#مهسا_امینی

بازی Forza Motorsport 8 چه زمانی منتشر می‌شود؟

حضور بازی در مراسم پیش‌رو ایکس‌باکس و بتزدا

تاریخ انتشار بازی Forza Motorsport 8

شواهد امر گویای این موضوع است که بازی مورد انتظار Forza Motorsport 8 در بهار سال ۲۰۲۳ میلادی برای پلتفرم ایکس‌باکس و پی‌سی منتشر خواهد شد.

در حالی که تا چند سال پیش سری نید فور اسپید به عنوان بهترین و پرطرفدارترین آثار ریسینگ و ماشین‌رانی به شمار می‌رفت، اما با خلق سری فورتزا توسط مایکروسافت، شرایط به کلی تغییر کرده و در حال حاضر محبوبیت این فرنچایز برهیچکس پوشیده و پنهان نیست. این مجموعه شامل دو سری هورایزن و موتور اسپورت می‌شود که به ترتیب روی ارائه‌ی تجربه‌ی لذت‌بخش از رقابت‌های ریسینگ و شبیه‌سازی دقیق مسابقه‌های ماشین‌رانی در پیست‌ها تمرکز دارند.

بازی Forza Motorsport 7 در واقع جدیدترین اثر سری مزبور محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۷ میلادی روانه بازار شد. با گذشت چیزی در حدود سه سال از عرضه‌ی آن، استودیوی ترن ۱۰ با همکاری ردموندی‌ها از دنباله‌ی این مجموعه تحت عنوان ریبوت فورتزا موتور اسپورت پرده برداشت که البته علی‌رغم این رونمایی مختصر، هنوز اطلاعات چندان زیادی از بازی در دسترس نیست و چه بسا تاریخ انتشار آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در همین راستا، ساعاتی قبل آقای تام هندرسون، یکی از اینسایدرهای شناخته‌شده‌ی صنعت بازی‌های ویدیویی، در شبکه‌ی اجتماعی توییتر اعلام کرد که شرکت مایکروسافت در جریان رویداد پیش‌رو ایکس‌باکس و بتزدا در کنار نمایش گیم‌پلی بازی مورد انتظار استارفیلد، با انتشار ویدیویی به معرفی بسته‌ی الحاقی Hot Wheels بازی فورتزا هورایزن ۵ می‌پردازد.

با این حال، ماجرا تنها به این موارد خلاصه نشده و در ادامه نوبت به نمایش نخستین تریلر گیم‌پلی بازی Forza Motorsport 8 می‌رسد. بر اساس اظهارات تام هندرسون، در حالی که در این مراسم جزئیات زیادی در رابطه با مکانیزم‌های گیم‌پلی بازی ارائه خواهد شد، اما هواداران نباید به این زودی‌ها منتظر انتشار آن باشند؛ چرا که این عنوان احتمالا برای عرضه در فصل بهار سال ۲۰۲۳ میلادی برنامه‌ریزی شده است.

تام هندرسون در این زمینه می‌‎گوید:

من تقریبا مطمئن هستم که بسته‌ی الحاقی Hot Wheels برای بازی فورتزا هورایزن ۵ در رویداد ایکس‌باکس و بتزدا معرفی می‌شود. از طرفی، مایکروسافت در نظر دارد که در طول این مراسم نخستین تریلر گیم‌پلی بازی Forza Motorsport 8 را به اشتراک بگذارد. طبق آنچه که من شنیده‌ام، این عنوان در بهار سال آینده میلادی منتشر خواهد شد.

لازم به ذکر است که مراسم ایکس‌باکس و بتزدا راس ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه روز یک‌شنبه، ۲۲ خرداد امسال به وقت ایران‌ (برابر با ساعت ۱۰ صبح روز ۱۲ ژوئن به وقت آمریکا) برگزار خواهد شد. آرون گرینبرگ، مدیر ارشد بخش بازاریابی ایکس‌باکس، در پیامی اعلام کرد که این رویداد چیزی در حدود ۹۵ دقیقه به طول می‌انجامد و در جریان از جدیدترین دستاوردها و بازی‌های مایکروسافت و شرکت بتزدا رونمایی خواهد شد. بدین ترتیب، انتظار می‌رود که با انتشار نخستین تریلر گیم‌پلی فورتزا موتور اسپورت ۸، بازه زمانی و یا تاریخ دقیق انتشار آن نیز مشخص شود.

گفتنی است که در زمان رونمایی از ریبوت فورتزا موتور اسپورت، استودیوی ترن ۱۰ رسما اعلام کرد که این عنوان به طور انحصاری برای کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی منتشر می‌شود. اگر خاطرتان باشد، کریس ایساکی، مدیر خلاق استودیو ترن ۱۰، پیش‌تر به ارتقای چشمگیر فیزیک و مکانیزم‌های گیم‌پلی بازی اشاره کرده بود و از بازی به عنوان یک جهش نسلی بزرگ یاد می‌کند. با این حال، مدتی قبل یکی از کاربران انجمن معروف ردیت ادعا کرد که این عنوان به دست دارندگان کنسول ایکس‌باکس وان نیز خواهد رسید.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با افشای تاریخ انتشار بازی Forza Motorsport 8 توسط تام هندرسون چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان به معنای واقعی کلمه جهش بزرگی را در مجموعه رقم خواهد زد؟ شما چه انتظارهایی از این عنوان ریسینگ دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا