#مهسا_امینی

فیلم جدید از فرنچایز G.I. Joe در دست ساخت قرار دارد

این اثر با محوریت جهان G.I. Joe خواهد بود

فیلم جدید از فرنچایز G.I. Joe در دست ساخت قرار دارد سورنا رضایی ۰ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
فیلم جدید از فرنچایز G.I. Joe

اگرچه هنوز چند ماهی به اکران Snake Eyes: G.I. Joe Origins باقی مانده اما پارامونت کار روی فیلم جدید از فرنچایز G.I. Joe را آغاز کرده است.

نخستین اقتباس سینمایی بر اساس فرنچایز G.I. Joe در سال ۲۰۰۹ میلادی تحت عنوان G.I. Joe: The Rise of Cobra راهی سینماها شد و چهار سال پس از آن هم G.I. Joe: Retaliation روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. اگرچه بازخوردهای منتقدان نسبت به هر دو فیلم منفی بود اما آن‌ها موفق شدند در باکس آفیس به موفقیت دست یافته و مجموعا ۶۷۵ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشند. ساخت قسمت سوم هم در دستور کار قرار گرفت اما بنا به دلایلی هرگز به سرانجام نرسید.

پس از این اتفاق، پارامونت پیکچرز و شرکت هازبرو تصمیم گرفتند سیاست تازه‌ای را در قبال این فرنچایز اتخاذ کنند. نتیجه، معرفی Snake Eyes: G.I. Joe Origins به عنوان یک بازسازی بود که در حال حاضر برای اکران در پاییز سال جاری میلادی برنامه‌ریزی شده است. داستان روی شخصیت اسنیک آیز با نقش‌آفرینی هنری گلدینگ (Henry Golding) تمرکز دارد؛ شخصیتی که نام واقعی و محل تولدش هرگز مشخص نشد. روند ضبط صحنه‌ها در فوریه‌ی سال جاری میلادی به پایان رسید و اگر بحران جهانی کرونا مشکل قابل‌توجهی در فرآیند پس‌‎تولید ایجاد نکند، این اثر علمی تخیلی احتمالا طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی راهی سینماها خواهد شد. البته اگر سالن‌ها تا آن زمان باز شوند.

در شرایطی که پنج ماه با آمدن Snake Eyes: G.I. Joe Origins به سینماها فاصله داریم، پارامونت و هازبرو روی فیلم جدید از فرنچایز G.I. Joe کار می‌کنند. با توجه به گزارشی که وب سایت The Hollywood Reporter منتشر کرده، این دو شرکت در حال مذاکره با جو شرپنل (Joe Shrapnel) و آنا واترهاوس (Anna Waterhouse) هستند تا روی فیلم بدون نام G.I. Joe کار کنند. اینطور که به نظر می‌رسد، این اثر دنباله‌ی Snake Eyes نیست؛ زیرا در گزارش از آن به عنوان فیلمی یاد شده که مخاطبان را به شکل عمیق‌تری با دنیای G.I. Joe آشنا می‌کند. احتمالا در این اثر شاهد معرفی شخصیت‌های جدید خواهیم بود تا شرایط برای کراس‌اُور مهیا شود. در ضمن، در بخش دیگر گزارش گفته شد شرپنل و واترهاوس در جریان ساخت Snake Eyes حضور داشته‌اند اما نامشان در دست‌اندرکاران ذکر نشده است.

اوایل آگوست سال گذشته گزارشی در فضای مجازی منتشر شده بود که از ساخت یک فیلم از فرنچایز G.I. Joe با محوریت شخصیتی به نام چاکلز خبر می‌داد. اگر چه نمی‌توان با اطمینان گفت اما سرنوشت فیلمی که به تازگی ساختش تایید شده و فیلمی که از سال گذشته‌ی میلادی درباره‌اش می‌دانستیم، احتمالا به میزان فروش و محبوبیت Snake Eyes: G.I. Joe Origins بستگی دارد. به بیان دیگر، اگر جدیدترین ساخته‌ی رابرت شونتکه (Robert Schwentke) نتواند انتظارات را برآورده کند، احتمالا دو پروژه‌ی دیگر هم لغو می‌شوند.

در پایان، لازم به ذکر است که Snake Eyes: G.I. Joe Origins از تاریخ ۲ آبان (مصادف با ۲۳ اکتبر) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا