#مهسا_امینی

یکی دیگر از شخصیت‌های نوستالژیک به فورتنایت آمد!

هیچ چیز جلودار اپیک گیمز نیست!

یکی دیگر از شخصیت‌های نوستالژیک به فورتنایت آمد! سورنا رضایی ۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ اخبار بازی
اسکین روبوکاپ در فورتنایت

با توجه به پستی که در وب سایت رسمی اپیک گیمز قرار گرفته، اسکین روبوکاپ در فورتنایت هم اکنون در دسترس قرار دارد.

اگرچه چندین سال از انتشار فورتنایت می‌گذرد، این بازی بتل رویال همچنان در صدر محبوب‌ترین‌ها بوده و به نظر نمی‌رسد در آینده نزدیک شاهد سقوطش باشیم. یکی از دلایل موفقیت، ارائه محتویات تازه در قالب‌های مختلف از جمله اسکین است. به بیان دیگر، فورتنایت طی سال‌های گذشته با بازی‌ها، فیلم‌ها و دیگر انواع رسانه کراس اُور داشته است.

با توجه به پستی که اخیرا در وب سایت رسمی اپیک گیمز قرار گرفته، اسکین روبوکاپ در فورتنایت هم اکنون در دسترس قرار دارد. علاقه‌مندان برای استفاده از این آیتم جدید باید به فروشگاه داخل بازی مراجعه کرده و آن را خریداری کنند. البته آیتم‌های جدید به یک اسکین خلاصه نمی‌شوند. شرکت آمریکایی همچنین یک تبر را به بازی افزوده که با الهام از ربات ED-209 طراحی شده است. در ضمن، یک رقص تازه هم در دسترس قرار دارد که در تناسب با فرنچایز روبوکاپ است.

RoboCop در سال ۱۹۸۷ میلادی اکران شد و به خاطر اکشن هوشمندانه و مفاهیم فلسفی بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد. هر چند، برخی از کارشناسان به خشونت بالای فیلم انتقاد کردند. این اثر نه تنها در مقابل بودجه ۱۳ میلیون دلاری خود، بیش از ۵۳ میلیون دلار فروخت، بلکه یکی از بهترین آثار علمی تخیلی دهه ۸۰ میلادی به شمار می‌رود. محصول اوریون پیکچرز همچنین در ایران با نام «مرد آهنی» شناخته شده و در میان جوانان آن زمان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و اثری نوستالژیک است.

داستان روبوکاپ در شهر دیترویت جریان داشته و حول محور یک افسر پلیس به نام الکس مورفی می‌چرخد. در جریان یک ماموریت توسط گروهی از تبهکاران کشته می‌شود اما شرکتی به نام Omni Consumer Products او را احیا کرده و به زندگی بازمی‌گرداند. الکس حالا یک نیمه انسان نیمه ربات (اصطلاحا سایبورگ) بوده، از گذشته خود آگاه نیست و تنها به دنبال حفاظت از بیگناهان و اجرای قانون است. پروتاگونیست که برای رسیدن به اهداف خود از هیچ گونه خشونتی اجتناب نمی‌کند، به شدت مورد توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد. شرایط به همین منوال ادامه دارد تا اینکه روبروکاپ به تدریج خاطرات گذشته را به یاد می‌آورد.

موفقیت‌های روبوکاپ به ساخت و انتشار چهار فیلم سینمایی، چهار سریال تلویزیونی، رمان و بازی‌ ویدیویی منجر شد. آخرین فیلم سینمایی فرنچایز در سال ۲۰۱۴ میلادی روی پرده نقره‌ای آمد و عملکردی نه چندان قابل دفاع را از خود برجای گذاشت. در نتیجه، قسمت جدید با نادیده گرفتن آن و همچنین دنباله‌های پیشین، ادامه فیلم اول را روایت می‌کند. در حال حاضر اطلاعات چندانی از این پروژه موجود نبوده و تنها می‌دانیم ایب فورسایت (Abe Forsythe) فیلمساز استرالیایی  روی صندلی کارگردانی نشسته است. در پرونده هنری او فیلم سینمایی Little Monsters محصول سال ۲۰۱۹ میلادی دیده می‌شود.

در انتها، بد نیست بدانید کراس اور فورتنایت و روبوکاپ در شرایطی رخ می‌دهد که این بازی بتل رویال چندی پیش یک کراس اور با جنگ ستارگان برگزار کرده بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا