برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

جزئیات پیش‌درآمد کنسل شده گیم آو ترونز منتشر شد

ده هزار کشتی

جزئیات پیش‌درآمد کنسل شده گیم آو ترونز منتشر شد ۱ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
پیش‌درآمد کنسل شده گیم آو ترونز

به تازگی نویسنده و سازنده سریال پیش‌درآمد کنسل شده گیم آو ترونز تحت عنوان ده هزار کشتی، جزئیاتی از آن به اشتراک گذاشته است.

فرنچایز گیم‌ آو ترونز (Game of Thrones) یا بازی تاج و تخت در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین آثار در فرهنگ عامه محسوب می‌شود. همین موضوع سبب شد تا شبکه HBO پس از پایان سریال اصلی، تصمیم به ساخت نسخه‌های فرعی متفاوتی از آن بگیرد. یکی از آن‌ها به سریال ده هزار کشتی که پیش‌درآمدی برای سریال اصلی محسوب می‌شود اختصاص دارد. برایان هلگلند (Brian Helgeland) که سابقه نگارش فیلم Robin Hood با بازی راسل کرو محصول سال 2010 و هم‌چنین نگارش و کارگردانی فیلم Legend با بازی تام هاردی محصول سال 2015 را در کارنامه دارد، به عنوان نویسنده و سازنده به این پروژه ملحق شده بود.

این فیلمساز به تازگی جزئیات پیش‌درآمد کنسل شده گیم آو ترونز را به اشتراک گذاشته و توضیحاتی در خصوص لحن کلی داستان و چگونگی ارتباط آن با سریال اصلی، با توجه به اینکه حوادث آن هزار سال پیش از حوادث بازی تاج و تخت به وقوع می‌پیوندد ارائه کرده است. ایشان این سریال را به جای پیشبرد داستان این مجموعه، آن را نوعی جدایی از ستون‌های سریال اصلی توصیف کرده است. با این حال هلگلند به این موضوع اشاره داشته که این پروژه هنوز به صورت کامل نمرده است.

هلگلند در گفتگو با نشریه Inverse اینگونه توضیح داد که “این سریال بسیار عالی پیش می‌رفت، با این حال من فکر می‌کنم این احساس وجود داشت که بازه زمانی آن نوعی انفصال از حوادث داستان اصلی را ایجاد می‌کرد. به همین دلیل این سریال هم‌چنان چراغ سبز تولید را دریافت نکرده است اما هنوز این پروژه مرده به شمار نمی‌رود. فیلمنامه من براساس شخصیت ملکه نایمریا (Nymeria) و توضیحات اندکی که از او در دانشنامه بازی تاج و تخت وجود دارد شکل گرفته بود.”

این سریال پیش از این به عنوان سفر شاهزاده نایمریا از اسوس (که در شرق دنیای وستروس قرار دارد) به سمت دورن (شبهه جزیزه بزرگی که در جنوبی‌ترین بخش وستروس قرار دارد) توصیف شده بود که حوادثش پس از شکست آن‌ها توسط منطقه Valyrian Freehold در جنگ دوم Spice War به وقوع می‌پیوندد. در سال 2021 آماندا سیگل (Amanda Segel) که سابقه کار به عنوان یکی از نویسندگان مجموعه Nikita و مجموعه Prison of Interest را در کارنامه دارد به عنوان یکی از نویسندگان این سریال برگزیده شده بود.

هلگلند در ادامه توضیحات خود اینگونه می‌گوید که “داستان این سریال در واقع همان داستان حضرت موسی بوده با این تفاوت که شخصیت نایمریا جایگزین موسی شده است. کشور نایمریا نابود شده و مردمش مجبور می‌شوند روی آب زندگی کنند به همین دلیل این سریال، ده هزار کشتی نامیده می‌شود. آن‌ها در نهایت محبور می‌شدند سرزمین خود را ترک کرده و خانه جدیدی برای خود پیدا نمایند. درست به مانند قوم بنی اسرائیل که مصر را ترک کردند. نایمریا تمامی این مردم را رهبری کرده و آن‌ها را کنار یکدیگر نگه دارد اما اوضاع همواره در خطر بوده و ممکن است اتحاد آن‌ها در جریان سفرشان در نسخه داستانی شده دریای مدیترانه و یافتن یک خانه جدید برای سکونت، از هم فرو بپاشد.”

سریال ده هزار کشتی، تنها نسخه فرعی از جهان بازی تاج و تخت نبوده که ساخت آن به تعویق می‌افتد. چرا که یکی دیگر از سریال‌های فرعی این مجموعه که قسمت آزمایشی یا پایلوت آن نیز فیلمبرداری شده بود در نهایت چراغ سبز نهایی را از مسئولان شبکه HBO دریافت نکرد. با این حال موفقیت سریال خاندان اژدها (House of the Dragon) سبب می‌شود HBO هم‌چنان به گسترش این مجموعه در آینده علاقه‌مند باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments