حذف برخی از شادی‌های پس از گل در بازی FIFA 21

محیط بازی بهتر از گذشته می‌شود

بازی فیفا 21

شرکت الکترونیک آرتز تعدادی از شادی‌های پس از گل در FIFA 21 را حذف کرده تا محیط و فضای بازی دوستانه، مهیج و همچنین سالم‌تر از گذشته به نظر برسد.

اگر تا به امروز مجموعه‌ی پرطرفدار فیفا را تجربه کرده باشید، حتما با شادی‌های پس از گل آن نیز آشنا هستید. حرکت‌ها و انیمیشن‌هایی که چند سالی است به سری فیفا راه یافته‌اند و خوشحالی بازیکن را به شکل و شمایل مختلف به نمایش می‌گذارد. این شادی‌ها اگرچه تا به امروز به خوبی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفته و جذابیت‌های خاص خود را دارد، اما گاها برخی از حرکت‌ها خشم و عصبانیت بازیکن گل خورده را به دنبال داشته و چه بسا هر از چند گاهی محیط سالم ورزشی را به کلی برهم می‌ریزد.

در همین راستا، شرکت الکترونیک آرتز چندی پیش طی پیامی رسما اعلام کرد که در جهت بهبود فضا و محیط بازی، برخی از شادی‌های پس از گل در FIFA 21 حذف خواهند شد. با استناد بر گفته‌های تیم سازنده، Shush که نام یکی از انیمیشن شادی پس از گل مجموعه فیفا به شمار می‌رود، در نسخه‌ی جدید بازی به کلی حذف شده و دیگر بازیکنان قادر به استفاده از آن نخواهند بود. این شادی گل در واقع نوعی علامت سکوت برای تیم گل خورده است که در برخی موارد، به نوعی مهارت بازیکن حریف را به سخره می‌گیرد. تا پیش از این، انتقادهای زیادی برای شماری از چنین انیمیشن‌هایی مطرح شده بود که گویا شرکت الکترونیک آرتز در نهایت حاضر به حذف برخی از آن شده است.

دیگر شادی پس از گل که در بازی جدید فیفا جایی ندارد، A-OK است. این حرکت که تا حدودی توسط یکی از بازیکنان تیم تاتنهام هاتسپر در سال ۲۰۱۸ میلادی ابداع شده، اگرچه چند وقتی است که در میان مردم و عاشقان فوتبال باب شده، اما به خاطر شباهت آن با نماد OK که از دید برخی‌ها به نوعی نمایش نفرت و تنفر به شمار می‌رود، برای همیشه از مجموعه‌ی فیفا کنار گذاشته شده است. بر اساس گفته‌های تیم توسعه‌دهنده، تمامی این تغییرات در جهت بهبود فضا و محیط بازی صورت گرفته تا اختلافی میان دو بازیکن به وجود نیاید.

البته، شادی‌های پس از گل که خشم و عصبانیت تیم گل خورده را به دنبال دارد، صرفا به موارد فوق محدود نمی‌شود. برخی دیگر از انیمیشن‌ها نیز تا حدودی بازیکن حریف را به سخره گرفته که شرکت الکترونیک آرتز تا به این لحظه هیچ حرفی از دیگر حرکات نزده و مشخص نیست که در آینده شاهد حذف دیگر شادی‌ها نیز خواهیم بود یا خیر! گفتنی است که پیش از سری فیفا، شرکت اکتیویژن و استودیویاینفینیت وارد (Infinity Ward)  نیز برخی از انیمیشن‌های مربوط به حالت پیروزی در Call of Duty: Modern Warfare را به منظور بهبود فضای بازی حذف کرده است.

بازی FIFA 21 در تاریخ هجدهم مهر ماه سال جاری (مصادف با نهم اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی) به صورت رسمی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. همچنین، انتشار این عنوان برای کنسول‌های نسل بعدی تایید شده؛ خوشبختانه، خریداران نسخه‌ی نسل هشتم برای ارتقای بازی به نسل بعدی احتیاجی به صرف هزینه‌ی اضافی ندارند و این دسته از افراد به رایگان می‌توانند فیفا 21 را روی کنسول‌های جدید نیز تجربه کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا