cuphead: The Delicious Last Course به شما این امکان را می‌دهند که تک تک دشنان را شکست داده و زودتر به نتیجه دلخواه خود، یعنی پیروزی در این بازی نوستالژی برسید.

پس ازانتشار بسته‌ی الحاقی جدید برای این بازی و معرفی دشمنان تازه نفس، بازیکنان تمام رازهای این بازی را کشف کرده‌اند و با طرفداران به اشتراک گذاشته‌اند. پیرو ارائه موفقیت آمیز بخش اول این بازی در سال ۲۰۱۷، ماه گذشته قسمت دوم این بازی با عنوان Cuphead: The Delicious Last Course منتشر شد و در هفته‌ی اول انتشار خود نزدیک به یک میلیون نسخه فروش داشت. یکی از دلایل محبوبیت و فروش بالای این نسخه وجود دشمنان طراحی شده جدید است که بازی را چالش برانگیزتر کرده‌اند. این ۱۲ دشمن جدید به ترتیب از اول تا پایان عبارتند از:

بهترین راه برای غلبه بر بیشتر این غول‌های عجیب غریب این است که الگوهای آن‌ها را به خاطر بسپارید. با شناسایی زمان دقیق حمله دشمن و زمان‌بندی به موقع می‌توان حمله‌های آنها را دفع کرد و با انتخاب بهترین سلاح که البته استفاده از آن برای شما راحت‌تر است می‌توان بیشترین ضربه را به آن‌ها وارد کرد. همچنین می‌توان با تغییر نقش اصلی و انتخاب درست از بین سه شخصیت موجود به موفقیت بیشتری در هر مرحله رسید. اگر بخشی از بازی برایتان بیش از حد سخت شد درجه سختی بازی را به حالت آسان (Easy Mode) تغییر دهید. این کار شاید برای بعضی از بازیکنان سرسخت خوشایند نباشد اما با این روش می‌توانید آن مرحله‌ی سخت را با آرامش خاطر بیشتری رد کنید. چرا که با این کار قسمتی از مراحل آن بخش حذف یا آسان‌تر می‌شود و یا زمان بندی آن بخش بیشتر می‌شود.

چگونه دشمن پنهان بازی را پیدا کنیم و شکست بدهیم؟

می‌توان گفت که اگر مانند قسمت اول بازی در این قسمت هم یک دشمن مخوف و عجیب در چالش‌های بازی پنهان نمی‌شد بازیکنان به شدت ناامید می‌شدند. پس طراحان بازی یک دشمن پنهان و مبارزه هیجان انگیز دیگر را به تقلید از گذشته در لا‌به‌لای چالش های جذاب بازی گنجانده‌اند تا طرفداران را راضی نگه دارند. همانطور که از زیر عنوان این قسمت مشخص است (The Delicious Last Course) این وعده آخر قرار است بسیار هیجان انگیز و دلپذیرتر باشد. پس انتظار می‌رود که رویارویی و شکست این سری از دشمنان، و به خصوص دشمن پنهان، بسیار چالش برانگیزتر باشد.

برای پیدا کردن دشمن پنهان اول نیاز است که جزیره Inkwell 4 را به اندازه‌ای جلو بروید که قسمت‌های قبرستان و آشیانه فرودگاه برای شما باز شوند. بعد به مغازه‌ی پورکریند (Porkrind) بروید و به قیمت یک سکه، یک طلسم یادگار شکسته (Broken Relic charm) بخرید. پس از آن به سمت سه کوهنوردی که روی یک سکو ایستاده‌اند بروید. هر کدام چیزی خواهند گفت و به جهتی اشاره خواهند کرد مثل پایین به سمت راست. آنها را به خاطر بسپارید و یا در صورت نیاز یادداشت کنید. بعد به سمت قبرستان راهی شوید و با آن طلسمی که پیش‌تر خریدید یکی یکی قبرها را فعال کنید. با این کار یک روح آبی رنگ از هر یک از قبرها بیرون می‌آید. طبق آنچه قبل‌تر از کوهنوردها شنیدید و جایگاهی که هر کدام از آن‌ها بر روی سکو ایستاده بودند قبر‌ها را یکی یکی فعال کنید تا جایی که قبر میانی نورانی شود. برای مثال اگر یکی از کوهنوردها گفت بالا راست (right up) شما باید قبری که در قسمت بالا و سمت راست صفحه قرار گرفته است را فعال کنید. یا اگر کوهنورد دیگری گفت پایین چپ (left down) قبری که در قسمت پایین و سمت چپ صفحه است را فعال کنید. توجه داشته باشید که اگر یکی از آن‌ها گفت نگاه به بالا (looking up) منظور قسمت بالا و وسط است. این جایگاه‌ها و آدرس‌ها برای هر بازیکن و در هر سری از بازی متفاوت است و ممکن است آدرس‌ها با دفعه قبل متفاوت باشند، پس اگر دفعه اول موفق به فعال کردن قبر میانی نشدید روند گفته شده را از اول آغاز کنید.

cuphead the delicious last course
محیط قبرستان

اگر این مرحله را به درستی انجام دهید قبر میانی نورانی می‌شود و پیام (?Take a little nap) ظاهر می‌شود. به آن پاسخ بله بدهید تا بدون معطلی با دشمن‌های پنهان مواجه شوید. بله دشمن‌ها! در این قسمت با دو نقشی که به شکل شیطان و فرشته طراحی شده‌اند مواجه می‌شوید. البته نیازی به نگرانی نیست چرا که نقش فرشته صدمه‌ای به شما وارد نخواهد کرد بلکه بلعکس با گلوله‌هایی که پرتاب می‌کند انرژی شما را زیاد و صدمات وارد شده را رفع می‌کند. دو نقش فرشته و شیطان در طول مبارزه در صحنه نبرد مدام با یکدیگر جایشان را عوض می‌کنند. شیطان با گلوله های آتشین و پرتابه‌های خود به شما ضربه می‌زند و فرشته زخم‌های شما را بهبود می‌بخشد. در این بین ابر رعدآسایی در صحنه مبارزه عقب و جلو می‌رود و صحنه را خطرناک‌تر می‌کند. پس حواستان را به آن بدهید و هنگام پرش مراقب رعدهای جان‌گیرش باشید. البته اگر می‌خواهید این مرحله را با موفقیت بیشتری پشت سر بگذارید بهتر است از شخصیت خانم چالیس (Ms Chalice) استفاده کنید چرا که توانایی‌های او در جاخالی دادن و نحوه حرکت کردن از دو شخصیت دیگر در این بخش بهتر و مفیدتر است. هنگام مبارزه حواستان به پرتابه‌ها باشد. دو نوع پرتابه وجود دارد؛ پرتابه خالی و پرتابه پر. محتوای این پرتابه ها با یک هاله صورتی رنگ مشخص می‌شود و می‌توان با تشخیص به موقع آن جاخالی داد و از ضربه خوردن جلوگیری کرد. البته بعضی از این پرتابه‌ها در میانه راه هاله خود را از دست می‌دهند و بی‌خطر می‌شوند و می‌توان بدون جاخالی دادن به ضربه زدن به دشمن ادامه داد. پس خوب حواستان را به هاله‌ی صورتی رنگ آنها جمع کنید.

این مرحله فقط یک روند مشخص دارد و با یکبار بازی کردن با تمام تکنیک‌های مورد نیاز آن آشنا می‌شوید. پس از باختن نترسید و تا جایی که به مهارت کافی در این بخش برسید ادامه دهید. چرا که با برنده شدن در این مرحله یک طلسم یادگار نفرین شده (Cursed Relic Charm) به شما جایزه داده می‌شود که شدت ضربه (HP) را به شماره‌ی یک تغییر می‌دهد، سلاح‌ها را تصادفی می‌کند تا مبارزات هیجان انگیزتر شوند و دفع حمله را قوی‌تر می‌کند تا با هربار حمله‌ی دشمن ضربه با شدت کمتری وارد شود.

رازهای بازی Cuphead: The Delicious Last Course
طلسم یادگار نفرین شده

این بازی در پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و نینتندو سوییچ قابل اجرا است.

در پایان، نظر شما در مورد رازهای بازی Cuphead: The Delicious Last Course چیست؟ آیا تا به حال شانس بازی کردن آن را داشته‌اید؟ و آیا توانسته‌اید این مرحله را رد کنید؟ نظرات و تجربه‌های خود را در این مورد با ما به اشتراک بگذارید.  

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا