Dying Light 2

اولین نگاه به بازی Dying Light 2

با ایدن کالدول باید برای بقا بجنگید!

در این مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به اطلاعاتی که تا به حال از بازی Dying Light 2 منتشر شده است.

بازی Dying Light 2 برای اولین بار در جریان E3 2018 معرفی شد. اولین نسخه از این مجموعه شاید نتوانست آنگونه که باید و شاید نظر منتقدین را به خود جلب کند اما بسیاری از گیمرها بازخوردهای نسبتا مثبتی درمورد Dying Light داشتند.

سبک و سیاق بازی Dying Light 2 نیز مانند قسمت اول این مجموعه است و شاهد یک اثر زامبی‌محور هستیم. مطمئنا یکی از مهم‌ترین دلایل استقبال گیمرها از نسخه اول این بازی، گیم‌پلی آن بود که تجربه‌ای فوق‌العاده از پارکور را به مخاطب القا می‌کرد. Dying Light 2 نیز دقیقا مثل نسخه قبل سعی در ارائه تجربه پارکور به مخاطب دارد و باید انتظار یک تجربه روان از گیم‌پلی را در این بازی داشته باشیم.  حرکات پارکور در بازی دو چندان شده، به طوری که می‌توانید از المان‌های بسیار زیادی برای انجام این حرکات استفاده کنید مانند راه رفتن روی دیوار، سر خوردن، پرش‌های منحصر به فرد و بسیاری از حرکات جدید که به Dying Light 2 اضافه شده است.

در بازی Dying Light 2 کنترل یک پروتاگونیست جدید به نام “ایدن کالدول” را برعهده خواهید داشت و باید برای بقا در یک دنیای آخرالزمانی تلاش کنید. با توجه به اطلاعات منتشر شده، انتخاب‌های بازیکن در جریان بازی، تاثیر بسیار زیادی در روند داستان خواهد داشت. بنابراین باید در تعامل خود با کارکترهای دیگر و البته NPC‌های حاضر در بازی، دقت خاصی به خرج دهید چرا که هر تصمیم بد ممکن است منجر به سخت‌تر شدن کار شما برای پیش‌بردن بازی باشد.

ایدن کالدرول، پروتاگونیست Dying Light 2 خواهد بود!

یکی از نکاتی که شاید بسیاری از گیمرها را خوشحال کند، بزرگ‌تر شدن نقشه بازی نسبت به نسخه قبل است. نقشه بازی Dying Light 2، چهار برابر بزرگ‌تر از نسخه اول است و طبعا بازیکنان برای پیش‌برد مراحل بازی نیاز به طی کردن مسافت بیشتری دارند. این موضوع دو حالت دارد: اگر ساختار جهان بازی به شکلی باشد که هر نقطه تفاوت‌های خاص و چشم‌گیری با مناطق دیگر نقشه داشته باشد می‌توان گفت بزرگ‌تر شدن بازی نسبت به نسخه قبل تصمیم درستی از سوی سازندگان محسوب می‌شود اما در صورتی که این نقشه صرفا بزرگ‌تر شده باشد ولی گیمر در گشت و گذار خود در بازی تفاوت زیادی احساس نکند، قطعا احساس تکراری شدن بازی پس از چند ساعت تجربه به او دست خواهد داد و این موضوع می‌تواند یک شکست بزرگ برای استودیوی Techland باشد.

نقشه بازی، چهاربرابر بزرگ‌تر از نسخه قبلی است!

یکی از مواردی که به نظرم آمد نیاز به اصلاح بسیار زیادی دارد، بخش مبارزات بازی است. هر چند که سازندگان اعلام کرده‌اند که بازی حدود 50 کومبوی جدید دارد اما با توجه به چند تریلری که از بازی Dying Light 2 منتشر شده، به نظر می‌رسد بیشترین تمرکز سازندگان در گیم‌پلی روی بخش‌هایی مثل پارکور و تعامل بازیکنان با دیگر کاراکترها بوده است و انرژی کمتری صرف طراحی بخش مبارزات بازی شده. هر چند که هنوز برای قضاوت درباره این بخش زود است و باید منتظر باشیم و ببینیم مبارزات و نبردها در نسخه نهایی بازی چگونه از آب در خواهند آمد.

به جرات می‌توان گفت یکی از بارزترین ویژگی‌های بازی Dying Light، چرخه شب و روز بازی بود؛ در نسخه اول، بازیکنان هنگام صبح می‌توانستند به راحتی در روز از میان گله‌های زامبی با سرعت خود رد شوند و یا حتی به نبرد با آنها بپردازند اما در شب شما کاملا باید برای نزدیک شدن به آنها، استراتژی خاص طراحی می‌کردید؛ چرا که زامبی‌های شب، بسیار قدرتمندتر و خطرناک‌تر از نمونه‌های مشابه در طول روز بودند. این شرایط در Dying Light 2 قضیه به طور کلی فرق می‌کند. به گفته سازندگان، زامبی‌ها در نسخه دوم یک چرخه خاص را طی می‌کنند؛ اولین مرحله Viral نام دارد که دقیقا پس از ابتلا، آغاز می‌شود. در این مرحله، زامبی‌ها بسیار خطرناک و البته سریع هستند اما با این حال به نور خورشید حساسیت زیادی دارند و شما می‌توانید از این نقطه ضعف آنها برای از بین بردنشان استفاده کنید. پس از این وضعیت آنها به حالت دیگری با نام  Biters (گازگیرنده) تبدیل می‌شوند و سعی می‌کنند تا شما را گاز گرفته و تبدیل به زامبی کنند. Biter‌ها بسیار آرام حرکت می‌کنند ولی اگر به آنها اجازه دهید سعی می‌کنند تا شما را گرفته و تبدیل به زامبی کنند و یا حتی در برخی مواقع سعی دارند شما را بخورند. Biter‌ها نیز مانند Viral‌ها از نور خورشید دوری می‌کنند و اگر Biterها زمان زیادی را در آفتاب بمانند به حالتی به نام Degenerates تبدیل  خواهند شد که حالت بسیار ضعیف‌تر از Biter‌ها محسوب می‌شوند اما این نوع همچنان خطرناک است! در آخرین مرحله با خطرناک‌ترین نوع از زامبی‌ها رو به رو می‌شویم که Volatile نام دارند که با توجه به گفته سازندگان بهترین راه‌حل، فرار از دست آنها خواهد بود.

زامبی‌ها در Dying Light 2 به مراتب خطرناک‌تر از زامبی‌های نسخه قبلی هستند!

استودیوی Techland می‌تواند با اصلاح مشکلات نسخه اول سری Dying Light و به تکامل رساندن مکانیزم‌ها و قابلیت‌های موجود در بازی، یک اثر خوب و یا حتی عالی را با Dying Light 2 ارائه کند. شاید بتوان گفت تا به اینجا Dying Light 2 با نمایش‌های خود، امیدوار کننده ظاهر شده ولی باید منتظر ماند و دید در نهایت نسخه نهایی چگونه خواهد بود.

این عنوان در بهار سال 2020 میلادی توسط  کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا