#مهسا_امینی
بازی‌ های شبیه به Resident Evil

معرفی ۵ مورد از بازی‌ های شبیه به Resident Evil

توقفی در ایستگاه سوروایول هارر کلاسیک

ژانر Survival Horror تا حدود زیادی مدیون بازی Resident Evil است و من قصد دارم شما را در این مقاله با بازی‌ های شبیه به Resident Evil آشنا کنم.

بازی Resident Evil با این که قاعدتا اولین بازی ژانر وحشت تاریخ نیست، ولی قطعا در محبوبیت و همه‌گیری این ژانر در صنعت ویدئو گیم، نقشی انکارناپذیر داشت و ژانر Survival Horror را دوباره زنده کرد. سری Resident Evil هم در طول حیات خود و با عرضه‌ی نسخه‌های ضعیفی مثل Resident Evil 5 و Resident Evil 6 دچار افت شد ولی دوباره برگشت و نشان داد که دود از کنده بلند می‌شود!

در حالی که بسیاری‌ها منتظر نسخه‌ی بعدی این فرانچایز محبوب هستند، بازی‌هایی هم وجود دارند که از Resident Evil الگوبرداری کردند و تجربه‌ی آنان قطعا خالی از لطف نیست. لیست بازی‌ های شبیه به Resident Evil عبارتند از:

Heaven Dust

فریب طراحی بامزه و دوربین ایزومتریک این بازی را نخورید! این بازی به خوبی بلد است که شما را به دوران گذشته ببرد. بازی Heaven Dust به خوبی از Resident Evil الهام گرفته و با حل پازل، شلیک به زامبی‌ها و مدیریت Inventory شما را سرگرم می‌کند و از بازی‌ های شبیه به Resident Evil به شمار می‌آید.
تمام این بازی، حال و هوای گذشته و نسل‌های قبلی بازی‌های ویدئویی را دارد و در عین حال نیز دارای هویتی جداگانه است. برای این بازی سال ۲۰۲۰، اخیرا نیز یک دنباله عرضه شده و بهانه‌ی خوبیست که سراغ این بازی بروید.

Project Zomboid

بازی Project Zomboid در واقع یک بازی Early Access به شمار می‌آید، اما آیا این مسئله به این معناست که نباید در این لیست باشد؟ قطعا نه. با جود این که این بازی نزدیک به یک دهه در حالت Early Access قرار دارد، اما هنوز هم آپدیت‌هایی برای آن عرضه می‌شود و تجربه‌ی آن می‌تواند برای بسیاری‌ها جذاب باشد.
این بازی شامل دوربین ایزومتریک، زامبی‌ها و مکانیک‌های بقا است و یک سندباکس زامبی‌محور به شمار می‌رود. البته که شما اگر مایل باشید، می‌توانید این بازی را به صورت چند نفره با دوستان خود بازی کنید و از کشتن زامبی‌ها لذت ببرید.

The Evil Within

بحث، بحث بازی‌ های شبیه به Resident Evil است و اگر در مورد این بازی با کسی صحبت کنید، غیرممکن است که نامی از شینجی میکامی، پدر ژانر Survival Horror نبرید! با وجود این که او سال‌هاست روی سری رزیدنت اویل کار نمی‌کند، اما تاثیر او روی تمامی نسخه‌های موفق این سری به خوبی حس می‌شود. همین بازی یعنی The Evil Within هم توسط شینجی میکامی افسانه‌ای ساخته شده است و شخصا فکر می‌کنم همین موضوع به تنهایی بهترین بهانه برای تجربه‌ی این بازی به شمار می‌رود.

بازی The Evil Within به مثال یک تجربه‌‌ای مریض در دنیایی دیوانه‌وار به همراه چاشنی خشونت و خون است و دنباله‌ی آن نیز نمادگرایی و آشفتگی را به حد اعلای خود رساند! با وجود این‌که The Evil Within به نحوی DNA مشابهی با Resident Evil دارد، ولی به هیچ وجه خالی از ایده‌های نو و متفاوت نیست.

Tormented Souls

این بازی شاید یکی از نزدیک‌ترین بازی‌ها به یک Survival Horror کلاسیک به شمار آید. بازی Tormented Souls تمرکز بسیاری روی گشت و گذار و حل پازل دارد. همچنین این بازی باری دیگر کنترل‌های کلاسیک تانکی را بازگرداند.
این بازی به خوبی حس نوستالژیک را در بازیکنان زنده می‌کند و در کنار آن نیز اصلا از ترساندن بازیکنان هیچ ابایی ندارد و گاهی اوقات نیز شبیه به Silent Hill نیز می‌شود و Body Horror را هم به تجربه‌ی بازیکنان تزریق می‌کند.

Nightmare Of Decay

بازی Nightmare Of Decay شبیه یک نامه عاشقانه به تمام بازی‌های ترسناک محبوب بین طرفداران ژانر وحشت است. این بازی نه تنها از بازی‌ های شبیه به Resident Evil است، بلکه همچنین عصاره‌هایی از سایلنت هیل و امنژیا به این بازی تزریق شده‌اند و نکته‌ی خوب دیگر هم این است که این بازی صرفا فقط به نوستالژی محدود نمی‌شود.
بازی Nightmare Of Decay هویت منحصر به فرد خودش را دارد و از دوربین اول شخص در یک ستینگ Survival Horror بهره می‌برد.
تنها نکته‌ای که ممکن است موقع تجربه‌ی این بازی شما را اذیت کند، این موضوع است که به نظر می‌رسد سازندگان آن Asset های از پیش‌ طراحی‌‌شده را خریدند و با آنان بازی ساخته‌اند و ممکن است فکر کنید این بازی به صورت کاملا آماتور‌گونه‌ای ساخته شده است. اگر این مسئله برای شما مهم نباشد، احتمالا از بازی خوشتان خواهد آمد و آن را دوست خواهید داشت.

نظر شما در مورد لیست بازی‌ های شبیه به Resident Evil چیست؟ کدام بازی‌های این لیست را تجربه کردید و از آن لذت بردید؟ شما کدام بازی را که در مقاله وجود ندارد را به این لیست اضافه می‌کنید؟ خوشحال می‌شویم که نظر خودتان را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا