#مهسا_امینی

تماشا کنید: نخستین ویدیو از سلاح TinStack در Fortnite لو رفت

ویدیو تنها ۱۰ ثانیه زمان دارد

یکی از کاربران فروم ردیت نخستین ویدیو را از سلاح TinStack در Fortnite به اشتراک گذاشت. ویدیوی مزبور تنها ۱۰ ثانیه زمان دارد.

Fortnite، یک بازی رایگان و بتل رویال است که نخستین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی برای کنسول‌های نسل هشت و رایانه‌های شخصی عرضه شد و به مرور زمان برای دارندگان دیگر پلتفرم‌ها، یعنی نینتندو سوییچ و سیستم‌های عامل تلفن همراه هم در دسترس قرار گرفت. محصول اپیک گیمز به واسطه‌ی سیستم پیشرفت، طراحی هنری و گیم‌پلی خود تحسین منتقدان را برانگیخت و طی مدت زمان کوتاهی رقیب اصلی خود، یعنی PlayerUnknown’s Battlegrounds را از حیث تعداد کاربران کنار زد. فورتنایت در ادامه نه تنها درآمدهای هنگفتی را برای سازندگان خود به همراه داشت، بلکه به یک پدیده‌ی جهانی تبدیل شد و فرهنگ عامه را تغییر داد.

یکی از کاربران فروم ردیت که با نام grievousboot688 فعالیت می‌کند، چندی پیش نخستین ویدیو را از سلاح TinStack در Fortnite به اشتراک گذاشت. با توجه به ویدیو، سلاح مزبور یک لانچر است که راکتش پس از شلیک به آسمان رفته، به چند موشک کوچکتر تبدیل شده و سپس بر دشمنان فرود می‌آید. به‌طور کلی، می‌توان گفت تین‌استک ماهیتی شبیه به بمب‌های خوشه‌ای دارد. در ضمن، ویدیوی اصلی به کاربری به نام ximton تعلق دارد که احتمال می‌رود یکی از تسترهای اپیک گیمز باشد و ویدیویی که هم به بیرون درز پیدا کرده، ظاهرا در یکی از سرورهای خصوصی ضبط شده بود؛ سرورهایی که برای بررسی آیتم‌های در حال توسعه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به محض انتشار نخستین ویدیو از سلاح TinStack در Fortnite، نگرانی‌هایی در میان گروهی از کاربران فضای مجازی به وجود آمد. آن‌ها گمان می‌کنند تین‌استک از قدرت زیادی برخوردار بوده و می‌تواند در یک چشم بهم زدن ورق را برگردانده و جریان نبرد را به صورت کامل تغییر دهد. در اینجا باید دو نکته‌ی مهم را در نظر گرفت: نکته‌ی اول اینکه وجود داشتن سلاح و اضافه شدن آن به سرورهای عمومی دو مقوله‌های کاملا متفاوت هستند زیرا تعدادی قابل‌توجهی از آیتم‌ها با وجود پشت سر گذاشتن مراحل توسعه هرگز به نسخه‌ی اصلی راه پیدا نمی‌کنند؛ نکته‌ی دوم و پایانی هم اینکه اگر اپیک گیمز بخواهد تین‌استک را اضافه کند، بدون شک تغییرات لازم را در مشخصات سلاح به وجود می‌آورد تا تعادل موجود در گیم‌پلی از بین نرود.

فورتنایت اواسط فصل پنجم چپتر دوم قرار دارد. مامور جونز طی اتفاقاتی به آتنا آمده و وظیفه دارد جلوی خروج افراد از جزیره را بگیرد. در همین راستا، او به سراغ بهترین جایزه‌بگیران جهان رفت و آن‌ها را استخدام کرد. تا به این لحظه شخصیت‌هایی محبوبی از جمله مندولورین، مستر چیف، کراتوس و تی-۸۰۰ به بازی آمده‌اند. با توجه به گمانه‌زنی‌ها، به نظر می‌رسد کراس‌اُور بعدی با فرنچایز ترون (Tron) رخ خواهد داد که به والت دیزنی تعلق دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا