#مهسا_امینی

اطلاعات تازه‌ای از نقشه Forza Horizon 5 منتشر شد

سیستم آب و هوای پویا بازگشته است

نقشه Forza Horizon 5

استودیو پلی گراند گیمز با انتشار یک پست در وب سایت رسمی فورتزا به برخی سوالات پیرامون نقشه Forza Horizon 5 پاسخ داده است.

در حالی که مدت زیادی از آغاز سال جدید میلادی نمی‌گذشت، شایعه‌‌ای در فضای مجازی پخش شد مبنی بر اینکه نسخه جدید فورتزا هورایزن در دست ساخت بوده و در ماه‌های آتی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. با گذشت مدتی از این اتفاق، جز کوردن (Jez Corden) نویسنده سایت Windows Central بخشی از شایعه‌های قدیمی را تایید کرد. او گفت بازی مزبور مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد اما برخلاف آنچه گفته شده، اتفاقات بازی در ژاپن رخ نمی‌دهد. کوردن تاکید داشت سازندگان برای نسخه جدید به سراغ مکزیک رفته‌اند.

شایعه‌ها در جریان E3 2021 به حقیقت تبدیل شدند. تیم ایکس‌باکس و پلی گراند گیمز Forza Horizon 5 را در جریان رویداد به نمایش گذاشته و از آن رونمایی کردند. نمایش بازی به قدری جذاب و خیره‌کننده بود که رقبای بزرگی همچون The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 ،Halo Infinite و Elden Ring را کنار زد و لقب مورد انتظارترین بازی کنفرانس را بدست آورد. در ضمن، همان‌طور که جیمز کوردن مدعی شده بود، اتفاقات در کشور مکزیک رخ می‌دهند.

پلی گراند گیمز اخیرا یک پرسش و پاسخ در وب سایت رسمی فورتزا قرار داده و به واسطه آن، به سوالاتی پیرامون نقشه Forza Horizon 5 پاسخ داده است. سازندگان در یکی از پرسش‌های ابتدایی بار دیگر تاکید کردند گوآناخوآتو در نقشه وجود دارد. گوآناخوآتو شهر بسیار بزرگی به شمار می‌رود اما در یک دره ساخته شده است. از همین رو، خیابان‌های تنگی دارد؛ ویژگی‌ای که به بازی انتقال داده شده است. به این مورد باید مسیرهای زیرزمینی را افزود که تمام شهر را پوشش می‌دهد.

تیم توسعه در پاسخ یک سوال فاش کرد سیستم آب و هوای پویا بازگشته اما یک تغییر کوچک و البته مهم در آن به وجود آمده است. هر منطقه از نقشه Forza Horizon 5 یک آب و هوای مخصوص به خود را دارد؛ برای مثال، در حالی که یک بخش از نقشه درگیر طوفان‌های گرمسیری است، بخش دیگر احتمالا با طوفان شن دست و پنجه نرم می‌کند. پلی گراند گیمز همچنین تاکید کرد کاربران حین گشت و گذار در محیط با حیوانات مختلف مانند سگ، میمون، بز و فلامینگو مواجه می‌شوند.

سوالاتی که در پست اخیر پاسخ داده شد، به همین موارد خلاصه نمی‌شود. سازنده فورتزا هورایزن 5 تایید کرده آزادراه‌های طولانی‌ای در اقصی نقاط نقشه قرار دارد تا کاربر بتواند با بالاترین سرعت ممکن در آن‌ها حرکت کند. پلی گراند گیمز همچنین گفت سیستم شخصی‌سازی‌ای که برای بازی تدارک دیده شده شامل انواع آپگرید برای ظاهر و قطعات خودرو می‌شود. در ضمن، المان‌های مرتبط با فرهنگ خودرویی مکزیک در بازی وجود خواهند داشت. سازندگان فعلا وارد جزئیات نشده و نمی‌دانیم منظور سازندگان چه مواردی است.

در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین نسخه فورتزا هورایزن در تاریخ ۱۸ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۹ نوامبر) برای ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس، ایکس‌باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا