1%
  • 0/10

درآمد صنعت گیم از مجموع صنعت سینما و ورزش پیشی گرفت

فروش ۱۸۰ میلیارد دلاری بازی‌ها در سال

درآمد صنعت گیم از مجموع صنعت سینما و ورزش پیشی گرفت ۰ ۰۶ دی ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
درآمد صنعت گیم

درحالی‌که همه‌گیری بیماری کرونا باعث شده تا چالش‌های زیادی در صنعت ساخت بازی‌های رایانه‌ای به وجود بیاید اما تاکنون باعث نشده که این درآمد صنعت گیم کاهش یابد. با توجه به وجود محدودیت‌های تردد و قرنطینه و این‌که بسیاری افراد در زمان زیادی را به‌اجبار در خانه سپری می‌کنند، صنعت گیم در سال ۲۰۲۰ درآمد بیشتری نسبت به صنعت ساخت فیلم و ورزش داشته است.

طبق اطلاعات شرکت بین‌المللی International Data Corporation انتظار می‌رود که درآمد صنعت گیم تا انتهای سال ۲۰۲۰ به عدد ۱۹۷٫۷ میلیارد دلار برسد. این عدد در حدود ۲۰ درصد بیشتر از درآمد سال گذشته این صنعت است. این افزایش چشم‌گیر را می‌توان به دلایل متفاوتی نسبت داد. همه‌گیری ویروس کرونا و در خانه ماندن مردم، موفقیت نینتندو سوییچ و عرضه کنسول‌های نسل نهمی PS5، Xbox Series S و Xbox Series X را می‌توان از مهم‌ترین دلایل این رشد چشم‌گیر دانست. در سال ۲۰۱۹ صنعت فیلم و ورزش مجموعاً ۱۷۵ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند که این عدد در سال ۲۰۲۰ به میزان قابل‌توجهی کاهش‌یافته است درحالی‌که درآمد صنعت بازی افزایش داشته است.

درست است که فروش کنسول‌های بازی در حال افزایش است اما بیشترین افزایش درآمد صنعت گیم به بازی‌های موبایلی اختصاص داشته است. درآمد کسب شده از عناوین مختلف بازی‌های گوشی‌های هوشمند در سال جاری میلادی، افزایشی در حدود ۲۵ درصد را تجربه کرده‌ است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به حدود ۸۷ میلیارد دلار برسد. در حدود ۵۶ میلیارد دلار این عدد از طریق آسیا و منطقه اقیانوس آرام به‌دست‌آمده است. درآمد صنعت گیم از ایالات‌متحده آمریکا در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۲۰ افزایشی ۲۲ درصدی را تجربه کرده است و به عدد قابل‌توجه ۴۴٫۵ میلیارد دلار رسیده است. چیزی در حدود ۴ میلیارد دلار از این مبلغ به فروش سخت‌افزار اختصاص داشته و مابقی آن از طریق فروش نرم‌افزار حاصل‌شده است.

به نظر می‌رسد که ماه دسامبر ماه قدرتمند دیگری برای صنعت بازی باشد زیرا فروش کنسول‌های نسل نهمی PS5، Xbox Serries X و Xbox Series S همچنان از رونق بسیاری برخوردار است و عناوین جدید بازی‌هایی که در این ماه به بازار آمده است موردتوجه مخاطبان قرارگرفته است. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنا شدن با بهترین بازی‌هایی که در سال ۲۰۲۰ منتشرشده مطلب بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ میلادی از دیدگاه سرگرمی مطالعه کنید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments