بازی های کو آپ ایکس باکس

معرفی بهترین بازی های فراموش شده کو آپ ایکس باکس

نوستالژی‌های زیبایی که باید از نو تجربه شوند!

بازی های کو آپ ایکس باکس در نسل ششم و هفتم، دل بسیاری را ربوده و آن‌ها را عاشق خود کردند. گذشته‌ای شیرین در اختیار ما قرار داشت که امروزه به فراموشی سپرده شده و از همین رو، قصد داریم شما را به کودکی و بازی‌هایی که همراه با دوستان خود تجربه کردید ببریم.

نسل ششم و هفتم نسل‌هایی طلایی در دنیای بازی‌های ویدیویی بودند و در نسل ششم در حالی که پلی استیشن ۲ تمام دنیا را فرا گرفته بود، پلی استیشن ۳ در نسل هفتم نتوانست رقیب مایکروسافت و ایکس باکس ۳۶۰ شود و این رقابت را باخت. یکی از نکاتی که نسل ششم و هفتم را به شدت برای کاربران ایکس باکس شیرین و به یاد ماندنی کرد، بازی های کو آپ بود. کنسول نسل ششمی ایکس باکس سبب ورود بسیاری فرنچایزهای دوست داشتنی به دنیای ویدیو گیم شد و راه بسیاری از توسعه دهندگان را هموار کرد و تجربیات بی نظیری را در اختیار کاربران قرار داد. مایکروسافت از همان ابتدا علاقه بسیار زیادی به همکاری با استودیوهای کوچک و بزرگ کردن نام بازی‌های آن داشت که معمولا به سود هر دو طرف به پایان رسید. در این دوره بازی‌های بزرگ بسیاری توانستند خودی نشان داده و در دل کاربران جای بگیرند و در سوی دیگر بسیاری از بازی‌های جدید پس از انتشار تنها یک نسخه از دور خارج شدند.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، یکی از دلایل پیشرفت ایکس باکس، وفور بازی های کو آپ بود که کاربران بسیاری را به سمت کنسول ایکس باکس کشاند و تا به امروز بسیاری به این دلیل عاشق کنسول‌های مایکروسافت هستند. برخی از این بازی‌ها مانند عتیقه‌هایی فوق العاده با ارزش هستند که امروز فراموش شده‌اند، با این حال اگر شما از نو نام یکی از آن‌ها بشنوید، سال‌ها به عقب برگشته و اشک در چشمانتان جمع می‌شود. متاسفانه این روزها تعداد بازی‌هایی با قابلیت کو آپ بسیار کم شده و کمتر شاهد گرد شدن دوستان و خانواده برای تجربه بازی‌های ویدیویی هستیم. از همین رو قصد داریم نگاهی به برخی بازی های کو آپ پلتفرم ایکس باکس داشته باشیم که متاسفانه به فراموشی سپرده شده‌اند.

Brute Force

بازی Brute Force عنوانی در سبک سوم شخص شوتر تیم محور بود که تجربه آن بیش از حد سرگرم کننده بود و باید آن را یکی از الماس‌های کنسول ایکس باکس دانست. متاسفانه این بازی به حق واقعی خود نرسید. گیم پلی بخش کو آپ بازی Brute Force بسیار هیجان انگیز بود و هر یک از اعضای تیم، عضوی را با نیروهای اختصاصی انتخاب می‌کرد و شما باید با همکاری یکدیگر به مبارزه در برابر دشمنان می‌رفتید. شاید سن زیادی از این بازی گذشته باشد، اما ما باور داریم که Brute Force به شدت ارزشمند بوده و کاربرانی که طرفدار بازی‌های کو آپ هستند، باید این بازی را حداقل یک مرتبه تجربه کنند.

MechAssault

یک بازی بر پایه شخصیت‌های مکانیکی با گیم پلی نوین، سورپرایزی با نام MechAssault را برای ما به ارمغان آورد. بخش آنلاین چند نفره این عنوان به معنای واقعی معرکه بود که متاسفانه امروزه قادر به تجربه آن نیستیم و سرورهای این بازی به طور کامل خاموش شده‌اند. با این حال اگر شما بتوانید این بازی را تهیه کنید، می‌توانید به تجربه حالت دو نفره Grinder Mode بپردازید که به شدت جذاب است. با دوست خود تیمی تشکیل داده و به سراغ امواج دشمنان خون خوار خود بروید تا حس نوستالژیک بی نظیری را تجربه کنید.

Deathrow

تنها یک لحظه ایده بازی فریزبی به همراه خشونت و درگیری فوق العاده بالا را تصور کنید. در ابتدا شاید مسخره به نظر برسد، ولی بازی Deathrow ثابت کرد که ایده حالت Blitz ایده‌ای بی نظیر بود که توانست مخاطبین بسیاری را جذب کند. بازی Deathrow از حالت کو آپ چهار نفره پشتیبانی کرده  که شما می‌توانید به تجربه آن بپردازید و ما به شما اطمینان می‌دهیم در پایان بازی چندین مرتبه فریاد کشیده باشید و در عین حال از آن لذت برده باشید. تجربه بازی Deathrow از نظر ما یک باید است!

Nightfire :007

متاسفانه بازی‌های جیمز باند (James Bond) پس از عنوان GoldenEye 007 به شدت افت کردند. در حالی که عناوین پس از GoldenEye 007 طرفداران چندانی را جذب نکردند، عنوانی چون 007: Nightfire هنوز یکی از بازی‌هایی است که برخی عاشقانه آن را می‌پرستند و چنین چیزی از زمان انتشار این بازی آغاز شد. در حالی که این بازی هنوز طرفداران بسیاری دارد، به دلیل گذشت زمان طولانی از انتشار این بازی، چندان نام آن به گوشمان نمی‌خورد. بخش کو آپ این بازی از هیجانی ویژه برخوردار بود و نقشه‌های بی نظیر آن اوقات بسیار عالی را برای چهار کاربر به ارمغان می‌آورد.

Hunter: The Reckoning

ایده شکار زامبی‌ها به صورت تیمی همیشه و همیشه یک فرمول برنده بوده و خواهد بود و همین موضوع بازی Hunter: The Reckoning را تبدیل به عنوانی بسیار محبوب کرد. شما به همراه دوستان خود در این بازی تیمی تشکیل داده و به شکار گروه‌های عظیم موجودات زامبی مانند می‌روید. متاسفانه آینده چندان روشنی از آن این بازی نشد و در حالی که ما بازی‌های مشابه بسیاری دریافت کردیم، علاقه داشتیم نسخه‌های جدیدی از این بازی به انتشار برسد. حال که اینگونه نشده، تلاش داریم بار دیگر شما را به سمت این بازی هیجان انگیز سوق دهیم.

Fuzion Frenzy

بدون شک ایده بازی Mario Party برای بزرگ سالان ایده‌ای خوب خواهد بود و این ایده بهتر خواهد شد اگر آن را در بازی Fuzion Frenzy تجربه کنید که این مفهوم را به بهترین شکل ممکن توسعه داده و پیاده سازی کرده است. نتیجه پایانی عنوانی بسیار محبوب و دوست داشتنی شد که بسیاری بزرگسالان همراه با دوستان خود هنوز به تجربه آن در ایکس باکس قدیمی خود می‌نشینند. این بازی ترکیبی از چند مینی گیم با فضاها و سبک‌های مختلف بوده که اوقات سرگرم کننده‌ای را برای شما فراهم می‌کند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که همراه با دوستان خود حداقل برای یک مرتبه به تجربه این بازی بنشینید.

Kung Fu Chaos

بازی‌های مبارزاتی سه بعدی در نسل ششم بسیار پر طرفدار بودند و شاید بتوان آن نسل را بهترین و پر تنش‌ترین نسل بازی‌های سبک مبارزانی دانست. در همین دوران بود که بازی Kung Fu Chaos بسیاری را با حالت کو آپ چهار نفره شیفته خود کرد. این بازی به شما اجازه داده در مراحل مختلف، به همراه دوستان خود به جنگ دشمنان رفته و با استفاده از انبوهی حرکات بی نظیر و سرگرم کننده، آن‌ها را شکست دهید. این بازی هرج و مرجی بسیار شیرین را در برابر شما قرار داده و حالت آنلاین آن که متاسفانه در دسترس نیست، تجربه‌ای بی نظیر بود.

Karaoke Revolution Party

موسیقی خواندن در جمع دوستان و آشنایان یکی از سرگرمی‌های دیرینه بسیاری از ماست و آن زمان، ایکس باکس این موضوع را به بهترین شکل متوجه شد و در دسترس ما قرار داد. بازی Karaoke Revolution Party در آن زمان تمام نیاز شما برای موسیقی خواندن در جمع را برطرف می‌کرد و اوقات بی نظیری را فراهم می‌کرد. شاید خرید میکروفون مخصوص این بازی زجر آور بود، ولی تجربه درگیر کننده این بازی، خرید شما را به شدت با ارزش می‌کرد. متاسفانه نیاز به خرید میکروفون مخصوص، نتیجه در فراموشی این بازی داشت، با این حال حضور آن در لیست ما الزامی بود.

Def Jam: Fight for NY

در دوران انتشار بازی Def Jam: Fight for NY، تب رپ و هیپ هاپ به شدت داغ بود و توسعه دهندگان ایده‌ای ناب را به فاز طراحی و اجرا رساندند که موفقیت آن به نحوی تضمین شده بود. ایده رویارویی معروف‌ترین خوانندگان هیپ هاپ برای به دست آوردن لقب بهترین خواننده، شاید در ابتدا ایده‌ای مسخره، ولی در فاز اجرا ایده‌ای بی نظیر بود و توسعه دهندگان بازی Def Jam: Fight for NY این ایده را به بهترین شکل پرورش داده و عرضه کردند. به عقیده ما، این بازی بیش از هر بازی دیگری در این لیست فراموش شده که به هیچ عنوان حق آن نیست. میزان خشونت و درگیری دلچسب بازی Def Jam: Fight for NY می‌تواند آن را میان بهترین بازی‌های مبارزاتی جای دهد.

Red Dead Revolver

در پایان قصد داریم بازی را به یاد شما بیاوریم که کمتر از دیگر بازی‌های فهرست فراموش شده و در حقیقت سنگ بنای یکی از معروف‌ترین و پر طرفدارترین سری بازی‌های تاریخ محسوب می‌شود، با این حال بسیاری اولین نسخه سری بازی رد دد که با نام Red Dead Revolver عرضه شد را نه تنها تجربه نکرده، بلکه به طور کلی نمی‌شناسند و افرادی که به تجربه آن پرداخته‌اند، تقریبا آن را فراموش کرده‌اند. باید گفت فراموشی این بازی مایه تاسف بوده، چون این عنوان مانند هر دو نسخه بعدی خود داستان و گیم پلی بی نظیر و فوق العاده جذابی دارد. این بازی همراه با بخش چند نفره آفلاین عرضه و شما می‌توانستید در برابر دوست خود قرار گرفته یا به کمک یکدیگر برخی از مراحل بازی را پیش ببرید.

فهرستی که امروز در اختیار شما قرار دادیم، بدون شک خاطرات بسیاری را برایتان زنده کرد و در میان آن‌ها عناوینی وجود داشت که شاید بسیاری از شما تجربه نکرده باشید و برای یاد آوری دوران خوش کودکی به سمت آن‌ها رفته و همراه با دوستان خود به تجربه آن‌ها بپردازید. ما معتقدیم که بسیاری از بازی‌های این لیست نه تنها مستحق فراموش شدن نیستند، بلکه بسیاری از آن‌ها مستحق دریافت نسخه باز سازی شده یا حتی نسخه جدید هستند. نظر شما درباره بازی های کو آپ ایکس باکس که در این لیست معرفی شد چیست؟ شما با کدامیک خاطره دارید؟ منتظر نظرات و خاطرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا