برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

شورانرهای Game of Thrones به بازخوردهای فصل آخر سریال واکنش نشان دادند

"انتظار بخشی از آن را داشتیم!"

شورانرهای Game of Thrones به بازخوردهای فصل آخر سریال واکنش نشان دادند ۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
شورانرهای Game of Thrones

شورانرهای Game of Thrones به بازخوردهای متفاوت صورت گرفته از سوی طرفداران به فصل آخر سریال واکنش نشان داده و انتظار برخی جنجال صورت گرفته را داشتند.

فصل هشتم و نهایی سریال بازی تاج و تخت یا Game of Thrones یکی از مورد انتظارترین رویدادهای تاریخ تلویزیون به شمار می‌رفت. پس از سال‌ها داستان‌سرایی پیچیده و پرداخت شخصیت‌های مختلف، طرفداران انتظار بسیاری در خصوص چگونگی به سرانجام رسیدن این مجموعه بزرگ حماسی داشتند. با این حال هنگامی که فصل پایانی این سریال در سال 2019 منتشر شد، با بازخوردهای متفاوتی مواجه شد و بسیاری از طرفداران و مخاطبین انتقادات و نارضایتی‌های قابل ملاحظه‌ای را در خصوص به پایان رسیدن خط داستانی‌های متنوع سریال ابراز داشتند.

در مکالمه جدیدی که شورانرهای Game of Thrones یعنی دیوید بنیوف (David Benioff) و دی بی وایز (D. B. Weiss) با پادکست جاش هوروویتز (Josh Horowitz) داشتند، به واکنش‌های منفی صورت گرفته از فصل پایانی اشاره داشته و اعتراف کردند که این موضوع باعث غافل‌گیر شدن آن‌ها شده است. اگرچه آن‌ها انتظار داشتند بازخوردهای صورت گرفته به فصل نهایی سریال، متفاوت باشد، آن‌ها انتظار این میزان از بازخورد منفی صورت گرفته را نداشتند.

بنیوف در این باره اظهار داشت “من فکر می‌کنم که ما می‌دانستیم فصل پایانی جنجالی خواهد شد. به نظر من، ما امیدوار بودیم که بازخورها چیزی به صورت 50 50 باشد. شما امیدوار هستید که نسبت مناسب‌تری را دریافت کنید. یقینا ما نمی‌خواستیم که چنین میزان از نفرتی را دریافت کنیم. ما برای میزانی از آن آماده شده بودیم.” دی بی وایس در ادامه به این موضوع اشاره داشت که آن‌ها تاثیرات شبکه‌ای را محاسبه نکرده بودند که چگونه شبکه‌های اجتماعی بازخوردهای منفی را چندبرابر کرده، و به سرعت زنجیره‌ای از انتقادات را ایجاد کردند که از کنترل خارج می‌شود.

اجرای کلی فصل نهایی و بسیاری از خط‌های داستانی‌ آن با عجله و به دور از پرداخت صحیحی که در فصل‌های پیشین شاهد آن بودیم صورت گرفتند و همین موضوع سبب شد کیفیت فصل پایانی رضایت‌بخش نباشد. برای مثال مرگ دنریس تارگریان به دستان جان اسنو، اگرچه برای بسیاری قابل پیش‌بینی بود اما پس از آرک داستانی پیچیده شخصیت دنریس و عدم ایجاد زمینه‌چینی داستانی مناسب برای وقوع این اتفاق، صحنه مورد بحث فاقد بار احساسی که از آن انتظار می‌رفت، بود. این یکی از چندین و چند اتفاق در فصل هشتم بود که نتوانست به شکل تاثیرگذاری اجرا شود تا حس ناامیدی و عدم رضایت به اصلی‌ترین واکنش طرفداران تبدیل شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments