شهر افسانه‌ای آتلانتیس به نقشه‌ی Fortnite اضافه شد

کراس‌اور فورتنایت با آکوامن تکمیل شد

شهر افسانه‌ای آتلانتیس به نقشه‌ی Fortnite اضافه شد سورنا رضایی ۰ ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
شهر گمشده‌ی آتلانتیس

با پایین رفتن سطح سیلی که چندی پیش در نقشه‌ی Fortnite به راه افتاده بود، بخش جدیدی سر از آب بیرون آورده است. این بخش شباهت بسیاری به شهر افسانه‌ای آتلانتیس دارد.

در جریان The Event سیلی عظیم به راه افتاد و بخش‌های زیادی از نقشه‌ی Fortnite را زیر آب برد. در پی این اتفاق، مکانیک شنا کردن و همچنین المان کوسه به بازی اضافه شد تا بدین ترتیب حس تازگی موجود در تجربه‌ی بازی حفظ شود. کوسه‌ها نه تنها برای جابجایی در آب استفاده می‌شوند، بلکه منابع بسیار خوبی برای لوت به شمار می‌روند. در عین حال، تهدیدهایی هستند که نباید آن‌ها را دست کم گرفت. شرایط نقشه به همین منوال ماند تا اینکه اول ماه جولای به‌روزرسانی جدید منتشر شد. تعدادی از کاربران با بررسی فایل‌های به‌روزرسانی متوجه‌ وجود یک لوکیشن جدید در زیر آب تحت عنوان The Ruins شدند.

کاربران با بررسی شواهدی که در اختیار داشتند، به این نتیجه رسیدند که لوکیشن جدید نقشه‌ی Fortnite براساس شهر افسانه‌ای آتلانتیس طراحی شده است؛ گمانه‌زنی که صحیح بود. با انتشار به‌روزرسانی در تاریخ یک جولای، سطح آب به تدریج پایین رفت. با ادامه یافتن این روند طی هفته‌های گذشته، سرانجام لوکیشن جدیدی سر از آب بیرون آورد که با نام Coral Castle شناخته می‌شود. شرکت اپیک گیمز هنوز به صورت رسمی از لوکیشن تازه رونمایی نکرده اما کاربران پس از شروع رقابت می‌توانند به شمال Sweaty Sands رفته و با آن آشنا شوند. البته انتظار بازسازی کامل شهر آتلانتیس را نداشته باشید. این لوکیشن تنها یک قلعه را در خود جای داده که از لحاظ معماری به شهر افسانه‌ای شباهت دارد.

در جریان فصل دوم Fortnite شاهد اضافه شدن پوسته‌ی ددپول بودیم. در پی این اتفاق، The Yacht به لوکیشنی مخصوص این ابرقهرمان تبدیل شد. با در نظر گرفتن این موضوع، پیش‌بینی می‌شد اپیک گیمز پس از اضافه کردن پوسته‌ی آکوامن لوکیشنی را با الهام از این شخصیت ساخته و به نقشه‌ی بازی اضافه کند. از همین رو، اضافه شدن Coral Castle اتفاق چندان غیرمنتظره‌ای نبوده است. اختصاص دادن یک لوکیشن از نقشه به پوسته‌ای خاص تنها در فورتنایت اتفاق نمی‌افتد. استودیو ریسپاون اینترتینمنت هم گهگاهی یک رویداد با محوریت یکی از شخصیت‌های Apex Legends برگزار کرده و همزمان، یکی از لوکیشن‌ها را به او اختصاص می‌دهد. برای مثال، می‌توان به میراژ اشاره کرد که کشتی هوایی‌اش در بخشی از نقشه شناور شده است.

بازی Fortnite هم اکنون برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ، رایانه‌های شخصی و سیستم عامل‌های تلفن همراه اندروید و iOS در دسترس قرار دارد. نسخه‌های نسل نهمی این بازی هم برای دو کنسول پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس در دست توسعه قرار دارد اما اینکه چه زمان منتشر می‌شوند در حال حاضر مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا