1%
  • 0/10

قدرت عجیب دوربین گلکسی اس ۲۴؛ امکان نمایش جزئیات نامرئی!

قدرت عجیب دوربین گلکسی اس ۲۴؛ امکان نمایش جزئیات نامرئی! ۰ ۰۸ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
گلکسی اس ۲۴ نامرئی

اینطور که از گزارشات پیداست، ظاهرا سری گلکسی اس ۲۴ یا گوشی‌های آینده‌ی سامسونگ قادر خواهند بود از جزئیات نامرئی هم عکاسی کرده و آن‌ها را به کاربران نشان دهند.

سامسونگ قصد دارد به لطف هوش مصنوعی، قابلیت‌های عجیب و باورنکردنی‌ای را به سری گلکسی اس ۲۴ یا نسل‌های بعدی از پرچم‌دارانش اضافه کند که یکی از این‌ها امکان عکاسی از جزئیات نامرئی است. اما این قابلیت به چه معناست و ما قرار است با دوربین این گوشی‌ها دقیقا چه چیزی را ببینیم؟

اینطور که پیداست، ظاهرا سامسونگ می‌خواهد دوربین‌های سری گلکسی اس ۲۴ به بعد را کاملا بر پایه‌ی هوش مصنوعی تنظیم کند و در نتیجه‌ی این کار هم ما احتمالا شاهد نتایج خارق‌العاده‌ای خواهیم بود. ظاهرا یکی از دستاوردهای این ادغام‌سازی با هوش مصنوعی، سنسورهایی است که قادر به عکاسی از چیزهای نامرئی هستند.

گفته می‌شود این قابلیت تا سال ۲۰۲۷ به گوشی‌های سامسونگ اضافه می‌شود اما شاید نمونه‌ای از آن را در سری گلکسی اس ۲۴ هم شاهد باشیم. البته متأسفانه ما نمی‌دانیم منظور از جزئیات نامرئی دقیقا چه چیزی هستند اما بر اساس اطلاعاتی که از گوشی‌های قبلی مجهز به این قابلیت یا قابلیت مشابه داریم می‌توانیم یک سری حدس و گمان‌هایی داشته باشیم.

دوربین‌هایی با امکان عکاسی از جزئیات نامرئی

پیش از این گوشی‌های مختلفی با دوربین‌های حرارتی FLIR راهی بازار شده بودند که از امکان دریافت انرژی گرمایی بهره می‌بردند. هواوی مثلا یک حسگر اختصاصی طراحی کرد که در کنار یک دوربین معمولی قادر به ثبت تصاویر فلورسنت بود.

اما آنچه که سامسونگ در پی آن است این است که بتواند به لطف هوش مصنوعی، دوربین معمولی گوشی‌هایش را قادر به عکاسی از جزئیات نامرئی کند و این یک پیشرفت انقلابی در صنعت گوشی هوشمند خواهد بود. از جمله گوشی‌هایی که پیش از این از قابلیت مشابه بهره می‌بردند می‌توان به وان‌پلاس ۸ پرو اشاره کرد که به لطف سنسور فیلتر رنگی، به شکل محدودی قادر به ارائه‌ی تصاویر با اشعه‌ی X بود.

اینکه این فناوری جذاب در ابتدا در گوشی‌های هوشمند دیده خواهد شد یا در خودروها، هدست‌ها و… به کار گرفته می‌شود هنوز مشخص نشده و اطلاعات زیادی هم از آن در اختیار نداریم. اما به نظر می‌رسد تجهیز گلکسی اس ۲۴ یا گوشی‌های آینده به سنسوری با امکان ثبت جزئیات نامرئی بخشی از پروژه‌ی جاه‌طلبانه‌ی سامسونگ در راستای ساخت سنسورهای انسان‌نما باشد. این سنسورها در واقع حواس انسان را تکرار می‌کنند که مشخص هم نیست مفهوم آن دقیقا چیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments