نسخه‌ی PC بازی FIFA 21 با نسخه‌‌های PS4 و Xbox One یکسان خواهد بود

سناریوی FIFA 14 تکرار می‌شود

نسخه‌ی PC بازی FIFA 21

به نظر می‌رسد که نسخه‌ی PC بازی FIFA 21 کاملا مشابه نسخه‌هایی خواهد بود که در اکتبر سال جاری میلادی برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان عرضه می‌شود.

اگر به خاطر داشته باشید، در هفته‌ی گذشته و طی رویداد EA Play 2020 شرکت الکترونیک آرتز رسما از بازی فیفا 21 رونمایی کرد؛ با این حال، شاهد نمایش خاصی از این بازی نبودیم و صرفا بخش‌های کوچکی از بازی را طی یک ویدیو مشاهده کردیم. از همین رو انتظار می‌رود تا به زودی شاهد انتشار اولین تریلر رسمی از نسخه‌ی جدید محبوب‌ترین شبیه‌ساز فوتبال باشیم.

شرکت الکترونیک آرتز رسما تایید کرد، بخش‌هایی که از این بازی در EA Play به نمایش گذاشته شد، به نسخه‌های نسل بعدی FIFA 21 مربوط می‌شود که قرار است برای کنسول‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس منتشر شود. از طرفی دیگر، اگر به وب سایت رسمی EA مراجعه کنید و اطلاعات موجود از فیفا 21 را مطالعه کنید، متوجه می‌شوید که تاریخ عرضه‌ی نسخه‌ی PC بازی FIFA 21 با نسخه‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان یکسان خواهد بود.

بر اساس همین اطلاعات، وب سایت یوروگیمر مدعی شده است که نسخه‌ی کامپیوتر فیفا 21 کاملا مشابه نسخه‌های عرضه شده برای کنسول‌های نسل هشتم، یعنی PS4 و Xbox One خواهد بود و نسخه‌ی ارتقا یافته‌ی این بازی فقط و فقط برای کنسول‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس منتشر می‌شود.

اگر به خاطر داشته باشید، این سناریو در مورد بازی FIFA 14 هم تکرار شده بود؛ این بازی ابتدا برای کنسول‌های پلی‌استیشن 3 و ایکس‌باکس 360 و همچنین رایانه‌های شخصی منتشر شده بود و به هنگام عرضه‌ی کنسول‌های PS4 و Xbox One، نسخه‌ی ویژه‌ای از این بازی برای این کنسول‌ها انتشار یافت؛ این نسخه با بهره‌گیری از موتور گرافیکی Ignite ساخته شده بود و تفاوت‌های اساسی با نسخه‌ی نسل هفتمی آن داشت.

با این حال، به نظر می‌رسد که ارتقاهایی که در نسخه‌ی نسل نهمی FIFA 21 وجود خواهد داشت، صرفا به بهبود فیزیک، تکسچرها و نورپردازی‌ها خلاصه خواهد شد و بعید است که نسخه‌ی کاملا متفاوتی از این بازی، برای PS5 و Xbox Series X توسعه پیدا کند. همچنین رسما تایید شده که این نسخه از قابلیت‌های بازخورد لمسی DualSense (کنترلر پلی‌استیشن 5) پشتیبانی خواهد کرد.

همچنین اگر به خاطر داشته باشید، حدود دو روز پیش رسما اعلام شد، کسانی که نسخه‌های نسل هشتمی بازی FIFA 21 را خریداری کنند، به صورت رایگان به نسخه‌های ارتقا یافته در کنسول‌ پلی‌استیشن 5 یا ایکس‌باکس سری ایکس دسترسی خواهند داشت.

با توجه به اینکه هنوز به طور دقیق از تاریخ عرضه‌ی دو کنسول جدید سونی و مایکروسافت رونمایی نشده، هنوز معلوم نیست فیفا 21 در چه تاریخی برای این پلتفرم‌ها عرضه خواهد شد اما نسخه‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی این بازی، در تاریخ ۱۸ مهر ماه سال جاری (مصادف با ۹ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی) منتشر می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا